خبری از عرضه‌ی Persona 5 Royal و Days Gone برای PC در کار نیست

امید پی‌سی گیمرها نقش بر آب شد

خبری از عرضه‌ی Persona 5 Royal و Days Gone برای PC در کار نیست عرفان خورسند ۰ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ اخبار (گیم)
Days Gone برای PC

لیست شدن دو بازی Persona 5 Royal و Days Gone برای PC در یکی از شعبه‌های فروشگاه آمازون احتمال وقوع این اتفاق را بالا برد اما سگا و سونی همه‌چیز را تکذیب کردند.

به تازگی طی اتفاقی غافلگیرکننده، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Persona 5 Royal و Days Gone در وب‌سایت شعبه‌ی فرانسه‌ی شرکت آمازون لیست شد. صفحات مربوط به این دو بازی فاقد هر گونه عکس، اطلاعات اضافی، قیمت یا تاریخ انتشار هستند و احتمال می‌رفت که صرفا یک اشتباه باشند. چند نکته سبب می‌شد که احتمال صحت آنها بالا رود. اول آنکه آمازون فرانسه سابقه‌ی خوبی در لو دادن بازی‌ها پیش از عرضه‌ی رسمی‌شان داشت. پیش‌تر نسخه‌ی PC بازی‌های Rise of the Tomb Raider، Injustice 2 و مهم‌تر از همه Horizon Zero Dawn که در انحصار PS4 بود برای اولین بار در این وب‌سایت پدیدار شدند. با توجه به روند اخیری که از سونی در عرضه‌ی بازی‌های انحصاری‌اش پس از مدتی برای PC دیده‌ایم، گمان می‌رفت که Days Gone بازی بعدی باشد. احتمال عرضه‌ی Persona 5 Royal برای PC نیز با توجه به گفته‌های پیشین سگا مبنی بر آنکه این مجموعه می‌تواند برای پی‌سی پورت شود نیز بالا تلقی می‌شد. حال اما پس از مدت کوتاهی از لیست شدن این بازی‌ها در آمازون فرانسه، سگا در پاسخ به سوال PC Gamer در این مورد، همه‌چیز را تکذیب کرده است. این شرکت اذعان داشته که لیست شدن این بازی برای پی‌سی یک اشتباه بوده و این موضوع تحت بررسی قرار دارد. سونی نیز در اقدامی مشابه در پاسخ به IGN این اتفاق را یک اشتباه خوانده است.

با اینکه می‌دانیم سونی در حال حاضر علاقه‌مند است انحصاری‌های تک‌نفره‌ی خود را پس از فروش مناسب روی PS4 برای PC هم عرضه کند، همزمانی لیست شدن Days Gone و Persona 5 Royal برای رایانه‌های شخصی کمی عجیب بود. استودیوی سازنده‌ی Days Gone یعنی Bend Studio، تحت مالکیت سونی است در حالی که پرسونا ۵ توسط Atlus که زیرمجموعه‌ی شرکت سگا است تولید و منتشر شده است. علی‌رغم انحصاری بودن این بازی در حال حاضر برای PS4، بعید است که سونی کنترل کاملی بر عرضه‌ی آن برای پلتفرم‌های دیگر داشته باشد.

فراموش نکنیم درست است که آمازون فرانسه تعدادی از بازی‌هایی که بعدا برای پی‌سی عرضه شدند را زودتر از موعد لو داده، اما این شعبه ید طولایی در لیست کردن انواع و اقسام بازی‌ها برای رایانه‌های شخصی دارد که به هر حال تعدادی از آنها درست از آب در می‌آید. برای مثال همین حالا این وب‌‌سایت بازی‌هایی چون Bloodborne و حتی The Last of Us Part II را هم برای پی‌سی لیست کرده است! با دانستن این موارد بهتر است به «لو دادن»های بعدی این وب‌سایت با دیده‌ی تردید بنگریم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا