1%
  • 0/10

مقایسه بازی Starfield و Cyberpunk 2077 کار درستی نیست!

انتقاد از رفتار هوادارها

مقایسه بازی Starfield و Cyberpunk 2077 کار درستی نیست! ۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک

یکی از سازندگان ارشد بازی Cyberpunk 2077 معتقد است که مقایسه این عنوان با Starfield کار درستی نیست.

بزرگ‌ترین ساخته شرکت بتزدا یعنی استارفیلد در روزهای گذشته روانه بازار شد؛ اثری که حسابی مورد استقبال هوادارهای ایکس باکس قرار گرفته و شماری از منتقدها نیز به تحسین بازی پرداخته‌اند. در این میان، برخی از بازیکن‌ها با انتقاد از استارفیلد، این بازی را یک اثر بی‌عیب و نقص نمی‌دانند و با انتشار ویدیوهایی، آن را مسخره می‌کنند!

در همین راستا، ساعاتی پیش یکی از کاربرها در توییتر به نام Twitterps4 با انتشار ویدیویی از مقایسه بازی استارفیلد و سایبرپانک ۲۰۷۷، المان‌های به کار رفته در گیم پلی این بازی را مقایسه و به نمایش می‌گذارد. برای مثال، زمانی که اسلحه را به سمت غیر نظامیان نشانه می‌گیرید، اتفاق خاصی در استارفیلد نمی‌افتد. این در حالی است که در سایبرپانک، غیرنظامیان به خاطر ترس و وحشت ضمن فریاد کشیدن، از منطقه فرار می‌کنند.

برخی از بازیکن‌ها بر این باور هستند که توجه سازندگان به چنین نکات ریز بسیار مهم بوده و یک بازی بزرگ باید به طرز واقع‌گرایانه ساخته شود. در طرف مقابل، هوادارهای استارفیلد با این نظر مخالف هستند و با اشاره به مقیاس بی‌نظیر بازی، این موضوع را یک امر پیش پا افتاده می‌دانند.

در میان این بحث و جدل‌ها، پاتریک کی میلز، یکی از سازندگان ارشد بازی Cyberpunk 2077، به این موضوع واکنش نشان داد. به گفته او، چنین مقایسه‌هایی نه تنها به نفع صنعت بازی‌های ویدیویی نیست، بلکه تاثیر منفی و عواقب نامناسبی به دنبال دارد. نکته جالب اینجا است که کی میلز در گذشته نیز به شخصه درگیر این اتفاق‌ها بوده؛ به طوری که کاربرها با مقایسه سایبرپانک با دیگر آثار بزرگ، به تمسخر سایبرپانک پرداخته بودند.

گفتنی است بازی استارفیلد در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. دقت داشته باشید که در صورت عضویت در گیم پس، به طور رایگان می‌توانید به تجربه بازی بپردازید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments