نسخه‌ی جدید Need for Speed توسط استودیو کرایتریون ساخته خواهد شد

عطش سرعت به روزهای اوج بازمی‌گردد؟

نسخه‌ی جدید Need for Speed

طبق اخبار رسمی منتشر شده، نسخه‌ی جدید Need for Speed توسط استودیوی Criterion Games ساخته خواهد شد.

بعد از توسعه‌ی بازی Need for Speed: Rivals در سال ۲۰۱۳ میلادی که باعث تحسین بسیاری از منتقدان و مخاطبان شد، الکترونیک آرتز با خیالی آسوده مسئولیت ساخت و گسترش این مجموعه بازی را به استودیوی Ghost Games واگذار کرد. سه نسخه‌ی دیگر از این سری مانند Need for Speed Heat توسط این استودیوی سوئدی توسعه یافت اما هیچ یک از این بازی‌ها نتوانستند این فرانچایز را به دوران اوج خودش بازگرداند.

روز گذشته شرکت الکترونیک آرتز، تصمیم گرفت تا یک بار دیگر مجموعه بازی عطش سرعت را به استودیوی کرایتریون گیمز بازگرداند و گوست گیمز هم به عنوان مرکز مهندسی موتور گرافیکی این شرکت به فعالیت خود در گوتنبرگ سوئد ادامه دهد. طی اطلاعیه‌ای که EA در خطاب به وب سایت Game Industry صادر کرده است، رسما اعلام شده که بیشتر کارکنان استودیوی گوست گیمز به کرایتریون منتقل خواهند شد. در طرفی دیگر، ۳۰ جایگاه شغلی متزلزل در این استودیو وجود دارد که احتمال می‌رود افراد مشغول در این جایگاه‌ها، شغل خود را از دست بدهند؛ با این حال، الکترونیک آرتز تایید کرد که تمام سعی خود را به کار می‌گیرد تا بتواند از این افراد در سایر استودیوهایش استفاده کند. بخشی از این اطلاعیه، به شرح زیر است:

استودیوی کرایتریون گیمز با داشتن تاریخچه‌ای قوی و اشیاق به بازی‌های مسابقه‌ای و آن چه که هدف ما از این ژانر است، نسخه‌ی جدید Need for Speed را برای کنسول‌های نسل بعد (پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس) توسعه می‌دهد. Criterion Games یک استودیوی خارق‌العاده است و ما سعی می‌کنیم با اضافه کردن نیروهای پراستعداد به تیم، آینده‌ی بزرگی را برای سری Need for Speed به ارمغان بیاوریم. [از طرفی دیگر] تیم مهندسی ما در گوتنبرگ هم برای پیشبرد برنامه‌های فعلی در سراسر EA، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بازی Need for Speed: Most Wanted، آخرین ساخته‌ی استودیوی کرایتریون محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده بود. این اثر توانست تا حد قابل توجهی خاطرات Most Wanted 2005 را برای علاقه‌مندان به عناوین ریسینگ زنده کند و از همین رو خیلی‌ها امیدوارند تا فعالیت دوباره‌ی این استودیو روی فرانچایز NFS، بتواند این مجموعه را باری دیگر به اوج بازگرداند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا