#مهسا_امینی

آیا فیلم Morbius با سه‌گانه‌ی مرد عنکبوتی سم ریمی ارتباط دارد؟

صحنه‌ای از اولین تریلر فیلم، علامت سوالی بزرگی در ذهن ایجاد می‌کند

فیلم Morbius با مرد عنکبوتی

آیا وجود تصویری از مرد عنکبوتی با لباس مختص به سه‌گانه‌ی سم ریمی در تریلر فیلم Morbius حاکی از ارتباط این فیلم با آن سه‌گانه است؟

پریروز بود که شرکت سونی به طور رسمی، اولین تریلر فیلم Morbius با بازی «جرد لتو» در نقش اصلی را منتشر کرد. داستان فیلم درباره‌ی دانشمندی به نام «مایکل موربیوس» است که از یک بیماری خونی نادر رنج می‌برد. او در تلاش برای درمان خود است که در آزمایشی ناموفق، صاحب قدرت‌های فرابشری می‌‌شود اما در ازای کسب این قدرت‌ها او تبدیل به خون‌آشامی گشته که همواره تشنه‌ی خون است.

فیلم Morbius پس از قسمت اول Venom دومین اثر از شرکت سونی است که در دنیای سینمایی خاص خود بر اساس شخصیت‌های دنیای مارول با نام Sony’s Marvel Universe جای می‌گیرد. دنیایی که قهرمان اصلی‌اش مرد عنکبوتی با بازی «تام هالند» است. در این بین اما بخشی از تریلر سوال جدیدی را ایجاد کرده است؛ آیا این فیلم به سه‌گانه‌ی مرد عنکبوتی به کارگردانی سم ریمی ارتباط دارد؟

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، در بخشی از تریلر تصویر مرد عنکبوتی روی دیوار دیده می‌شود که رویش کلمه‌‌ی «قاتل» نوشته شده است. تصویر آشنایی‌ست، مگر نه؟

فیلم Morbius با مرد عنکبوتی

این تصویر در واقع به Spider-Man برای کنسول PS4 مربوط می‌شود که توسط اینسومنیاک گیمز ساخته شده است؛ زمانی که اعلام گشت لباس مرد عنکبوتی در سه‌گانه‌ی سم ریمی با آپدیتی رایگان به بازی اضافه خواهد شد. حالا سوال این است که آیا وجود چنین تصویری در تریلر فیلم Morbius آن را با سه‌گانه‌ی مرد عنکبوتی سم ریمی مرتبط می‌کند یا به بازی اینسامنیاک ربطش می‌دهد؟ شاید هم هر دو!

بعد از اتفاقاتی که در فیلم Avengers: Endgame رخ داد و برنامه‌های آینده‌ی مارول برای دنیای سینمایی خود مثل دو سریال What If…? و WandaVision و همچنین قسمت بعدی فیلم «دکتر استرنج»، دنیای‌های موازی یا Multiverse نقش بسیار پررنگ‌تری خواهد داشت. حال باید دید که سونی هم می‌خواهد چنین طرحی را برای فیلم‌های خود در دستور کار قرار دهد یا خیر.

فیلم Morbius در تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۲۰ (۱۰ مرداد ۱۳۹۹) اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا