نسخه‌ی نسل نهمی Control چه ویژگی‌های شاخصی خواهد داشت؟

این نسخه به‌زودی عرضه می‌شوند

نسخه‌ی نسل نهمی Control

استودیوی رمدی اینترتینمنت و شرکت 505 گیمز با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی، ویژگی‌های شاخص نسخه‌ی نسل نهمی Control را تشریح کردند.

با آغاز نسل نهم و انتشار پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری اس و ایکس‌باکس سری ایکس، بسیاری از استودیوها و شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بازسازی تصمیم گرفتند محصولات اخیر خود را برای کنسول‌های جدید بهینه‌سازی کنند. هدف از انجام این کار، افزایش جزئیات گرافیکی و بهبود عملکرد فنی روی دستگاه‌ها بوده است. رمدی اینترتینمنت هم برای اینکه از قافله عقب نیافتاد، اواخر خرداد سال جاری اعلام کرد محصول اخیر خود، یعنی Control را برای نسل جدید پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بهینه می‌کند. البته این آپگرید گرافیکی برای همه‌ی کاربران منتشر نشده و تنها در دسترس خریداران نسخه‌ی آلتیمیت قرار خواهد گرفت.

رمدی اینترتینمنت با انتشار یک پست در وب سایت رسمی 505 گیمز، ویژگی‌های شاخص نسخه‌ی نسل نهمی Control را تشریح کرد. با توجه به متن، کاربران در هنگام اجرای نسخه‌ی نسل نهمی دو گزینه در پیشروی خود می‌بینند: گزینه‌ی اول، Performance Mode نام دارد. در این حالت، بازی با وضوح تصویر 1440p و نرخ فریم ۶۰ رندر شده اما موقع نمایش روی مانیتور به وضوح تصویر 4K آپ‌اسکیل می‌شود؛ گزینه‌ی دوم و پایانی، Graphics Mode بوده و برای افرادی است که وسواس زیادی روی جلوه‌های بصری دارند. در این حالت، بازی با وضوح تصویر 1220p و نرخ فریم ۳۰ رندر شده اما هنگام نمایش روی مانیتور به وضوح تصویر 4K آپ‌اسکیل می‌شود. در این حالت قابلیت رهگیری پرتو فعال است تا نورپردازی‌ها فاصله‌ی کمتری با واقعیت داشته باشند.

کاربرانی که پلی‌استیشن 5 یا ایکس‌باکس سری ایکس خریده‌اند، بسته به سلیقه‌ی خود می‌توانند Performance Mode یا Graphics Mode را انتخاب کنند. دارندگان ایکس‌باکس سری اس از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. بازی جدید رمدی اینترتیمنت روی کنسول آن‌ها با وضوح تصویر 900p و نرخ فریم ۶۰ رندر شده اما موقع نمایش روی مانیتور به وضوح تصویر 1080p آپ‌اسکیل می‌شود. این موضوع را باید به پای سخت‌افزار ضعیف‌تر سری اس در مقایسه با سری ایکس نوشت. در ضمن، نسخه‌ی نسل نهمی Control روی نسل جدید پلی‌استیشن از قابلیت‌های شاخص دوال‌سنس، یعنی حسگرهای لمسی و تریگرهای تطبیق‌پذیر پشتیبانی می‌کند.

نسخه‌ی پلی استیشن Control از Activities and Help هم بهره می‌برد. این قابلیت کارت‌ها و ویدیوهایی را در اختیار کاربر می‌دهد تا در صورت سردرگمی از آن‌ها برای پیشبرد داستان بهره ببرد. سامورایی‌ها Activities and Help را برای بازی‌های فرست پارتی خود توسعه داده‌اند. با اینحال، محصول جدید رمدی اینترتینمنت از آن بهره می‌برد. در ضمن، نسخه‌های نسل نهمی دو بسته‌ی الحاقی The Foundation و AWE را در خود جای داده‌اند. مورد آخر، کراس‌اُور کنترل و آلن ویک به شمار می‌رود.

در انتها، لازم به ذکر است نسخه‌ی نسل نهمی Control در تاریخ ۱۴ بهمن (مصادف با ۲ فوریه) از راه می‌رسد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا