#مهسا_امینی

آیا نقش کول یانگ در فیلم Mortal Kombat 2 برجسته‌تر خواهد بود؟

خون هانزو داغ‌تر می‌جوشد

کول یانگ در فیلم Mortal Kombat 2

کول یانگ در فیلم Mortal Kombat 2 قطعا بازمی‌گردد، اما نکته قابل توجه اینجاست که آیا این شخصیت جدید در اثر بعدی نقش مهم‌تری خواهد داشت؟!

ساختن یک فیلم اقتباسی همیشه با چالش‌های بسیاری مواجه خواهد شد که بنا بر دلایلی ارزش محصول نهایی را دستخوش تغییرات بسیاری می‌کنند. شاید یک فیلم یا سریال به شدت جذاب باشد، اما تنها به دلیل اینکه برچسب اقتباسی بودن از یک بازی یا اثری دیگر به آن زده شده و کاربران پیش‌تر نسخه بهتری از آن را مشاهده کرده‌اند، این عنوان جدید چندان هم دیده نشود و یا نقدهای منفی همراه شود.

با این وجود، سازندگان در سال گذشته تصمیم خود را نهایی کردند و فیلم ریبوت Mortal Kombat را پس از موفقیت بزرگی که سری بازی‌های آن با MK X و MK 11 به دست آورده بود، منتشر کردند. این اثر سینمایی با انتظار بالایی به دست منتقدان و طرفداران رسید و سپس در همان ماه‌های اول عرضه یا نقدهای منفی بسیاری مواجه شد که افراد را نسبت به آن دلسرد می‌کند. این در حالی بود که پس از فیلم پرخرج و پر و سر و صدای The Suicide Squad، باز هم این Mortal Kombat بود که در شبکه استریم HBO Max بیشترین بازدید را داشت و ظاهرا طرفداران قدیمی و جدید مورتال کامبت اجازه ندادند تا سازندگان از ساخت دنباله این اثر دست بکشند!

با این وجود جالب است بدانید که داستان این اقتباس اصلا چیزی شبیه به بازی‌ها نبود و روایت تازه‌ای داشت که از چشم شخصیتی به نام کول یانگ (Cole Young) دیده می‌شد. این کاراکتر که به تازگی به جهان مورتال کامبت اضافه شده و در سری بازی هرگز او را ندیده بودیم، در واقع هم‌خون هانزو هاساشی (Hanzo Hasashi) است که از نوادگان دختر او حساب می‌شود؛ کسی که ریدن (Raiden) پس از حمله‌ای که به قبیله شیرای رایو (Shirai Ryu) شده بود نجات داد تا خون خاندان هاساشی در تاریخ حفظ شود. با این وجود جالب است که این کاراکتر چندان هم تنها نبود و خود هانزو پس از مدتی دوباره در کنار او ظاهر شد تا در کنار او دشمن دیرینه خود یعنی ساب زیرو (Sub-Zero) را شکست دهد. با این حساب، می‌دانیم که فیلم دنباله‌ای هم برای این اثر سینمایی در نظر گرفته شده، اما آیا باز هم اسکورپیون (Scorpion) بازمی‌گردد؟

کول یانگ در فیلم Mortal Kombat 2 باید از هانزو چیزهای زیادی را یاد بگیرد

کول در Mortal Kombat 2021 به عنوان یک مبارز MMA معرفی شد که زندگی نسبتا خوبی را کنار خانواده خود می‌گذراند. با این حال او یک نشان اژدها عجیب روی بدنش دارد که ظاهرا از همان زمان تولد همراه خود داشته است. به این نشانه در دنیای ریبوت فیلم‌های سری مورتال کامبت آرکانا (Arcana) می‌گویند؛ چیزی که باعث می‌شود تا مبارزان قلمرو زمین (که البته انتخاب شده و کم تعداد هستند)، از قدرت‌های ویژه‌ای بهره‌مند شوند که برای هرکدام از آن‌ها متفاوت است. با این حال طولی نمی‌کشد تا می‌بینیم که بی هان (Bi-Han) یا همان ساب زیرو روی زمین ظاهر می‌شود تا کول را بکشد و یک نفر هم که شده از اعضای قهرمانان قلمرو زمین کم کند.

این در حالی است که او از دست بی هان فرار می‌کند و سپس بعد از ملاقات با لو کنگ (Liu-Kang) و سایر قهرمانان زمین، آرکانا خود را هنگام مبارزه با گورو (Goro) باز می‌کند؛ یک زره که ظاهرا قابلیت ترمیم دارد و به کول دو تیغه می‌دهد. با این وجود، یانگ هرگز فرصت این را نداشت که درست حسابی با این سلاح جدید خود تمرین کند و سپس با جد خود، هانزو هاساشی، هنگام مبارزه نهایی با بی هان ملاقات کرد. اسکورپیون از خانواده و خون خود دفاع کرد تا توسط ساب زیرو یکبار دیگر کشته نشوند، اما نکته اینجاست که او می‌تواند در کنار کول یانگ باز هم در فیلم Mortal Kombat 2 ظاهر شود چراکه او به تمرین بیشتر نیاز دارد.

بدین ترتیب، اگر حضور اسکورپیون به عنوان استاد در کنار یانگ تایید شود، نقش او در فیلم MK 2 به شدت جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهد شد؛ طوری که رابطه آن‌ها به همدیگر نزدیک‌تر شده و همچنین یانگ یاد می‌گیرد که حتی چطور به روش نیاکان خود و با تیغه Kunai (همان زنجیر و خنجر معروف اسکورپیون) مبارزه کند. چنین سناریو تازه‌ای هرگز در دنیای بازی روایت نشده، و همین می‌تواند نکته فوق‌العاده مثبتی برای این سینمایی باشد.

همچنین جالب است بدانید که به جز اهمیت حضور کول یانگ و نقش او در فیلم Mortal Kombat 11 یک نکته دیگر زندگی هانزو هاساشی بعد از مرگ و تبدیل شدن او به اسکورپیون است. او قاعدتا پس از گذراندن صدها سال در ندررلم (Netherrealm) به عنوان یک روح و کسی که از مرگ بازگشته، قاعدتا اطلاعات بسیار بیشتری را درباره جهان مورتال کامبت و سری مسابقات آن می‌داند. با این وجود، باید دید که آیا این گذشته عجیب اسکورپیون در فیلم MK 2 بازگو می‌شود، یا اینکه او اطلاعاتی را در اختیار یانگ و دیگر اعضای تیم قهرمانان زمین قرار می‌دهد یا که نه.

بی هان بازمی‌گردد..(؟!)

به علاوه همه موارد فوق، جالب است بدانید که احتمال بازگشت بی هان، باز هم به عنوان یک روننت وجود دارد. در صحنه پایانی فیلم Mortal Kombat 2021 شنگ سونگ (Shang Tsung) به ریدن گفت که مرگ فقط یک راه دیگر برای زندگی دوباره است و همین حرف تایید می‌کند که او قدرت این را دارد تا هرکدام از شخصیت‌های کشته شده در مبارزات انجام شده را بازگرداند؛ بخصوص اینکه همه این جنگ‌ها در زمان قبل از اجرای مسابقه معروف مورتال کامبت انجام شده و هیچ چیز آن تحت نظارت خدایان برتر (Elder Gods) نبوده است.

بدین ترتیب، هر لحظه امکان دارد که بی هان یکبار دیگر زنده شود و بازگردد تا انتقام خود را از اسکورپیون یا حتی خود یانگ بگیرد. با این وجود، اگر هانزو یکبار دیگر اینبار در قالب اسکورپیون در فیلم کشته شود، احتمالا صحنه بسیار حماسی و ناراحت کننده‌ای را خلق خواهد کرد که هم به انگیزه یانگ برای نابود کردن شنگ سونگ و ساب زیرو تبدیل می‌شود، هم می‌تواند تنفر و کینه قدیمی را در دل او زنده کند؛ تنفری که بعدها هنگام مواجه شدن با کوای لیانگ (Kuai Liang)، برادر بی هان هم به همراه خود خواهد داشت.

با این وجود لازم است بدانید که طبق داستان اصلی مورتال کامبت، حتی اگر هم که شنگ سونگ کار خاصی انجام ندهد، بی هان بعدها خود را در ظاهر تازه‌ای به نام نوب سایبات (Noob Saibot) باز می‌گرداند؛ کسی که دیگر قدرت سرما و یخ زدن در و دیوار را ندارد، اما می‌تواند با ساختن کلون همزمان با یانگ و اسکورپیون مبارزه کند. اگر چنین باشد؛ یک صحنه مبارزه دو به دو دیگر را هم در فیلم Mortal Kombat 2 خواهیم دید.

تاریخ اکران فیلم Mortal Kombat 2 هنوز مشخص نیست و انتظار می‌رود که طی ماه‌های آینده شاهد انتشار تریلرها و اطلاعات رسمی بیشتری درباره آن باشیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا