#مهسا_امینی
رفع ارورهای وارزون

نگاهی به مشکلات Call of Duty Warzone + روش رفع ارورهای وارزون

نگاهی به روش‌های تجربه وارزون بدون ارورهای طاقت فرسا!

نگاهی به مشکلات Call of Duty Warzone + روش رفع ارورهای وارزون نیما خدارحمی ۱۵ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ راهنما و آموزش

رفع ارورهای وارزون از کسب پیروزی در این بازی به مراتب سخت‌تر است و پشتیبانی نسبتا ضعیف اکتیویژن در این موضوع، کاربران را به شدت عصبانی کرده است. حال ما قصد داریم برخی روش‌ها برای رفع ارورهای رایج وارزون را به شما ارائه دهیم.

ارورها در دنیای بازی‌های ویدیویی و به خصوص مشکلات وارزون و ارورهایی که در این بازی رخ می‌دهند، یکی از آن چیزهایی هستند که هیچ گیمری از دیدنشان شاد نمی‌شود. با انتشار فصل سوم Call of Duty Warzone با حضور عجیب گودزیلا و کینگ کونگ، این مشکلات همیشگی نه تنها کاهش نیافته‌اند، بلکه به طرز عجیبی افزایش یافته و بیش از پیش کاربران را از این بازی دور می‌کنند. بدون شک بهترین روش، رفع ارورهای وارزون است که ما قصد داریم امروز به آن بپردازیم.

تفاوتی ندارد با کدام یک از مشکلات وارزون روبه رو شوید، اکثریت آن‌ها به شدت بد قلق بوده و هر کاربری را به دردسر می‌اندازند، با این حال ما قصد داریم در این مطلب نگاهی به مشکلات و البته راه حل بسیاری از آن‌ها داشته باشیم تا تجربه تلخ شما از وارزون را تبدیل به شیرینی کرده و شما را میدان جنگ بفرستیم!

در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات وارزون، رویارویی کاربران با ارور «Current profile is not allowed to play multiplayer» است که متاسفانه کاربران بسیاری را درگیر خود کرده و ما قصد داریم در کنار این ارور، به بررسی و ارائه راه حل برای بسیاری از آن‌ها بپردازیم.

ارور Current profile is not allowed to play multiplayer در وارزون

اگر بازی Call of Duty Warzone را در کنسول‌های ایکس باکس وان یا ایکس باکس سری ایکس/سری اس تجربه می‌کنید، احتمال رویارویی با ارور Current profile is not allowed to play multiplayer بسیار بالاست. متاسفانه این مشکل از طرف بازی وارزون بوده و به هیچ عنوان شما مقصر بروز این ارور نیستید. این ارور که اولین بار در آغاز فصل سوم بازی وارزون دیده شده، به دلیل مجاز ندانستن حساب ایکس باکس فاقد اشتراک گلد برای تجربه بازی وارزون است که به اشتباهی وارد این بازی شده است.

همانطور که اشاره شد در حال حاضر هیچ راه حلی برای این ارور نبوده و تنها انتقال این مشکل به توسعه دهندگان می‌تواند باعث رفع هرچه زودتر این ارور شود. خوشبختانه تیم توسعه وارزون به سرعت متوجه بروز این ارور شده و در حال حاضر در حال رفع آن هستند. متاسفانه همیشه رفع ارورهای وارزون کار ما یا شما نیست!

ارور Whitelist در وارزون

تا زمان انتشار این مطلب، هیچ خبر یا راه حل رسمی برای رفع ارور Whitelist بازی وارزون به انتشار نرسیده، با این حال کاربران بسیاری که با این ارور روبه رو شده‌اند باور دارند باید این ارور را با زور و فشار آوردن به بازی برطرف کرد! چگونه؟ بسیاری از کاربران با انتشار نظرات خود در شبکه‌های اجتماعی باور دارند که ارور Whitelist تنها با ریستارت کردن وارزون برطرف خواهد شد. این کاربران در ادامه نوشتند شما باید بارها و بارها بازی خود را ریستارت کرده تا شاید این ارور برطرف شود! بدون شک این روش برای رفع ارور کاربردی نیست، با این حال برای کاربران بسیاری پاسخگو بوده است. اگر خوش شانس باشید، این ارور با ریستارت کردن بازی برطرف می‌شود، اگر خوش شانس نباشید، باید این ارور را به تیم توسعه دهنده گزارش داده و امیدوار باشید در لیست آن‌ها برای برطرف کردن جای بگیرد!

ارور TORCH در وارزون

کاربران کنسول‌های پلی استیشن مدام به دنبال رفع ارورهای وارزون هستند و ازدیاد آن‌ها در این پلتفرم، همه را کلافه کرده است و ارور TORCH یکی از اصلی‌ترین ارورها در بازی وارزون در پلتفرم پلی استیشن است. متاسفانه این ارور نیز مانند ارور پیشین چشمه‌ای نامشخص داشته که طبیعتا رفع آن را نیز دشوار می‌کند. البته همیشه کاربرانی هستند که به آزمایش روش‌های مختلف روی می‌آورند و از آنجایی که این ارور بسیار همه گیر بوده، کاربران بسیاری برای رفع آن تلاش کرده‌اند. در ادامه ما سه روش را برای رفع این ارور در اختیار شما قرار می‌دهیم و پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را از ابتدا شروع کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل، به راه حل بعدی مراجعه کنید.

بازی وارزون را چندین بار ریستارت کنید.

اتصال خود را از حالت بی سیم به اتصال با سیم لن (یا برعکس) تغییر دهید.

بازی وارزون را به طور کامل حذف کرده و از نو آن را نصب کنید.

ارور Content package not available در پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ یا ارور ۶۰۳۹ در وارزون

رفع ارورهای وارزون به خودی خود سخت و طاقت فرسا هستند و این ارور، گل سر سبد و به شدت بد قلق آن‌ها است! اگر در کنسول‌های پلی استیشن ۴ یا پلی استیشن ۵ تلاش کردید وارد بازی وارزون شده و با ارور «Content package not available» که برخی اوقات با نام «Error 6039» شناخته می‌شود روبه رو شدید، روزهایی سختی در انتظار شماست چون تنها راه رفع این مشکل حذف بازی به طور کامل و نصب آن از ابتداست!

طبق تجربه و البته کاوش ما و کاربران در بازی وارزون، این مشکل به سبب حذف یا خراب شدن برخی فایل‌های اصلی بازی رخ می‌دهد. متاسفانه در این حالت بازی قادر به شناخت فایل‌های خود نبوده و تنها روش آن حذف بازی به طور کامل و نصب آن از ابتدا است. بدون شک نصب بازی وارزون با حجم بالای خود و البته سرعت کم اینترنت، برای هر کسی یک کابوس است، ولی متاسفانه هیچ راه حل دیگری برای رفع این ارور نیست.

ارور Call of Duty Warzone dev error code 6345 در وارزون

ارور ۶۳۴۵ به نظر بیشتر گریبان گیر کاربران پی سی بوده و البته این ارور به تازگی کشف نشده و از زمان انتشار نقشه کالدرا در بازی وارزون پدید آمده است. اینگونه به نظر می‌رسد که بهترین روش برای این رفع این ارور، استفاده از قابلیت Scan and Repair در لانچر بازی، در قسمت زیرین گزینه Options است.

دیگر اتفاقی که می‌تواند باعث بروز این ارور شود، به روز نبودن درایورهای پی سی و البته لانچر Battle.net است. غیر فعال کردن ویروس کش و قرار دادن Priority بازی خود در Task Manager روی گزینه Normal و همچنین اجرای لانچر Battle.net با حالت Run as administrator نیز می‌توانند به رفع این مشکل کمک کنند. البته مانند همیشه حذف و نصب دوباره، بهترین روش برای رفع ارورهای وارزون است!

ارور dev error 5476 در وارزون

ارور dev error 5476 برای کاربران وارزون و به طور کلی بخش‌های مولتی پلیر بازی‌های کال آف دیوتی تازگی ندارد. این ارور به طور کلی شما را از ورود به بخش‌های مولتی پلیر منع می‌کند. ارور ۵۴۷۶ پیش‌تر نیز دیده شده و برای مدتی هیچ اثری از آن نبود، ولی متاسفانه بار دیگر به این بازی بازگشته است.

یکی از روش‌های عجیب که باعث رفع این ارور در گذشته و البته حال شده است، تغییر Emblem و Calling Card حساب است! بسیاری باور دارند این عمل ساده باعث رفع ارور ۵۴۷۶ شده و قرار دادن Emblem و Calling Card روی حالت تصادفی باعث بروز این ارور می‌شود. همانطور که گفته شد این ارور از نو ظاهر شده و در حالی که هیچ راه حل رسمی برای آن وجود ندارد، می‌توانیم تا زمان رفع کامل مشکل به این روش عجیب و غریب امید داشته باشیم.

ارور blzbntagt00000b8 در وارزون

ارور عجیب و غریب وارزون که حتی تلفظ نام آن سخت و دشوار است، گلیچی بوده که بازی وارزون را وارد لوپ اسکن و تعمیر بازی کرده و اجازه اجرای بازی را به شما نمی‌دهد. این گلیچ در اصل باید در زمان حذف کامل لانچر Battle.net یا برخی از فایل‌های آن رخ دهد، با این حال این ارور ممکن است هر لحظه برای کاربران پی سی ظاهر شود.

اگر شما نیز با این مشکل در رایانه شخصی خود روبه رو شدید، کافی است لانچر Battle.net را به طور کامل حذف و از نو نصب کنید. به خاطر داشته باشید که پیش از نصب دوباره این لانچر، حتما فولدرهای مربوط به این لانچر را نیز در %LOCALAPPDATA% حذف کنید.

مشکل کرش شدن و فریز شدن وارزون در پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵

یکی از مشکلات بسیار بزرگ و رایج بازی وارزون، کرش شدن این بازی در پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵، پس از انتشار نقشه کالدراست و متاسفانه هنوز دلیلی برای آن وجود ندارد. متاسفانه در حال حاضر هیچ راه حلی برای رفع این مشکل در وارزون وجود نداشته و به نظر این مشکل بسیار اساسی‌تر از آن است که با حذف و نصب دوباره وارزون برطرف شود. این مشکل عموما در لحظه ورود به نقشه کالدرا رخ می‌دهد، با این حال این مشکل هر لحظه می‌تواند برای شما ظاهر شود. در زمان انتشار این مطلب، تیم توسعه دهنده هیچ نظری درباره این مشکل ارائه نداده، با این حال این مشکل یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بازی وارزون است که فقط در کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ مشاهده شده است. متاسفانه ما نیز هیچ راه حلی برای رفع این مشکل نداشته و تنها می‌توانیم با گزارش دادن آن به توسعه دهندگان، روند رفع آن را سرعت بخشیم تا بیش از این کاربران به مشکل برنخورند.

ارور Status GOLDFLAKE در وارزون

ارور Status GOLDFLAKE که بیشتر در کنسول‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ رخ داده، به نظر به دلیل قرار دادن کنسول در Rest Mode بدون خروج کامل از بازی رخ می‌دهد! اینگونه به نظر می‌رسد که انجام دادن چنین کاری باعث فریز شدن بازی شده و به شما اجازه اجرای آن را نمی‌دهد.

خوشبختانه رفع ارورهای وارزون همیشه سخت نیست و شما می‌توانید این ارور را با ریستارت کردن بازی برطرف کنید. اگر ریستارت کردن بازی این مشکل را برطرف نکرد، کافی است بازی را به طور کامل بسته، کنسول خود را به طور کامل خاموش کرده و آن را از نو روشن کنید تا این مشکل برطرف شود. لازم به ذکر است که ما از دلیل رخ دادن این ارور اطمینان کامل نداریم و رخ دادن این مشکل از طریق قرار دادن کنسول در حالت Rest Mode تنها گمان است، با این حال شما می‌توانید با قرار ندادن کنسول در حالت Rest Mode در زمان فعال بودن بازی، ریسک بروز این ارور را کاهش دهید.

ارور کد ۶ یا DIVER در وارزون

متاسفانه این اولین مرتبه نیست که با ارور کد ۶ یا DIVER در بازی وارزون روبه رو می‌شویم. ما بیشتر متاسفیم که تیم توسعه دهنده هیچ خبری مبنی بر رفع این ارور منتشر نکرده و مثل همیشه کاربران به دنبال راه حل گشته‌اند و پس از ساعت‌ها بحث و تبادل نظر، کاربران چندین راه حل برای رفع احتمالی این ارور ارائه کرده‌اند. ناگفته نماند که این راه حل‌ها به هیچ عنوان تضمینی نیستند، با این حال احتمال رفع مشکل شما با استفاده از این روش‌ها بسیار بالاست.

روتر خود را ریستارت کنید.

(برای کاربران پی سی) فایروال خود را به طور کامل غیر فعال کنید.

بازی وارزون را با استفاده از اینترنت تلفن همراه دانلود یا به روزرسانی کنید. بسیاری از کاربران پس از ارائه به روزرسانی جدید برای بازی وارزون با این ارور روبه رو شده‌اند و آن‌ها باور دارند دانلود کردن به روزرسانی به وسیله شبکه وای فای باعث بروز این مشکل می‌شود و از همین رو استفاده از اینترنت تلفن همراه و استفاده از قابلیت هات اسپات می‌تواند باعث رفع این مشکل شود.

بازی وارزون را حذف و از نو نصب کنید. این روش طاقت فرسا به نظر بهترین روش رفع ارورهای وارزون است که برای ارور ۶ یا DIVER نیز پاسخگو است.

ارور Status Goalpost در وارزون

ارور Status Goalpost مشکلی است که شما را از ارسال و دریافت درخواست دوستی و همینطور پیوستن به لابی دیگر کاربران منع می‌کند! راه حل این ارور خوشبختانه ساده بوده و شما باید به جای استفاده از بخش دوستان پلتفرم خود، از بخش دوستان اکتیویژن موجود در بازی وارزون استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قابلیت کراس پلی بازی شما غیر فعال باشد، شما نمی‌توانید به کاربرانی از دیگر پلتفرم‌ها بپیوندید. متاسفانه تیم توسعه دهنده خبری از رفع این ارور منتشر نکرده و در حال حاضر تنها روش دور زدن این مشکل، استفاده از حساب اکتیویژن و لیست دوستان اکتیویژن، در عوض استفاده از لیست دوستان و حساب کاربری پلتفرم خودتان است.

ارورهای Store unavailable یا PlayStation Plus unavailable در وارزون

بازی‌های وارزون و Call of Duty Modern Warfare از ابتدا با مشکل Store unavailable که برخی اوقات در پلی استیشن به صورت PlayStation Plus unavailable ظاهر می‌شود روبه رو بودند. اگر شما نیز با چنین مشکلی روبه رو شدید، باید به فروشگاه پلی استیشن مراجعه کرده و وارد بخش Your Add Ons‌ بشوید. پس از آن به بخش فایل‌های Add On بازی Call of Duty Modern Warfare رفته و فایل‌های دانلوده نشده را دانلود کنید. این مشکلی معمولا زمانی رخ داده که پس از به روزرسانی بازی، برخی از فایل‌ها به طور کلی حذف شده و شما تا زمانی که تمام فایل‌های مربوط به این بازی را دانلود نکنید، ارور برطرف نشده و شما نمی‌توانید وارد بازی وارزون شوید!

ارور ce-34878-0 در وارزون

ارور ce-34878-0 یکی از آن ارورهای کنسول‌های پلی استیشن ۴ است که خوشبختانه اکتیویژن از وجودش مطلع بوده و برخی راه حل‌ها را برای رفع آن ارائه کرده است. این ارور معمولا زمانی رخ داده که بازی شما هیچ مشکلی نداشته و بلکه مشکلی از طرف پلتفرم شما رخ داده است. در ادامه به برخی راه حل‌ها برای رفع این ارور توجه کنید.

ابتدا باید بررسی کرده و اگر بازی شما به روز نیست، باید آن را به طور کامل به روز کنید. در صورت به روز بودن بازی، به تنظیمات کنسول خود مراجعه کنید و در صورت به روز نبودن، آخرین به روزرسانی کنسول را دانلود کنید. در پایان، پس از بررسی به روز بودن بازی وارزون و کنسول خود، پلی استیشن ۴ خود را ریستارت کنید.

رفع ارورهای وارزون گاهی اوقات نیازمند روش‌های نه چندان منطقی هستند و این ارور در صورت رفع نشدن با روش‌های بالا، می‌تواند با جدا کردن PS Camera (در صورت وصل بودن) از کنسول شما و سپس ریستارت کردن کنسول برطرف شود. اگر شما از PS Camera در پلی استیشن ۴ خود استفاده می‌کنید، اتصال آن را قطع کرده و در بخش User Options گزینه Facial Recognition را غیر فعال کنید و سپس کنسول را ریستارت کنید.

یک روش احتمالی دیگر نیز برای رفع این ارور وارزون وجود دارد. اگر شما هارد کنسول خود را تعویض کرده‌اید، باید هارد قدیمی خود را به کنسول برگردانده و با استفاده از Initialize the PS4 کنسول خود از نو راه اندازی کنید! اگر شما هارد خود را تعویض نکرده، بلکه بازی وارزون را با استفاده از هارد اکسترنال اجرا می‌کنید، باید بازی وارزون از هارد اکسترنال خود، به هارد داخلی کنسول منتقل کنید!

ارور ۸۱۹۲ در وارزون

اگر شما به دنبال رفع ارور ۸۱۹۲ که کاربران را به طور کلی از اتصال به بازی Call of Duty Modern Warfare و در نتیجه وارزون منع می‌کند هستید، باید بگوییم خبری خوب و خبری بد برای شما داریم. خبر خوب این است که اکتیویژن به طور رسمی اعلام کرد که از وجود این مشکل مطلع بوده و در تلاش برای رفع آن هستند. اما خبر بد؛ در حال حاضر هیچ راه حل مشخصی برای رهایی از این ارور وجود ندارد!

متاسفانه این اولین مرتبه رویارویی با ارور ۸۱۹۲ نبوده و پیش‌تر، پس از به روزرسانی فصل چهارم بازی مدرن وارفر نیز بسیاری را آزار داده است. این مشکل می‌تواند به دلیل پر شدن سرورهای اکتیویژن یا باگ باشد که خود را در به روزرسانی جدید نمایان می‌کند. تفاوتی ندارد مشکل چیست و همانطور که اشاره شد راه حلی برای رهایی از آن وجود نداشته و باید تا رفع مشکل توسط اکتیویژن منتظر بمانیم. متاسفانه رفع ارورهای وارزون گاهی توسط سازندگان هم زمان بر و طاقت فرساست.

ارورهای ۲۶۲۱۴۶ و ۲۶۳۲۳۴ در وارزون

هر دو ارور ۲۶۲۱۴۶ و ۲۶۳۲۳۴ اشاره به بروز مشکل از طرف سرورها دارند. ما در ادامه برخی از راه حل‌ها برای رفع این ارورها را ارائه می‌دهیم.

از حساب خود خارج شده و از نو وارد حساب شوید. البته که این روش سنتی می‌تواند تاثیر گذار و احتمالا ناجی باشد، پس در صورت بروز چنین ارورهایی، بهتر است پیش از هر کار دیگر از حساب خود خارج و از نو وارد آن شوید.

دستگاه خود را به طور کامل ریستارت کنید. تفاوتی ندارد پلتفرم شما ایکس باکس، پلی استیشن یا پی سی باشد، دیگر روشی که می‌تواند این مشکل را برطرف کند، ریستارت کامل دستگاه است که می‌تواند سبب رفع این ارور شود.

روتر خود را ریستارت کنید. اگر هیچ یک از دو روش ابتدایی مشکل شما را برطرف نکرد، بهتر است مودم یا روتر خود را ریستارت کنید. روتر را خاموش کرده، آن را در حدود ۳۰ ثانیه در حالت خاموش نگه داشته و از نو آن را روشن کنید.

سیستم خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. آخرین سنگر شما بازگشت به تنظیمات کارخانه است. متاسفانه با این کار تمام محتوایی که در فضای ابری ذخیره نشده باشند، به همراه تمام بازی‌های شما حذف خواهند شد، ولی احتمال رفع مشکل بسیار بالاست! ما این روش را تنها در صورتی که صبر شما سر آمده و البته علاقه به تجربه بازی وارزون دارید پیشنهاد می‌کنیم.

در پلی استیشن، شما برای این کار به منوی Settings، سپس Initialization رفته و پس از آن Restore Default Settings را انتخاب می‌کنید.

در کنسول ایکس باکس وان برای این کار به بخش System، سپس Settings و از نو System رفته و گزینه Console Info را انتخاب می‌کنید. در این شما باید گزینه Reset Console, then Reset and Remove Everything را انتخاب کنید.

اگر شما کاربر پی سی هستید، بسته به سیستم عامل شما روش بازگشت به تنظیمات کارخانه متفاوت است.

ارور 0x80131500 در وارزون در ایکس باکس

اگر شما در زمان دانلود بازی‌های وارزون یا مدرن وارفر یا به روزرسانی آن‌ها در ایکس باکس با ارور 0x80131500 روبه رو شدید، متاسفانه کار زیادی از دست شما برنمی‌آید. این ارور از طرف فروشگاه مایکروسافت بوده و هیچ ارتباطی با اینترنت یا کنسول شما ندارد! برخی از کاربران باور دارند که این ارور با به روزرسانی کنسول برطرف می‌شود. با این حال اگر به روزرسانی کنسول نیز مشکل شما را حل نکرد، بهترین روش گزارش دادن به مایکروسافت است.

امیدواریم که مطلب رفع ارورهای وارزون به شما کمک کرده باشد و بتوانیم تجربه شما از این بازی دوست داشتنی و البته دردسر ساز را تا حدی شیرین‌تر کرده باشیم. ما باور داریم که ارورهای معرفی شده تمام ارورهای حال حاضر بازی وارزون نبوده و از همین رو از شما درخواست داریم در صورت رویارویی با ارورها و البته روش‌های جدید برای رفع ارورهای وارزون، با ما در ارتباط باشید.


نظرات

guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا