#مهسا_امینی

رشد ۴۵ درصدی بازار گجت‌های پوشیدنی‌ هوشمند چینی در سال ۲۰۱۹

رشد چشمگیری بازار ابزارهای پوشیدنی هوشمند

گجت‌های پوشیدنی

براساس گزارش اخیر IDC‌، برخلاف بازار گوشی‌های هوشمند، بخش گجت‌های پوشیدنی‌ هوشمند با رشد چشمگیری همراه بوده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷.۱۵ میلیون دستگاه ابزار پوشیدنی هوشمند به فروش رسیده که این رقم رشد سالانه ۴۵.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

IDC‌ پیش‌بینی کرده که تا سال ۲۰۲۳ بازار فروش گجت‌های پوشیدنی به ۲۰۰ میلیون دستگاه برسد که بخشی از این افزایش فروش مربوط به توسعه اپلیکیشن‌هایی است که روی این دستگاه‌ها قابل نصب می‌شود.

از سوی دیگر این دستگاه‌ها از اپلیکیشن‌های مربوط به سلامتی و ورزش برخوردارند که نقش مهمی را در سلامتی افراد بازی می‌کنند. این ابزارها همچنین از قابلیت بایومتریک، امنیت و امکان پرداخت بهره می‌برند که سهولت کاربرد آنها باعث شده تا تعداد بیشتری از کاربران از این دستگاه‌ها استفاده کنند.

باید به این نکته اشاره کنیم که این آمار و ارقام مربوط به محصولات تولید شده توسط تولیدکنندگان چینی است که رشد بسیار چشمگیری داشته‌اند و در اکثر بازارهای جهان با استقبال روبه‌رو شده‌اند.

غیر از ساعت هوشمند اپل واچ با وجود قیمت بالا که سهم بسیار بالایی در بازار جهانی دارد، معمولا بیشترین میزان فروش گجت‌های هوشمند مربوط به محصولات چینی است که هم قیمت خوبی دارند و هم از کیفیت مناسبی برخوردارند.

در این میان می‌توان به شیائومی اشاره کرد که محصولات پوشیدنی متنوعی تولید و روانه بازار می‌کند و مهم‌ترین ویژگی محصولاتش این است که با همه برندها سازگار هستند و کاربران بسیاری به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن این محصولات برند شیائومی را انتخاب می‌کنند.

البته نباید هواوی را فراموش کرد که هم‌اکنون محصولات متنوعی در بخش گجت‌های پوشیدنی دارد و توانسته سهم خوبی از این بازار را در اختیار بگیرد.

از سوی دیگر سایر تولیدکنندگان چینی هم توانسته‌اند تا حدودی خود را در بازارهای جهانی مطرح کنند که در این میان می‌توان به اوپو، ویوو و زدتی‌ای اشاره کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا