بیشترین گوشی‌های 5G جهان در کشور چین به فروش رسیده است

آمار خیره کننده فروش گوشی‌های 5G در کشور چین!

بیشترین گوشی‌های 5G

مطابق گزارش‌های منتشر شده، بیشترین گوشی‌های 5G موجود جهان، در کشور چین به فروش رسیده است.

در حالی که راه‌اندازی تکنولوژی شبکه 5G به‌تازگی از کشور آمریکا شروع شده است و به مراتب در نقاط دیگر دنیا راه‌اندازی می‌شود، گوشی‌های 5G در نقطه‌ای دیگر از جهان بیشترین متقاضی را به خود دیده‌اند. گوشی‌های نسل بعدی بیشترین فروش جهانی را در کشور چین تجربه کرده‌اند.

مطابق گزارش منتشر شده از گروه تحقیقاتی Counterpoint، نزدیک به نیمی از گوشی‌های 5G جهان، سال گذشته در کشور چین به فروش رسیده است. این در حالی است که هواوی (و برندهای زیرشاخه آن مثل آنر) بیشترین فروش را در این بخش داشته‌اند به طوری که سه چهارم گوشی‌های 5G مردم چین متعلق به این کمپانی است.

کمپانی هواوی که دفتر مرکزی آن واقع در شنژن چین است، پس از تحریم‌های اخیر که از سوی آمریکا بر این کشور اعمال شد، تصمیم گرفت تا فروش خود را کاملا بر بازار داخلی متمرکز کند. این تحریم‌ها برای هواوی به این معنی هستند که گوشی‌های جدید این شرکت به هیچ‌عنوان نمی‌توانند از خدمات محبوب و پرطرفدار گوگل مثل Gmail، Google Maps و همچنین فروشگاهی مثل Google Play پشتیبانی کنند.

جالب است بدانید که هواوی و آنر تنها دو برند معروف و بزرگی هستند که رشد فروش را در کشور چین و در سال ۲۰۱۹ تجربه کردند؛ این در حالی است که مطابق گزارش‌‎ها، کمپانی‌هایی مثل اپل و شیائومی افت فروش بیش از ۲۰ درصد را تجربه کردند.

با این حال، وابستگی بیش از حد هواوی به بازار چین با وجود ویروس کرونا که با نام COVID-19 هم شناخته می‌شود، ممکن است به ضرر این شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند تمام شود. مطابق آمار بدست آمده، کرونا تا به حال جان بیش از ۲۲۰۰ نفر از شهروندان چینی را گرفته است.

مطابق تحلیل گروه Strategy، در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۹ میلیون گوشی 5G به فروش رسیده است و انتظار می‌رود که این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۱۹۹ میلیون و بیش از ۱۰ برابر رقم فعلی برسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که بزرگترین بازار این گوشی‌ها را کشورهایی مثل آمریکا، چین، کره جنوبی، آلمان و ژاپن به خود اختصاص دهند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا