شارلیز ترون و نیکی کارو فیلمی در رابطه با موج سواری زنان می‌سازند

شارلیز ترون و کارگردان Mulan برای نتفلیکس فیلم می‌سازند

شارلیز ترون و نیکی کارو فیلمی در رابطه با موج سواری زنان می‌سازند نرگس کریمی پور ۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰
موج سواری زنان

شارلیز ترون (Charlize Theron) بازیگر مطرح سینمای هالییود و نیکی کارو (Niki Caro) کارگردان فیلم لایو اکشن محبوب Mulan در الهام از یک مقاله مجلهنیویورک تایمز (New York Times Magazine) فیلمی در رابطه با موج سواری زنان و حقوق برابر جنسیتی، برای نتفلیکس می‌سازند. 

داستان این فیلم بر اساس یکی از مقاله‌های مجله معروف نیویورک تایمز در رابطه با موج سواری زنان و به نام The Fight for Gender Equality in One of the Most Dangerous Sports on Earth به معنی جنگ برای برابری جنسیتی در یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌های زمین، به نویسندگی دنیل دان (Daniel Duane)، نوشته شده و از مبارزات ورزشکاران و موج‌سوارانی چون بیانکا والنتی (Bianca Valenti)، آندرا مولر (Andrea Moller)، پیج آلمز (Paige Alms) و کیلا کنیلی (Keala Kennelly) الهام گرفته است. 

متاسفانه اکثر فیلم‌های که تا کنون در رابطه با موج سواری ساخته شده‌اند مانند آثاری چون Point Break، Johnny Tsunami جنبه‌ اکشن و ماجراجویی داشته و شخصیت اصلی آن‌ها مرد‌های موج سوار هستند. تنها سه اثر در این زمینه وجود دارد که شخصیت‌های اصلی آن‌ها زنان موج سوار هستند، Soul Surfer و The Shallows و فیلم Blake Lively با این حال تم اصلی این آثار بیشتر شامل حمله کوسه‌ها و هیولاهای دریایی می‌شود و نه زندگی حرفه‌ای یک زن موج سوار. 

فیلمی که ترون و کارو خواهند ساخت تصویر جدید از بانوان موج سوار نشان خواهد داد و بر مبارزات چهار زن قدرتمند موج سوار در راستای دستیابی به حقوق برابر و حق ورود به مبارزات بزرگ موج سواری تمرکز خواهد داشت. متن فیلمنامه این اثر حماسی را بکی جانستون (Becky Johnston) خواهد نوشت و کمپانی Denver and Delilah Productions این اثر را خواهد ساخت.   

فیلم زنان موج سوار ترون و کارو هنوز عنوان خاصی ندارد اما بدون شک با توجه به تیم قوی سازنده آن،  اثری موفق خواهد بود. علاوه بر بازیگر بسیار موفق شارلیز ترون، نیکی کارو نیز کارگردان بسیار محبوبی است که برای کارگردانی آثاری چون Mulan، The Zookeeper’s Wife، Whale Rider و North Country به موفقیت رسیده است. علاوه بر این موارد، نیکی کارو در آینده اقتباس بزرگ استودیو آمازون Daisy Jones & The Six را نیز کارگردانی خواهد کرد. 

در حال حاضر طرفداران امیدوارند که خود ترون نیز در فیلم بازی کرده و نقش یکی از این زنان موج سوار را ایفا کند؛ ترون از بدنی ورزیده و آماده برخوردار بوده و  به راحتی از پس چنین نقشی بر خواهد آمد. در آینده نیز او را در نقش شخصیت محبوب ژانر گاتیک مورتیشا آدامز (Morticia Addams) در فیلم The Addams Family 2  و همچنین در آثاری چون F9 و The School for Good and Evil خواهیم دید. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا