1%
  • 0/10

منتظر فروش استودیو سی دی پراجکت نباشید

این شرکت فروشی نیست!

منتظر فروش استودیو سی دی پراجکت نباشید ۱ ۰۷ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
سی دی پراجکت

اخبار خرید و واگذاری سی دی پراجکت رد صحت ندارند و این استودیو به هیچ شرکتی فروخته نخواهد شد.

تا چند سال پیش اغلب شرکت‌های بزرگ از جمله مایکروسافت و سونی به دنبال تصاحب استودیوهای کوچک و مستقل بودند. با این حال، با آغاز نسل نهم صنعت بازی‌ها این رویکرد تا حدی زیادی تغییر پیدا کرد و این بار شرکت‌های بزرگ و سرشناسی از جمله بتزدا، اکیتیویژن بلیزارد و بانجی خریداری شدند.

این موضوع ثابت کرد که شرکت‌های بزرگ ناشر و بازی‌سازی نیز ممکن است روزی به غول‌های صنعت بازی‌ها ملحق شوند. در همین راستا، چند وقتی است که گزارش‌ها نشان می‌دهد بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به دنبال خرید استودیوی لهستانی سی دی پراجکت رد، خالق سری ویچر و سایبرپانک ۲۰۷۷، است.

آدام کیسینسکی، مدیرعامل سی دی پراجکت، به تازگی در گفت‌وگویی اعلام کرد که او و سایر مدیرها تمایلی به فروش و واگذاری شرکت به کمپانی‌های بزرگ دیگر ندارند و استودیوی آن‌ها طبق روال قبل به توسعه بازی‌ها ادامه خواهد داد. کیسینسکی در بخشی از اظهارات خود خاطرنشان کرد که خبر فروش سی دی پراجکت فقط یک شایعه بوده و مردم نباید این اخبار کذب را باور کنند.

مدیرعامل سی دی پراجکت در این زمینه توضیح می‌دهد:

این‌ها شایعه هستند. موضع ما همواره روشن بوده است. ما بر این باور هستیم که در طول چند سال آینده بزرگ‌تر و قوی‌تر از حال حاضر خواهیم بود. برنامه‌های بلندپروازانه‌ای زیادی در نظر داریم و به آنچه که انجام می‌دهیم، بسیار علاقه داریم. ما برای استقلال خود ارزش قائل هستیم.

در خلال این گفته‌ها، آدام کیسینسکی اعلام کرد که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای خرید دیگر استودیوها و گسترش فعالیت سی دی پراجکت ندارد. با این وجود، مدیران همواره وضعیت را بررسی کرده و ایده‌های مختلف را به دقت ارزیابی می‌کنند. بر این اساس، ممکن است که در سال‌های آتی شاهد تصاحب برخی استودیوها توسط سی دی پراجکت نیز باشیم. البته، این سازنده لهستانی در توسعه بازی‌های جدید خود با توسعه‌دهندگان خارجی (ترد پارتی) همکاری می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments