جزئیات جدیدی از پرداخت‌های درون‎‌برنامه‌ای Cyberpunk 2077 منتشر شد

سی‌دی پراجکت رد: احترام زیادی برای هزینه‌های پرداختی شما قائل خواهیم بود

جزئیات جدیدی از پرداخت‌های درون‎‌برنامه‌ای Cyberpunk 2077 منتشر شد سورنا رضایی ۰ ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
پرداخت‌های درون‎‌برنامه‌ای Cyberpunk 2077

استودیوی سی‌دی پراجکت رد با انتشار چند توییت به شفاف‌سازی پیرامون پرداخت‌های درون‎‌برنامه‌ای Cyberpunk 2077 پرداخت.

از آن‌جایی که استودیوها و شرکت‌ها نیاز به کسب درآمد دارند، در بازی‌های رایگان (Free-to-Play) خود آیتم‌هایی را قرار می‌دهند که تنها راه دسترسی به آن‌ها خرید با استفاده از امتیازهای کسب شده یا پرداخت پول واقعی است. معرفی و به کارگیری چنین مدل کسب و کاری استقبال کاربران را به همراه داشت؛ زیرا هیچ اجباری برای خرید آیتم‌ها نبود. شرایط به مرور زمان تغییر کرد و تعدادی از فعالان که به دنبال سود بیشتر بودند، پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای را در عناوین پولی خود به کار بردند. از همه مهم‌تر، آیتم‌هایی که بدین طریق خریداری می‌شوند تاثیر بسزایی روی نتیجه‌ی نهایی یک رقابت آنلاین دارند. علی‌رغم انتقادهای فراوان به چنین سیاستی، هنوز هم تعدادی از استودیوهای معروف از آن استفاده می‌کنند.

سی‌دی پراجکت چندی پیش جلسه‌ای را با محوریت ارائه‌ی آمارهای مالی برگزار کرد. آدام کیسینسکی (Adam Kicinski) مدیرعامل شرکت در بخشی از صحبت‌های خود به پرداخت‌های درون‎‌برنامه‌ای Cyberpunk 2077 پرداخت و جزئیات تازه‌ای را در این باره به اشتراک گذاشت. طبق گفته‌های او، تیم توسعه به دنبال راه‌هایی است تا کاربران را به خرید آیتم‌های داخل بازی تشویق کند، بدون اینکه باعث ناراحتی یا دلخوری‌شان شود:

هیچ وقت نخواستیم طرفدارانمان را ناراحت کنیم. رفتارمان در قبال آن‌ها همیشه منصفانه و دوستانه بوده است. با این حال، چیزهای بسیار خوبی را می‌توانید با استفاده از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بخرید. هدف، طراحی روشی است که کاربران با رضایت و بدون دلخوری مبلغ مورد نظر را برای خرید آیتم بپردازند. قصد ندارم چیزی را پنهان کنم. هدفمان همیشه القای حس ارزشمندی به طرفداران بوده است.

همیشه می‌خواستیم کاربران با حس رضایت برای محصولاتمان از جمله بازی‌ها یا حتی پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای هزینه کنند. در نتیجه، Cyberpunk 2077 آیتم‌های فوق‌العاده‌ای را برای خرید شامل می‌شود. البته پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای به گونه‌ای خواهند بود که نه تنها باعث دلخوری نمی‌شود، بلکه یک حس رضایت را در کاربران به وجود خواهد آورد. هدف نهایی ما برای استفاده از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، رقم زدن چنین چیزی است.

بیان چنین جملاتی از سوی آدام کیسینسکی در جریان کنفرانس مالی، بحث‌های زیادی را پیرامون پرداخت‌های درون‎‌برنامه‌ای Cyberpunk 2077 در فضای مجازی به وجود آورد. با شدت گرفتن بحث‌ها، اکانت رسمی بازی در توییتر با انتشار متن‌های کوتاه واکنش نشان داد. برخلاف آن چیزی که به نظر می‌رسید، استودیوی سی‌دی پراجکت رد همچنان سر حرف خود ایستاده و بخش داستانی جدیدترین محصولش هیچ گونه پرداخت درون‌برنامه‌ای نخواهد داشت. آیتم‌های فروشی‌ای که کیسینسکی در صحبت‌های خود به آن‌ها اشاره داشت، برای بخش چندنفره‌ی این بازی هستند که یک پروژه‌ی جداگانه محسوب می‌شود؛ پروژه‌ای که تا قبل از سال آینده‌ی میلادی در دسترس قرار نخواهد گرفت:

هیچ چیز تغییر نکرده است. Cyberpunk 2077 همچنان یک بازی تک‌نفره بوده و هیچ گونه پرداخت درون‌برنامه‌ای نخواهد داشت. یک خرید. بدون هیچ گونه دوز و کلکی!

Cyberpunk Online که یک پروژه‌ی جداگانه و مستقل است، دارای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خواهد بود؛ موضوعی که یک سال پیش به آن اشاره کرده بودیم. مانند همیشه، احترام زیادی برای هزینه‌های پرداختی شما قائل خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا