قیمت آیفون ۱۶ پرو احتمالا افزایش محسوسی خواهد داشت

آیفون ۱۶ پرو هم دوربین با زوم ۵ برابری خواهد داشت

آیفون ۱۶ پرو قیمت

اپل می‌خواهد در آیفون ۱۶ پرو هم از دوربین تتراپریزم با زوم ۵ برابری اپتیکال استفاده کند و در نتیجه باید شاهد افزایش قیمت این گوشی باشیم.

اپل طی چند سال اخیر تلاش کرده با اضافه کردن قابلیت‌های جذاب به دو مدل پرو و پرو مکس از پرچم‌دارانش، توجه کاربران را به این دو مدل جلب کند اما هر سال به خاطر قیمت مناسب مدل‌های استاندارد، شاهد تقاضای چشمگیر برای این مدل‌ها بودیم. اپل به این کار ادامه داد تا اینکه در سری آیفون ۱۴ بالاخره موفق شد کاربران را به خرید مدل‌های پرو و پرو مکس ترغیب کند چرا که مدل‌های استاندارد عملا هیچ تغییری در مقایسه با قبل ن‍داشتند.

در سری آیفون ۱۵ اما مدل‌های استاندارد پیشرفت خوبی داشته‌اند اما مدل‌های پرو به مراتب جذاب‌تر شده‌اند که باز هم پیش‌بینی می‌شود فروش بهتری را تجربه کنند. یکی از دلایل اصلی فروش بالای مدل‌های پرو، دوربین‌های جذاب آن‌هاست.

دوربین تتراپریزم جدید با زوم ۵ برابری فقط در آیفون ۱۵ پرو وجود دارد ولی گفته می‌شود در آیفون ۱۶ پرو هم شاهد استفاده از آن خواهیم بود. همین موضوع سبب شده مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر اپل معتقد باشد شاهد افزایش قیمت محسوس این گوشی در مقایسه با آیفون ۱۵ پرو خواهیم بود.

اینکه اپل قدرتمندترین آیفون نسل بعد را پرو مکس می‌نامد یا اولترا اهمیتی ندارد، آنچه که اهیمت دارد این است که برای هر دو مدل قدرتمند، این دوربین زوم جدید در نظر گرفته خواهد شد که البته در طراحی آن از فناوری تتراپریزم استفاده شده است. طبق گفته‌های کو، این ماژول دوربین بسیار گران است و قیمت آن حتی تا ۱۰۰ دلار هم می‌رسد. در نتیجه می‌توان انتظار داشت قیمت آیفون ۱۶ پرو به همین میزان در مقایسه با نسل کنونی افزایش داشته باشد. در نتیجه این امکان وجود دارد که این گوشی با قیمت ۱۰۹۹ دلار در مدل پایه عرضه شود؛ البته اگر اپل ارتقای گران دیگری برایش در نظر نگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا