1%
  • 0/10

بازی مستقل Call of Duty Zombies در دست ساخت قرار داشت

پروژه‌ای که لغو شد

بازی مستقل Call of Duty Zombies در دست ساخت قرار داشت ۰ ۲۴ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی مستقل Call of Duty Zombies

گزارش‌ها نشان می‌دهد که استودیو ریون سافتور در مقطعی روی ساخت بازی مستقل Call of Duty Zombies کار کرده است.

بازی‌های چند سال اخیر سری کالاف دیوتی جدا از روایت داستان‌های مختلف که از جنگ‌های جهانی و جنگ سرد گرفته تا جنگ‌های مدرن و حتی آینده، شامل بخش زامبی می‌شوند که به واسطه آن گیمرها می‌‎توانند در قالب یک تیم در برابر موجی از حمله‌های زامبی‌ها به مبارزه بپردازند.

این مد در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین بخش‌های سری کالاف دیوتی به شمار می‌رود که میلیون‌ها بازیکن از تجربه آن لذت می‌برند. در این میان، شاید برایتان جای سوال باشد که چرا شرکت اکتیویژن بلیزارد یک بازی جداگانه و مستقل تحت عنوان Call of Duty Zombies نمی‌سازد؟

بر اساس گزارش‌های اخیر، به نظر می‌رسد که اکتیویژن در ابتدا به توسعه یک بازی سرویس محور و مستقل از کالاف دیوتی زامبی چراغ سبز نشان داده بود و استودیوی ریون سافتور در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ میلادی در مقطعی روی توسعه آن فعالیت می‌‎کرد. با این وجود، اکتیویژن به دلیل نارضایتی استودیوی تری‌آرک، سازنده اصلی حالت زامبی، دستور لغو کامل این پروژه را صادر کرد.

این اطلاعات توسط یکی از کارمندهای سابق استودیوی ریون سافتور به نام مایکل گاملت منتشر شده است. طبق ادعای او، تری‌آرک تا پیش از انتشار بازی Advanced Warfare در سال ۲۰۱۴ میلادی، تنها استودیویی بود که اجازه استفاده از بخش زامبی در سری کالاف دیوتی را در اختیار داشت و فارغ از آن، هیچ سازنده دیگری نمی‌توانست چنین حالتی را برای فرنچایز توسعه دهد.

در حال حاضر اطلاعات دقیق‌تری از بازی مستقل Call of Duty Zombies در دسترس نیست. با این حال، ظاهرا هدف اکتیویژن از توسعه این بازی، تولید یک اثر سرویس محور بود که مشابه بازی کالاف دیوتی وارزون، به مرور زمان محتواهای جدیدی به آن اضافه شود.

با توجه به اینکه مالکیت اکتیویژن به همراه تمام استودیوها و حق امتیاز سری کالاف دیوتی به ایکس باکس واگذار شده، ممکن است که ردموندی‌ها سیاست جدیدی در پیش بگیرند و به دنبال استقبال بازیکن‌ها از مد زامبی، ساخت بازی مستقل Call of Duty Zombies بار دیگر از سر گرفته شود. هرچند که مد زامبی بازی Modern Warfare 3 در حال حاضر در حد و اندازه یک اثر جداگانه محسوب می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments