#مهسا_امینی

با گلیچ بازی Call of Duty: Warzone در زندان Gulag آزادانه بچرخید!

حتی می‌توانید افراد را بکشید

اخیرا ویدیو تازه‌ای از یک گلیچ بازی Call of Duty: Warzone منتشر شده که با اجرا کردن آن می‌توانید وارد مبارزات بخش Gulag شده و دوباره به بازی برگردید!

هنگامی که عنوان Warzone در سال ۲۰۱۹ همراه با Call of Duty: Modern Warfare معرفی شده بود، مشخص شد که این بازی هم در سبک بتل رویال بوده و قاعدتا شباهت‌هایی با دو عنوان رقیب دیگر، یعنی PUBG و Fortnite خواهد داشت. با این وجود هرکدام از عناوین نام برده قابلیت‌ها و نکات منحصر به فردی دارند که بسیاری از افراد برای تجربه آن به سراغ این بازی‌های می‌روند. با این وجود هنگامی که صحبت از عنوان Warzone باشد، این بازی دارای جنبه‌های جذاب بسیاری است که کاربر را به کشتن دیگر بازیکنان در نقشه وردانسک (Verdansk) قانع می‌کند. اما اگر بمیرید چه اتفاقی می‌افتد؟

در دو عنوان فورتنایت و پابجی، به ترتیب در اولین بازی می‌توانید یار کشته شده خود را با اسکن کردن کارتی که از او به جای می‌ماند زنده کنید و در دومین عنوان بهتر است پس تز کردن یار خود، یک فاتحه شکوهمند را برای او قرائت کنید تا به صورت Spectator یا همان تماشاچی، شاهد دویدن‌های شما در مپ باشد. اما Warzone بخشی را به سبک بتل رویال اضافه کرد، که پیش‌تر در هیچ عنوان دیگری ندیده بودیم! زندان Gulag را به خاطر دارید؟ این بخش در یکی از مراحل بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 همان جایی بود که کاپیتان پرایس (Cpt. Price) را از اسارت نجات داده و با خود بیرون می‌بردیم. حال این زندان حدودا دو سال است که وظیفه دادن یک شانس دیگر، به بازیکنان مرده در عنوان Warzone را دارد. بدین شکل که شما پس از برده شدن به این مقر، باید در یک مبارزه تک به تک در سبک Gun Fight، دشمن خود را شکست دهید تا یکبار دیگر به جمع یاران خود در نقشه بازی بپیوندید.

با این وجود پیش از آنکه بتوانید این مبارزه تک به تک را داشته باشید، قاعدتا اول باید تماشاچی بوده و مبارزه دیگر بازیکنان فلک زده را ببینید که در بازی اصلی کشته شده‌اند و حال به Gulag آمده‌اند. در حین تماشای مسابقه، شما می‌توانید به سمت این بازیکنان سنگ پرتاب کنید که مقدار ناچیزی از جان آن‌ها را کم خواهد کرد. این در حالی است که اخیرا یکی از کاربران معروف یوتوب، موفق شده تا برای اولین بار در همان حالت تماشاچی نیز وارد مبارزه دیگر بازیکنان شده و آن‌ها را بکشد!

گلیچ جدید بازی Call of Duty: Warzone و آزار زندانیان Gulag!

چنان که در ویدیو دیده می‌شود، کاربری به نام NTrippy پس از میکس‌های عجیب و بامزه از باب اسفنجی، به عنوان تماشاچی به زندان Gulag برده می‌شود، اما در همان ابتدای کار یک لحظه نحوه انجام کار را قطع کرده و سپس می‌بینیم که او توانسته است تا با چتر خود به پایین زندان بپرد! این حرکت عملا آن چیزی نیست که هر بیننده‌ای انتظارش را داشته باشد و باعث می‌شود تا افرادی که داخل خود زندان در حال بازی تک به تک برای بازگشت به نقشه بازی هستند تعجب کرده‌اند. کاربری که به عنوان تماشاچی وارد شده، با ضربات مشت دیگر فرد داخل زندان را به راحتی می‌کشد، سپس می‌بینیم که تیر زدن‌های قربانی اصلا روی تماشاگر تاثیری ندارد تا حجت بر این باگ بی‌نظیر تمام شود.

با این وجود جالب است که بعد از زدن فرد مورد نظر، بازیکن تماشاچی خود نیز برای مبارزه تک به تک به صورت قانونی و توسط خود بازی داخل زمین قرار داده می‌شود، اما اینکه بر سر دو نفر قبل چه آمد و اینکه آیا هر دو از بازی حذف شدند یا که نه هنوز مشخص نیست. همچنین این یوتوبر در انتهای ویدیو اظهار می‌کند که این باگ مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورد و او مجبور است تا این ویدیو را برای سازندگان هم که شده در پیج خود قرار دهد تا بلکه مورد مربوط به آن رفع شود.

به هر حال این اولین بار نیست که گلیچ و باگ‌هایی را در بازی Call of Duty: Warzone مشاهده می‌کنیم و پیش‌تر نیز شاهد انواع و اقسام باگ در آن بوده‌ایم. اما به هر حال این عنوان در حال حاضر از محبوب‌ترین عناوین سبک بتل رویال بوده و فصل چهارم آن برای تجربه به صورت کاملا رایگان در دسترس کاربران کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا