بازی کالاف دیوتی وارزون 2 - Call of Duty: Warzone 2

۷ ضعف بزرگی که باید در بازی کالاف دیوتی وارزون 2 رفع شوند

گیم پلی در ال مزرح جای کار دارد

بازی کالاف دیوتی وارزون 2 – Call of Duty: Warzone 2 به تازگی عرضه شده، اما مشکلات فراوانی در گیم پلی دارد که باید هر چه زودتر رفع شوند.

هنگامی که عنوان Call of Duty: Warzone حدود سه سال پیش عرضه شد، شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که این اثر تا این حد معروف و بزرگ شود. با این وجود، بالاخره استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) موفق شد تا کاری که با حالت Blackout عنوان Black Ops 4 نافرجام مانده بود را با بازی Warzone میسر کند.

سال اول عرضه این بازی تماما بی‌نظیر بود و عملا طرفداران از تجربه آن نهایت لذت را می‌بردند، اما پس از گذشت مدتی، دیدیم که در ماه‌های آخر از عمر وارزون، ناگهان ارائه کردن نقشه کالدرا (Caldera) همه چیز را بهم زد. بازیکنان بسیاری از این نقشه و مکانیزم گیم پلی اعمال شده روی آن راضی نبودند و در نتیجه، اشتیاق افراد برای تجربه Warzone کمتر و کمتر شد. به همین دلیل نیز سال گذشته با پخش شدن شایعات مربوط به بازی کالاف دیوتی وارزون 2 بازیکنان منتظر بودند تا با انتشار این عنوان تازه، مجددا همان هیجانی که سه سال پیش با وارزون قبلی تجربه کرده بودند را تکرار کنند؛ در حالی که Warzone 2.0 از همان ابتدای عرضه مشکلات بسیاری دارد.

در این بازی انواع و اقسام باگ‌های مختلف دیده می‌شود؛ بسیار بیشتر از چیزی که از وارزون قبلی دیده بودیم. صدای پای دشمنان و یارها در بازی هنوز هم باگ دارد، قابلیت Dead Silence هنوز هم افراد برخی را کلافه می‌کند و در نهایت، سیستم گیم پلی بازی مثل عنوان قبلی هیجان‌انگیز و سریع نیست. با این حساب، در ادامه به ۷ مورد از ایرادات Call of Duty: Warzone 2 اشاره می‌کنیم که برای بهبود بازی، حتما باید برطرف شوند.

۷. چرا نمی‌توان هنگام دویدن جلیقه ضد گلوله را پر کرد؟

مکانیزم Armor یا همان جلیقه و زره ضد گلوله در بازی کالاف دیوتی وارزون 2 هم وجود دارد؛ با این تفاوت که اینبار شما در ابتدا تنها دو فضا برای پر کردن جلیقه دارید و با ارتقا آن (از لوت داخل نقشه)، می‌توانید سه ضد گلوله را وارد جلیقه خود کنید.

با این وجود، نکته‌ای که وجود دارد این است که شما نمی‌توانید هنگام دویدن جلیقه خود را پر کنید و باید حتما آرام‌تر راه بروید. این منطقی است که شما نتوانید حین Tactical Sprint (که سریع‌ترین حالت دویدن است) جلیقه را پر کنید، اما حداقل کمی قابلیت دویدن و سریع‌تر راه رفتن می‌توانست بهتر باشد. بخصوص اینکه اگر حین درگیری با یک تیم، تیم دیگری هم وارد میدان شده و به عنوان شخص سوم به شما تیر بزند، عملا وقت کافی و شانس برای فرار کردن و پر کردن جلیقه ضد گلوله خود را نخواهید داشت.

این کار را به بهترین شکل ممکن می‌توان در بازی Call of Duty: Mobile انجام داد؛ جایی که پر کردن زره و زدن آدرنالین، کارهایی هستند که اوپراتور شما حین دویدن هم انجام می‌دهد. همچنین در بازی قبلی وارزون هم می‌توانستید حین زدن Armor کمی تندتر بدوید.

۶. کمبود پول در نقشه بازی

ال مزرح (Al Mazrah) نقشه جالبی است، شاید به خوبی وردانسک (Verdansk) از وارزون قبلی نباشد، اما پس از مقایسه این دو مپ به این نتیجه رسیدیم که هر دو آن‌ها ویژگی‌های خود را دارند؛ و اینکه نقشه کالدرا از Warzone Pacific افتضاح محض است. با این وجود، در خاک ال مزرح اگر بتوانید بهترین سلاح بازی را هم پیدا کنید، ذره‌ای پول پیدا نخواهید کرد!

در واقع بازی کالاف دیوتی وارزون 2 برای پیدا کردن پول شما را به شانس واگذار می‌کند؛ یا به اندازه کافی خوش شانس هستید که در یک نقطه خاص از نقشه، به اندازه کافی پول پیدا کنید، یا اینکه تنها بسته‌های ۱۰۰ دلاری را روی زمین پیدا می‌کنید که با ۲۵ عدد از آن‌ها، تازه می‌توانید یکی از سلاح‌های لوداوت خود را بدون دریافت پرک‌هایی که داشتید بخرید. جا دارد اشاره کنیم که خرید لوداوت در بازی کالاف دیوتی وارزون 2 ره تازگی به آن اضافه شده و به شدت گران (حدود ۳۲ هزار دلار!) است.

۵. اتچمنت‌های بازی و جزئیات آن‌ها کاملا گمراه کننده هستند

به شخصه به شما پیشنهاد می‌کنم که هنگام چیدن اسلحه در بازی کالاف دیوتی وارزون 2 اصلا و ابدا به جزئیات مربوط به آن حتی نگاه هم نکنید! چراکه این آمار تقریبا بیخود هستند و اگر سلاحی در بازی متا باشد، احتمالا حتی با بدترین آمار هم می‌بینید که عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.

برای مثال، من از سلاح‌های دسته SMG برای مبارزات نزدیک تا برد متوسط استفاده می‌کنم و افزایش میزان سرعت هدف‌گیری یا همان Aim Down Sight Speed و Sprint To Fire Speed را حتما روی اسلحه مورد نظر خود حتما لحاظ می‌کنم. اما وقتی که این کار را با سلاح SMG مدل Vel (یا همان MP7 سابق) پیاده می‌کنید، می‌بینید که سرعت آن چندان هم جالب نیست، در حالی که سلاح TAQ-46 و Chimera که در اصل Rifle هستند، هم سرعت بیشتری دارند و هم قدرت آسیب‌رسانی و برد بالاتری را ارائه می‌کنند؛ این در حالی است که از نظر آمار، TAQ-56 از MP7 سنگین‌تر نشان داده می‌شود.

۴. پرک‌های بی‌استفاده هستند

در بازیک کالاف دیوتی وارزون 2 هم می‌توانید برای خود در لوداوت خاصی که می‌چینید، یک پرک – Perk انتخاب کنید. اما نکته قابل توجه اینجاست که شاید اصلا حتی متوجه نشوید که از آن استفاده کرده‌اید، چون تاثیر چندانی را هم ندارد!

در اصل این بازی به صورت پیش‌فرض به شما چند دسته پرک را برای انتخاب پیشنهاد می‌کند که دو مورد اول آن (از سمت چپ) همان ابتدای کار فعال می‌شوند. این پرک‌های پایه کمترین کاربرد را دارند، اما دو پرک بعدی Bonus و Ultimate در صورت فعال شدن، عملا دست برتری را در مبارزه به شما خواهند داد. اما آیا شما موفق می‌شوید تا این پرک‌ها را فعال کنید؟ در حالت عادی: شاید، در حالت کلی: هرگز!

در حقیقت این پرک‌ها خیلی خیلی سخت برای شما فعال خواهند شد و برای به دست آوردن آن‌ها اول باید دست خود را به لوداوتی برسانید که تنها چند عدد از آن در Zone آخر می‌افتد. از هر زاویه‌ای هم که به ماجرا نگاه کنید، پرک‌ها در وضعیت فعلی Call of Duty: Warzone 2 عملا بی‌استفاده هستند!

۳. سلاح تک‌تیر با یک تیر آدم نمی‌کشد؛ چرا؟!

این مشکل در سیزن‌های آخر بازی قبلی وارزون هم وجود داشت؛ جایی که شما از اسلحه تک‌تیر (یا همان اسنایپر) برای کشتن دشمنان با عملا یک تیر استفاده می‌کنید، اما می‌بینید که بعضی مواقع حتی زره آن‌ها هم شکسته نمی‌شود!

این مشکل با زدن یک تیر به کله دشمنان، آن هم فقط با بعضی از اسلحه تک‌تیر در بازی رفع می‌شود، اما انتطار می‌رود که بازیکن بتواند با زدن یک تیر به بالا تنه دشمن، او را بکشد؛ نه اینکه بعد از زدن تیر سوم او را زمین‌گیر کنید. این مورد احتمالا هرگز توسط اینفینیتی وارد حل نخواهد شد، چراکه آن‌ها قصد دارند تا روند بازی را طوری بگذارند که بازیکنان پس از دریافت تیر، شانس دوباره برای ماندن در مبارزه را داشته باشند. این در حالی است که زدن دو یا سه تیر Pistol به کله دشمنان، برای کشتن آن‌ها کافی خواهد بود و میزان Time To Kill به نسبت وارزون قبلی خیلی سریع‌تر است که در ادامه به سراغ آن هم می‌رویم.

۲. نقشه بزرگ و بازیکنان نسبتا کم

درباره ال مزرح گفته بودیم، اما آیا می‌دانید چند نفر وارد این نقشه برای رقابت می‌شوند؟ ۱۵۰ نفر! این در حالی است که ال مزرح از تمامی مپ‌های بتل رویال کل سری Call of Duty بزرگ‌تر است و به همین واسطه نیاز است تا تعداد بازیکنانی که در آن حاضر می‌شوند خیلی بیشتر از قبل باشند. به همین دلیل است که می‌بینیم در نقشه بازی و هنگام بسته شدن Zone، تا حدودی بازی برای افراد خسته‌کننده می‌شود؛ چون کسی نیست که با آن‌ها رقابت کند.

در واقع شروع و پایان بازی خیلی خوب است؛ افراد زیادی در نقاط مختلف پخش می‌شوند و مبارزه می‌کنند، اما لحظات میانی بازی و بعد از اینکه چند نفر را می‌کشید، روند خسته‌کننده‌ای را طی خواهد کرد؛ طوری که شما باید در یک صحرا بزرگ به دنبال دشمن بگردید و در صورت پیدا نکردن آن، ناگهان می‌بینید که داخل گاز خفه می‌شوید. شاید اگر تعداد بازیکنان به ۲۰۰ نفر ارتقا پیدا می‌کرد، اوضاع بهتر بود.

۱. سرعت کشتن دشمنان در بازی سرسام‌آور است!

بازی Call of Duty: Warzone با اضافه کردن سیستم پر کردن Armor یا همان جلیقه ضد گلوله، اجازه داد تا مبارزات بازیکنان کمی حس رقابت را بیشتر کرده و بازیکنان را دقت در تیراندازی به چالش بکشد. با این وجود، در بازی کالاف دیوتی وارزون 2 این مورد کنار زده شده تا شما بتوانید با شلیک کردن تیرهای کمتری به دشمن خود او را زمین‌گیر کنید.

شاید سرعت بالای کشتن دشمنان با سلاح متا هر فصل کمی منطقی باشد، اما اینکه هر مبارزه‌ای با هر اسلحه‌ای زیر چند ثانیه تمام شود،‌ نشان از ضعف در بازی است؛ بخصوص وقتی که برخی مواقع تفاوت داشتن و نداشتن ۳ ضد گلوله اصلا حس نمی‌شود! این درحالی است که همچنان شما با یک تیر نمی‌توانید دشمنان را بکشید.

اما نظر شما درباره مشکلات بازی Call of Duty: Warzone 2 چیست؟ آیا فکر می‌کنید که بهبود این موارد به بهتر شدن گیم پلی بازی کمک می‌کند؟

3.9 17 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا