#مهسا_امینی

افت تعداد کاربران کال آف دیوتی در سال اخیر باعث تعجب دنیای گیم شد!

کال آف دیوتی طی سال گذشته بیش از ۵۰ میلیون کاربر از دست داده است!

افت تعداد کاربران کال آف دیوتی در سال اخیر باعث تعجب دنیای گیم شد! نیما خدارحمی ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
تعداد کاربران کال آف دیوتی

سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ سال‌های بدی برای سری بازی Call of Duty و شرکت اکتیویژن بوده و افت تعداد کاربران کال آف دیوتی تمام صنعت بازی سازی را انگشت به دهان نگه داشته و به نظر باید شاید افت بیش از پیش تعداد کاربران این فرنچایز بزرگ نیز باشیم!

در حالی که امید کاربران و منتقدین به فرنچایز Call of Duty با انتشار اخبار و شایعات مربوط به آینده آن افزایش یافته، این بازی به طور مداوم در حال از دست دادن کاربران و افت شدید پلیرها در سرورهای خود است. در حقیقیت اینگونه به نظر می‌رسد که کم توجهی به نظرات و شکایات کاربران از این بازی، باعث شده کاربران تمام نسخه‌های اخیر این بازی را رها کرده و به تجربه دیگر عنوان روی آورند.

کمتر از ۲ سال از محبوبیت زبان زد بازی Call of Duty Warzone و تعداد دیوانه کننده کاربران این بازی می‌گذرد که سبب دستیابی به رکوردهایی تاریخی در فرنچایز کال آف دیوتی و به طور کلی دنیای بازی‌های ویدیویی شد. ما حتی شاهد دورانی بودیم که این بازی بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر را در یک ماه در سرورهای خود جای داده بود، با این حال، این بازی که زمانی تک تک قله‌های مهم دنیای گیم را در نوردیده بود، حالا زمین خورده است!

طبق اولین گزارش سرمایه داران شرکت اکتیویژن در سال ۲۰۲۲، آن‌ها با افت شدید تعداد کاربران کال آف دیوتی در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ روبه رو شده‌اند. این بازی طی یک سال اخیر بیش از ۵۰ میلیون کاربر از دست داده و در حالی که تعداد کاربران حال حاضر این سری بازی از بسیاری از عناوین بزرگ بیشتر بوده، سرعت افت تعداد کاربران آن بسیار نگران کننده است.

شیب افت تعداد کاربران کال آف دیوتی از زمان انتشار بازی کال آف دیوتی وارزون در بیشترین حالت خود قرار گرفته است و شرکت اکتیویژن دو دلیل برای این افت شدید ارائه داده است. اولین دلیل آن‌ها ضعف‌های بسیار زیاد بازی Call of Duty Vanguard اعلام شده که در کنار کم بودن تعداد کاربران این بازی، یکپارچگی آن با وارزون که نتیجه در افت کیفیت این بازی داشت، سبب ریزش تعداد کاربران عنوان بتل رویال این فرنچایز نیز شده است. این شرکت همچنین به خروج مداوم کاربران از بازی وارزون اغراق کردند.

از آنجایی که عنوان وارزون عنوانی کاملا رایگان بوده و مخاطبین بسیاری را جذب کرده، شرکت اکتیویژن می‌تواند بسیاری از مشکلات از جمله افت تعداد کاربران کال آف دیوتی را به این بازی نسبت دهد و کمتر، عنوانی چون کال آف دیوتی ونگارد را مقصر بداند. طرفداران سری بازی کال آف دیوتی طی سال اخیر بارها و بارها از مشکلات بازی وارزون شکایت کردند و در کنار آن، خواستار عنوان بتل رویالی کاملا جدید در سری بازی کال آف دیوتی شدند.

طبق اخبار رسمی منتشر شده از طرف اکتیویژن و البته شایعات منتشر شده، ما باید شاهد بازی Call of Duty Warzone 2 در آینده نه چندان دور باشیم و بدون شک این بازی در صورت توسعه خوب می‌تواند تا حدی بسیار قابل قبول به تعداد کاربران سری بازی کال آف دیوتی بیفزاید. آن‌ها در کنار این بازی، در حال توسعه دنباله بازی Call of Duty Modern Warfare که طی سال ۲۰۱۹ منتشر شد هستند. ما گمان داریم که این بازی با بازخوردی بسیار بهتر نسبت به بازی Call of Duty Vanguard و همچنین Call of Duty Black Ops Cold War روبه رو خواهد شد. شما چه فکری می‌کنید؟ آیا گیمرها از نو به فرنچایز قدیمی کال آف دیوتی باز خواهند گشت؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا