#مهسا_امینی

توسعه دهندگان کال آف دیوتی به تنهایی یک شهر کامل را تشکیل می‌دهند!

اکتیویژن در حال توسعه بهترین کال آف دیوتی تاریخ است!

توسعه دهندگان کال آف دیوتی به تنهایی یک شهر کامل را تشکیل می‌دهند! نیما خدارحمی ۰ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ اخبار بازی
توسعه دهندگان کال آف دیوتی

شرکت اکتیویژن (Activision) و محبوب‌ترین سری بازی آن‌ها یعنی Call of Duty به نظر محکوم به ادامه هستند که البته برای کاربران بسیار خوشایند و عالی است. تعداد توسعه دهندگان کال آف دیوتی که به تنهایی در حدود جمعیت یک شهر هستند، با قدرت به کار خود ادامه می‌دهند!

ماشین سری بازی کال آف دیوتی متوقف نخواهد شد! گرچه اکتیویژن طی سال‌های اخیر با چالش‌های بسیاری از جمله شکایت بسیاری از کارمندان سابق خود روبه رو بوده، با قدرت به کار خود ادامه داده و در حالی که کاربران بسیاری از سری بازی کال آف دیوتی روی برگردانده‌اند، این بازی هنوز یکی از پرطرفدارترین سری بازی‌های حال حاضر بوده که سرورهای بخش آنلاین بازی‌های این سری همیشه مملو از کاربران است. اما دلیل این میزان قدرت و پایداری سری بازی Call of Duty چیست؟

طبق گزارشات اخیر، تیم اکتیویژن بیش از ۳۰۰۰ نیروی کار تنها برای سری بازی کال آف دیوتی در اختیار داشته و تعداد بالای توسعه دهندگان کال آف دیوتی آن را تبدیل به یکی از بهترین و پرطرفدارترین سری بازی‌های تاریخ کرده است.

این خبر اولین مرتبه از طرف تیم TweakTown با نگاهی به گزارش‌های سالانه تیم اکتیویژن منتشر شد و آن‌ها خبر از حضور بیش از ۳۰۰۰ توسعه دهنده تنها در بخش سری بازی کال آف دیوتی خبر دادند. نکته جالب‌تر این است که این ۳۰۰۰ نیرو، تنها ۳۱ درصد تمام نیروهای تیم اکتیویژن است. تیم اکتیویژن در حال حاضر شامل بیش از ۹۸۰۰ نیرو است و بد نیست بدانید از این تعداد نیرو، بیش از ۶۸۰۰ توسعه دهنده در بازه‌های زمانی متفاوت دستی در توسعه بازی‌های کال آف دیوتی داشته و جز توسعه دهندگان کال آف دیوتی بوده‌اند. توسعه دهندگان بسیاری اسکین‌ها و اپراتورهای مورد علاقه ما را طراحی کرده و توسعه داده‌اند!

البته ناگفته نماند که ما انتظار حضور این تعداد توسعه دهنده برای سری بازی کال آف دیوتی را داشتیم. همانطور که پیش‌تر اشاره شد این سری بازی یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌های ویدیویی بوده و همانطور که شاهد بوده‌اید، آن‌ها در دو دهه اخیر، هر سال حداقل یک عنوان اصلی از این سری بازی را منتشر کرده‌اند که با جدیت می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد از این بازی‌ها موفق بوده و فروش میلیون‌ها نسخه و کسب میلیاردها دلار پول، تمام خواسته‌های اکتیویژن را برآورده کرده‌اند.

سال گذشته میلادی، شرکت اکتیویژن استودیو Toys for Bob را از روند توسعه سری بازی Crash خارج کرد تا آن‌ها نیز تبدیل به تیمی برای توسعه بازی Call of Duty Warzone شوند. این استودیو گرچه به طراحی و توسعه بازی‌های سری بازی کال آف دیوتی از پایه نمی‌پردازد، ولی نقشی مهم در توسعه بازی کال آف دیوتی وارزون داشته و جز اصلی‌ترین توسعه دهندگان کال آف دیوتی محسوب می‌شوند.

در ادامه گزارش سالانه اکتیویژن به این موضوع نیز اشاره شده که آن‌ها در حال توسعه بلند پروازانه‌ترین نسخه سری بازی کال آف دیوتی هستند و ما نیز امیدواریم پس از شکست نسبی بازی Call of Duty Vanguard، بازی Call of Duty Modern Warfare II بتواند در حد نام کال آف دیوتی ظاهر شود. واضح است که بازی کال آف دیوتی ونگارد گرچه فروشی فوق العاده داشت، انتظارات اکتیویژن را برآورده نکرده است. اکتیویژن باور دارد رخ دادن این بازی در دوران جنگ جهانی دوم سبب فروش کم آن‌ها نسبت به نسخه‌های پیشین شده، با این حال بسیاری از فعالان دنیای بازی‌های ویدیویی باور دارند این دلیل قانع کننده نیست و فروش کم آن‌ها دلایل دیگری دارد.

ماه جولای سال ۲۰۲۱ را شاید بتوان بدترین ماه در تاریح اکتیویژن دانست. سرازیر شدن شکایات توسعه دهندگان این شرکت با مضمون تعرض جنسی در محل کار سبب کاوش مراجع قضایی ایالت کالیفورنیا در رفتارهای بسیاری از کارمندان این شرکت شد که نتیجه آن معرفی دیر هنگام بازی ونگارد بود. از همین رو، فعالان دنیای بازی‌های ویدیویی باور دارند روند توسعه این بازی دست و پا شکسته پیش رفته و در کنار اعتبار اکتیویژن که در آن دوران به شدت لکه دار شد، دلایل فروش کم این بازی هستند.

پس از این اتفاقات ناگوار، وال استریت ژورنال اخباری مبنی بد رفتاری رئیس شرکت اکتیویژن به انتشار رساند که روزهای اکتیویژن را تاریک‌تر از پیش کرد. این اتفاقات همه و همه سبب سقوط سهام اکتیویژن شدند و شرکت مایکروسافت فرصتی مناسب برای خرید این شرکت و بازیابی قدرت قدیمی آن‌ها پیدا کرد. شما چه فکری درباره آینده اکتیویژن و سری بازی کال آف دیوتی دارید؟ فکر می‌کنید این سری بازی می‌تواند قدرت گذشته خود را بازیابد؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا