چه بازی‌هایی در فروشگاه اپیک گیمز رایگان خواهند شد؟

این هفته دو بازی قابل‌دریافت می‌شوند

بازی Bridge Constructor: The Walking Dead

شرکت اپیک گیمز با به‌روزرسانی وب سایت رسمی خود اعلام کرد بازی Bridge Constructor: The Walking Dead و یک محصول دیگر به‌زودی رایگان می‌شوند.

فروشگاه دیجیتالی اپیک گیمز، یک سرویس است که در سال ۲۰۱۸ میلادی و در پاسخ به سیاست‌های نه چندان عادلانه ولو تاسیس شد. فروشگاه استیم در آن زمان ۳۰ درصد از میزان فروش بازی‌ها را دریافت کرده و مابقی را در اختیار ناشر و توسعه‌دهنده قرار می‌داد. اپیک گیمز معتقد بود ۳۰ درصد رقم بالایی بوده و نیازی به دریافت چنین مقداری نیست. در همین راستا، یک فروشگاه دیجیتالی تاسیس کرد که تنها ۱۲ درصد سود را دریافت می‌کند. اقدامات اپیک برای مقابله با استیم به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. فروشگاه مزبور با پرداخت مبالغ قابل‌توجه به ناشرهای مختلف بازی‌های مورد انتظار را به انحصاری خود تبدیل می‌کند. علاوه بر این، هر هفته حداقل یک بازی رایگان هدیه می‌دهد.

شرکت اپیک گیمز با به‌روزرسانی وب سایت رسمی خود اعلام کرد دو بازی به‌زودی رایگان می‌شوند. اولین مورد، بازی Bridge Constructor: The Walking Dead است که جدیدترین نسخه مجموعه Bridge Constructor بوده و توسط کلاک‌استون ساخته شد. همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، داستان روی گروهی از بازماندگان از جمله دریل دیکسون و میشون تمرکز داشته که باید مقابل انسان‌های متخاصم و واکرها بایستد. کاربر به واسطه امکاناتی که در اختیار دارد، باید سازه‌ها یا تله‌های متنوعی را ساخته و بدین طریق، شرایط را برای بقا شخصیت‌های اصلی داستان و نابودی واکرها و گروه‌های متخاصم مهیا کند.

دومین مورد، Ironcast نام داشته و توسط دردبیت (Dreadbit) ساخته شده است. داستان المان‌های ژانر استیم‌پانک را در خود جای داده و در نسخه تخیلی قرن نوزدهم میلادی روایت می‌شود. نیروهای فرانسه به سمت بریتانیا حمله‌ور شده و کاربر وظیفه دارد به واسطه کنترل ربات‌هایی بزرگ و ۷ متری مقابل نیروهای متخاصم بایستد؛ ربات‌هایی که تحت عنوان آیرون‌کست شناخته می‌شوند. مطابق انتظار، کاربر پس از کسب پیروزی‌های مختلف و دریافت امتیازات متفاوت قادر است قابلیت‌های جدید را آنلاک کرده یا موارد قدیمی را به منظور بهبود عملکرد آپگرید کند.

دو بازی Bridge Constructor: The Walking Dead و Ironcast از فردا رایگان شده و امکان دریافتشان تا تاریخ ۲۴ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۵ جولای) مهیا خواهد بود. درحال حاضر هم The Spectrum Retreat رایگان بوده و علاقه‌مندان به عناوین معمایی می‌توانند برای دریافتش اقدام کنند. داستان درباره فردی به نام الکس است که به صورت ناخواسته داخل یک شبیه‌سازی قرار گرفت. او که می‌خواهد از شبیه‎‌‌ساز بیرون بیاید، چاره‌ای ندارد جز اینکه به تمامی طبقات هتل رفته و معماها را حل کند. در ضمن، با حل معماها اطلاعات جدیدی پیرامون داستان و وقایعی که در حال رخ داد هستند فاش می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا