گزارش باکس آفیس: فروش بین‌المللی F9 از مرز ۲۵۰ میلیون دلار عبور کرد

کانجورینگ 3 صدرنشین هفته گذشته بود

فروش بین‌المللی F9

طبق گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Variety قرار گرفت، فروش بین‌المللی F9 فراتر از ۲۵۰ میلیون دلار رفته است.

دوشنبه از راه رسید و همان‌طور که انتظار می‌رفت، وب سایت Variety گزارشی را با محوریت باکس آفیس خارجی منتشر کرد. با توجه به متن، فروش بین‌المللی F9 به ۲۵۶ میلیون دلار رسیده است. دستیابی به چنین رقمی در باکس آفیس خارجی یک دستاورد بزرگ برای جدیدترین فیلم سریع و خشن به شمار می‌رود؛ زیرا اکران گسترده‌اش تنها در هشت کشور آغاز شده و هنوز بسیاری از علاقه‌مندان به آن دسترسی ندارند. علاوه بر این، همه‌گیری کرونا همچنان ادامه داشته و تعداد قابل‌توجهی از سینماروها هنوز برای حضور در سالن‌های پخش مردد هستند.

نگارنده مطلب Variety در بخش دیگری از متن گفت ۲۰۳ میلیون دلار از ۲۵۶ میلیون دلار از سینماهای چین به دست آمده است. میزان فروش بازارهای کره جنوبی و روسیه هم به ترتیب ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار و ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده‌اند. اگرچه Fast and Furious 9 توانسته رقم قابل‌توجهی را به ثبت برساند، صدرنشین باکس آفیس خارجی در هفته گذشته نبود. این فیلم تنها ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخت که حدودا ۵۷ درصد کمتر از دو هفته پیش بود. بدین ترتیب، رتبه اول و دوم را به رقبای خود واگذار کرد. در ضمن، محصول جدید یونیورسال پیکچرز هنوز در ایالات متحده آمریکا روی پرده نقره‌ای نرفته است.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It اخیرا روی پرده نقره‌ای رفت و هم اکنون در ۴۳ کشور اکران می‌شود. این فیلم موفق شد طی هفته گذشته به فروشی معادل ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار دست یابد. The Devil Made Me Do It با در نظر گرفتن فروش داخلی تا به این لحظه نزدیک به ۵۷ میلیون دلار فروش داشته است. بد نیست بدانید جدیدترین فیلم مجموعه کانجورینگ با بودجه ۳۸ میلیون دلاری ساخته شده بود. از همین رو، سازندگان می‌توانند امیدوار باشند محصولشان به مرز سوددهی برسد.

A Quiet Place Part II در باکس آفیس هفته گذشته نتوانست بیشتر از ۱۹ میلیون دلار بفروشد تا در جایگاه سوم بایستد. محصول پارامونت پیکچرز با فروشی که طی روزهای گذشته به دست آورد، مجموع فروش خارجی خود را به ۵۰ میلیون دلار رساند. این رقم با در نظر گرفتن فروش داخلی که ۸۸ میلیون بوده به ۱۳۸ میلیون دلار می‌رسد. دنباله A Quiet Place پس از ایالات متحده آمریکا در بازارهای چین (۲۹ میلیون دلار)، استرالیا (۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار) و بریتانیا (۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار) بهترین عمکرد را داشته است.

Cruella در هفته گذشته عملکرد تقریبا مشابهی با A Quiet Place Part II داشته و فروشی ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری را به ثبت رساند تا در رتبه چهارم پرفروش‌های هفته گذشته در باکس آفیس خارجی قرار بگیرد. این فیلم در ۳۶ کشور روی پرده نقره‌ای رفته و مجموع فروشش تا به این لحظه ۸۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بوده است. جایگاه پنجم به Peter Rabbit 2: The Runaway رسید که جدیدترین محصول سونی به شمار می‌رود. این فیلم هم اکنون در ۱۴ کشور اکران شده و هفته گذشته، ۴ میلیون دلار فروخت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا