1%
  • 0/10

جدایی گیرباکس از امبریسر و تایید ساخت Borderlands 4

جدایی گیرباکس از امبریسر و تایید ساخت Borderlands 4 ۰ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
ساخت Borderlands 4

در یک خبر غافل‌گیرکننده، استودیو گیرباکس جدایی خود را از امبریسر اعلام و ساخت Borderlands 4 را مورد تایید قرار داد.

کمپانی گیرباکس (Gearbox Entertainment)، توسعه‌دهنده مجموعه بازی محبوب Borderlands به صورت رسمی اعلام کرد که توسط کمپانی Take-Two Interactive واحد نشر آن یعنی 2K خریداری شده است. اگرچه این خبر به دلیل شایعاتی که اخیر پیرامون جدایی گیرباکس از امبریسر گروپ (Embracer Group) شنیده می‌شد چندان هم دور از انتظار به نظر نمی‌رسید اما وقوع و اعلام آن بسیار ناگهانی صورت گرفت.

اعلام این خبر بسیار مستقیم صورت گرفت و طی آن کمپانی گیرباکس عکسی در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرد. رندی پیچفورد (Randy Pitchford) رئیس و موسس گیرباکس به این موضوع اشاره کرد که شرکت Take-Two Interactive و واحد نشر 2K به گیرباکس کمک خواهند کرد تا گیرباکس خود را به سطح جدیدی برساند. معنی این گفته در آینده مشخص خواهد شد اما به عنوان بخشی از این بیانیه، ساخت Borderlands 4 یا به نوعی نسخه جدید این مجموعه رسما مورد تایید قرار گرفت و اعلام شد توسعه آن به صورت فعال دنبال می‌شود.

از سوی دیگر شرکت Take-Two و شرکت 2K با انتشار بیانیه مخصوص خود، به تایید این موضوع پرداخته و اظهار داشتند، قرارداد این مسئله تا انتهای ماه ژوئن 2024 نهایی و تکمیل می‌شود. در حالی که این بیانیه شامل اصطلاحات تخصصی مختلفی می‌شود، توجهات را به سوی ساخت نسخه بعدی Borderlands معطوف می‌کند. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم مبادله صورت گرفته بین کمپانی Take-Two و امبریسر با مبلغ 460 میلیون دلار به انجام رسیده است.

با این حال شرکت امبریسر در این قرارداد IPها و کمپانی‌های مخصوصی را حفظ می‌کند که از جمله آن می‌توان به واحد نشر گیرباکس در سان‌فرانسیسکو اشاره کرد که البته باید نام آن تغییر پیدا کند. امبریسر هم‌چنین حقوق مربوط به فرنچایز Remnant، بازی Hyper Light Breaker و مواردی دیگر را حفظ می‌کند.

لیست دارایی‌های Take-Two در این قرارداد:

  • استودیو Gearbox Software در تکزاس
  • استودیو گیرباکس منترال
  • استودیو گیرباکس کبک
  • مجموعه IPها: مجموعه Borderlands، بازی Tiny Tina’s Wonderlands، بازی Homeworld، بازی Risk of Rain، بازی Brothers in Arms و بازی Duke Nukem

لیست مواردی که امبریسر حفظ می‌کند:

  • واحد نشر گیرباکس در سان‌فرانسیسکو
  • استودیو Cryptic
  • استودیو Lost Boys Interactive
  • استودیو Captured Dimensionsنظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments