#مهسا_امینی

جزئیات بلیزکان ۲۰۲۱ رسما اعلام شد

منتظر Overwatch 2 نباشید!

جزئیات بلیزکان ۲۰۲۱

شرکت بلیزارد اینترتینمنت با اعمال یک به‌روزرسانی روی وب سایت بلیزکان و درج اطلاعات جدید، جزئیات بلیزکان ۲۰۲۱ را اعلام کرد.

هزینه‌ی برگزاری رویدادهای حضوری که قابلیت پذیرایی از تعداد بی‌شمار علاقه‌مند را داشته باشند بالا است. همین موضوع باعث شده استودیوها و شرکت‌های فعال در صنعت ویدیو گیم ترجیح دهند با مشارکت هم رویدادهای حضوری را برگزار کنند. با این حال، بلیزارد اینترتینمنت از سال ۲۰۰۵ میلادی تصمیم گرفت یک رویداد اختصاصی تحت عنوان بلیزکان برگزار کرده و در جریان آن، ویدیوها، اخبار و اطلاعات تازه را از محصولاتش به اشتراک بگذارد. علی‌رغم اینکه بلیزکان یک رویداد سالانه است، سال گذشته برگزار نشد؛ زیرا همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نمی‌داد. از آن‌جایی که کووید-۱۹ همچنان یک تهدید جهانی به شمار می‌رود، بلیزکان با یک تغییر بزرگ در نحوه‌ی برگزاری مواجه شده و امسال در قالب لایو استریم پخش خواهد شد.

بلیزارد اینترتینمنت با اعمال یک به‌روزرسانی روی وب سایت بلیزکان و درج اطلاعات جدید، جزئیات بلیزکان ۲۰۲۱ را اعلام در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار داد. برنامه‌ریزی‌های پیشین تغییری نکرده و رویداد اصلی طی سه روز و در بازه‌ی زمانی یک الی ۳ اسفند امسال (مصادف با ۱۹ الی ۲۱ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی) پخش خواهد شد. در طول این بازه‌ی زمانی، شش کانال مختلف از طریق وب سایت بلیزکان در دسترس قرار می‌گیرند. چهار مورد از کانال‌ها به صورت اختصاصی طراحی شده و تنها محتواهایی مرتبط با World of Warcraft ،Hearthstone ،Diablo و Overwatch را به نمایش می‌گذارند. دو مورد دیگر Blizzard و Strategy نام داشته و حکم یک کانال عمومی را دارند. کانال Blizzard غیر از مراسم افتتاحیه، باقی محتواهایش بازپخش برنامه‌های پیشین از دیگر کانال‌ها هستند. کانال Strategy روی هم محصولات استراتژیک شرکت از جمله Starcraft تمرکز دارد.

با توجه به جزئیات بلیزکان ۲۰۲۱ که در وب سایت قابل‌مشاهده هستند، مجموعه‌ی Diablo و World of Warcraft هر کدام دو پنل مهم تحت عنوان What’s Next و Deep Dive خواهند داشت. برنامه‌های What’s Next به محتویاتی می‌پردازد که در آینده به بازی مذکور خواهد آمد و برنامه‌های Deep Dive هم روی گفتگو با تیم توسعه تمرکز دارد. Overwatch 2 هیچ کدام از دو پنل را دریافت نخواهد کرد. مدیران بلیزارد اینترتینمنت تنها پنل Behind the Scenes of Overwatch 2 را برای این بازی مورد انتظار تدارک دیده‌اند که شامل اطلاعاتی از فرایند توسعه می‌شود. در ضمن، پنل‌های پرسش و پاسخ برای Diablo و World of Warcraft در نظر گرفته شده اما دنباله‌ی اورواچ چنین محتوایی نخواهد داشت. این موضوع، نارضایتی تعدادی زیادی را از طرفداران را در فضای مجازی به همراه داشته است.

اگرچه Overwatch 2 به طور رسمی معرفی شده اما بلیزارد اینترتینمنت صریحا اعلام کرد بازی مزبور در سال جاری میلادی عرضه نمی‌شود؛ زیرا فاصله‌ی زیادی تا آماده شدن دارد. در ضمن، این محصول برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دست ساخت بوده و تاکنون صحبتی از نسخه‌های نسل نهمی به میان نیامده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا