1%
  • 0/10

شایعه: همکاری مجدد بلیزارد با NetEase به زودی اعلام می‌شود

مذاکرات مجدد

شایعه: همکاری مجدد بلیزارد با NetEase به زودی اعلام می‌شود ۰ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
همکاری مجدد بلیزارد با NetEase

به نظر می‌رسد به‌ زودی شاهد اعلام همکاری مجدد بلیزارد با کمپانی NetEase و به دنبال آن دسترسی به بازی‌های بلیزارد پس از یک سال در چین خواهیم بود.

چنان‌چه شایعات مطرح شده حقیقت داشته باشد شرکت بلیزارد می‌تواند بازی‌های خود را از طریق همکاری با شرکت NetEase در دسترس قرار دهد و این اتفاق احتمالا به ‌زودی در سال جاری و در ماه آپریل صورت خواهد گرفت. به دلیل قوانین رسانه موجود در کشور چین، بازی‌هایی که خارج از کشور چین تولید می‌شوند باید از طریق شرکت‌های مرتبط با تکنولوژی به مانند NetEase در این کشور در دسترس قرار بگیرند که مسئول محلی‌سازی بسیاری از بازی‌‌ها و فرنچایزهای مختلف از سوی شریک‌های خود هستند.

پیش از این شرکت بلیزارد یکی از مشتری‌های کمپانی NetEase به حساب می‌آمد اما همکاری آن‌ها در ژانویه سال 2023 قطع گردید و طی آن دسترسی‌ بسیاری از بازی‌های مختلف و محبوب اعم از بازی World of Warcraft، بازی Hearthstone، بازی Overwatch 2 و بسیاری دیگر این کشور مسدود شد.

براساس شایعات جدید، دو شرکت مورد بحث به‌زودی همکاری خود را از سر می‌گیرند. براساس گزارش نشریه خبری چینی تحت عنوان Core Esports، همکاری مجدد بلیزارد با NetEase به‌زودی و در پایان ماه مارس و یا ابتدای ماه آپریل اعلام می‎‌شود. براساس این گزارش بازی‌های بلیزارد از طریق واحد اصلی نشر محصولات شرکت NetEase در چین منتشر می‌شود. واحدی که مسئول در دسترس قرار گرفتن بازی Diablo Immortal در چین در همکاری قبلی این دو کمپانی نیز بود.

گزارش نشریه Core Esports مدعی شده است رئیس قبلی شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) یعنی بابی کوتیک (Bobby Kotick) عامل اصلی به منظور جلوگیری از وقوع همکاری بین این دو شرکت به شمار می‌رفت. اکنون که مدت زمان اندکی است که کوتیک از کمپانی خارج شده، تمامی اختلافات قبلی بین دو کمپانی از بین رفته و همین موضوع سبب شده تا مذاکرات دوباره از سر گرفته شود. به علاوه، خریداری اکتیویژن توسط شرکت مایکروسافت به شکل‌گیری پل میان این دو کمپانی کمک شایانی نموده است. مخصوصا با توجه به این موضوع که NetEase همکاری قابل توجهی با مایکروسافت برای انتشار عناوینی چون ماینکرفت در چین داشته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments