1%
  • 0/10

فیلمنامه‌ی Black Panther 2 روی چه موضوعی تمرکز خواهد داشت؟

بازیگر نقش تی‌چالا تغییر نمی‌کند

فیلمنامه‌ی Black Panther 2 روی چه موضوعی تمرکز خواهد داشت؟ ۰ ۲۳ دی ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلمنامه‌ی Black Panther 2

کوین فایگی مدیر استودیوی مارول در گفتگویی که با وب سایت Deadline داشت به صحبت درباره‌ی فیلمنامه‌ی Black Panther 2 پرداخت.

بلک پنتر به واسطه‌ی Captain America: Civil War به جمع شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول پیوست. تی‌چالا سپس در فیلم اختصاصی خود حضور یافت که با نام Black Panther شناخته شده و در سال ۲۰۱۸ میلادی به سینماها آمد. این اثر ضمن دریافت بازخوردهای مثبت از سوی منتقدان و کارشناسان موفق شد فروشی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری را به ثبت رسانده و در زمره‌ی موفق‌ترین آثار MCU قرار بگیرد. مطابق انتظار، مارول و والت دیزنی تصمیم گرفتند دنباله‌ی این اثر ابرقهرمانی را ساخته و روی پرده‌ی نقره‌ای ببرند.

رایان کوگلر (Ryan Coogler) بار دیگر روی صندلی کارگردانی نشسته و بازیگرانی از جمله لتیشیا رایت (Letitia Wright)، آنجلا باست (Angela Bassett) و دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) برای ایفای نقش‌های خود بازمی‌گردند اما خبری از چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) بازیگر نقش اصلی نخواهد بود. او که از چهار سال پیش با سرطان روده‌ی بزرگ دست و پنجه نرم می‌کرد، در سن ۴۳ سالگی جان خود را از دست داد. در پی این اتفاق، یک سوال بسیار مهم به وجود آمد: چه سرنوشتی در انتظار قسمت دوم Black Panther قرار دارد؟ با گذشت مدت کوتاهی از فوت بوزمن، استودیوی مارول به طور رسمی تایید کرد بازیگر تی‌چالا تغییر نخواهد کرد تا گمانه‌زنی‌هایی پیرامون قرار گرفتن تمرکز روی شوری خواهر پروتاگونیست به وجود بیاید.

کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر مارول به تازگی مصاحبه‌ای را با وب سایت Deadline انجام داده است. او در بخشی از گفتگو تاکید داشت به احترام میراث چادویک بوزمن، بازیگر جدیدی برای نقش تی‌چالا انتخاب نشده یا از جلوه‌های ویژه برای بازسازی چهره‌اش استفاده نخواهند کرد. فایگی در ادامه گفت فیلمنامه‌ی Black Panther 2 روی جنبه‌های کمتر پرداخته‌شده‌ی واکاندا و شخصیت‌هایی که پیش از این در کمیک بوک‌ها حضور داشته‌اند تمرکز دارد:

بخش قابل‌توجهی از کمیک بوک‌ها و هنچنین فیلم اول به واکاندا اختصاص دارد. واکاندا فرهنگ‌ها و شخصیت‌های مختلفی را در خود جای داده که می‌توان به آن‌ها پرداخت. تمرکز روی چنین مواردی از ابتدا محور اصلی داستان بعدی‌مان بوده است. قرار نیست چادویک بوزمن را با استفاده از جلوه‌های ویژه بازگردانیم یا بازیگرش را تغییر دهیم.

رایان کوگلر با تمام احترام، عشق و نبوغش سخت مشغول است تا فیلمنامه را تکمیل کند؛ موضوعی که به ما [نسبت به کیفیت کار] اطمینان می‌دهد. بنابراین، داستان بعدی‌مان درباره‌ی آشنایی بیشتر با اسطوره‌ها و افسانه‌های این سرزمین خواهد بود.

اگر اطلاعات زیادی درباره‌ی کمیک بوک‌ها ندارید، باید بگوییم واکاندا یک کشور خیالی است که در مناطق شرقی آفریقا قرار دارد. این کشور به واسطه‌ی فلز قدرتمند ویبرانیوم به تکنولوژی‌ها و تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای دست یافته است. در ضمن، واکاندا شامل چهار فرقه‌ی بزرگ به نام‌های پلنگ، گوریل سفید، شیر و کورکودیل می‌شود که هر کدام فرهنگ و باورهای متفاوتی دارند؛ برای مثال، اعضای دومین فرقه احترام بسیاری برای گوریل‌های سفید قائل هستند.

در انتها، لازم به ذکر است قسمت دوم Black Panther از تاریخ ۱۷ تیر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۹ جولای سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینماها خواهد آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments