بازی Beyond: Two Souls برای مدت کوتاهی به شبکه استیم اضافه شد

زمان انحصار به پایان رسیده است!

بازی Beyond: Two Souls برای مدت کوتاهی به شبکه استیم اضافه شد حمید توحیدلو ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Beyond: Two Souls شبکه استیم

به نظر می‌رسد که بازی Beyond: Two Souls به‌زودی از انحصار فروشگاه اپیک گیمز خارج شده و در شبکه استیم در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز قرار خواهد گرفت.

بدون هیچ شک و تردیدی، استودیوی کوانتیک دریم (Quantic Dream) و مدیر ارشد آن به نام آقای دیوید کیج (David Cage) یکی از خلاق‌ترین توسعه‌دهندگان در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌روند که در نسل هفتم با عرضه‌ی انحصاری دو بازی Beyond: Two Souls و Heavy Rain روی کنسول پلی‌استیشن 3، حسابی در میان بازیکنان محبوب شدند. موفقیت چشم‌گیر این دو اثر سازندگان را به پورت آن‌ها برای نسل هشتم ترغیب کرد و در نهایت عناوین نام‌برده در اختیار کاربران کنسول پلی‌استیشن 4 هم قرار گرفت.

در این میان، اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی بود که استودیوی کوانتیک دریم رسما به همکاری انحصاری با شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی خاتمه داد و سه بازی Beyond: Two Souls و Heavy Rain و Detroit: Become Human را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز منتشر کرد. البته، در آن زمان به دلیل تاسیس فروشگاه اپیک گیمز و همکاری عالی شرکت اپیک گیمز با بازی‌سازان، نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی این عناوین به صورت انحصاری در شبکه‌ی ذکر شده در دسترس بازیکنان قرار گرفت و هیچ خبری از عرضه‌ی آن روی شبکه‌ی پرمخاطب و قدیمی استیم نبود.

حال بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که مدت زمان انحصاری بازی Beyond: Two Souls در فروشگاه اپیک گیمز به پایان رسیده و این عنوان به‌زودی در شبکه‌ی استیم عرضه خواهد شد. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش صفحه‌ی فروش بازی در فروشگاه دیجیتالی استیم به چشم خورد و حتی اطلاعات منتشر شده از سوی Steam DB نیز صحت این ادعاها را تایید می‌کند. البته، طولی نکشید که این صفحه از دسترس عموم خارج شد و در حال حاضر نشانه‌ی خاصی از لیست شدن بازی در استیم مشاهده نمی‌شود.

عرضه‌ی بازی Beyond: Two Souls در فروشگاه استیم چندان هم دور از انتظار نیست، چرا که با استناد به قرارداد نوشته شده میان کمپانی نامدار اپیک گیمز و استودیوی کوانتیک دریم، این عنوان از ماه جولای سال گذشته میلادی به مدت یک سال در انحصار فروشگاه تازه تاسیس اپیک گیمز خواهد بود. بدین ترتیب، در حال حاضر تنها دو ماه از این توافق‌نامه باقی مانده که در صورت اتمام آن، به نظر می‌رسد که بازی در اواخر ماه جولای سال جاری میلادی (اوایل مرداد ماه) از طریق شبکه Steam نیز به دست کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی برسد. گفتنی است که استودیوی کوانتیک دریم هنوز هیچ واکنشی در خصوص این گزارش نشان نداده و در حال حاضر هیچ اطلاعات و جزئیات رسمی‌ای درباره‌ی تحقق این موضوع وجود ندارد.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که Beyond: Two Souls در حال حاضر روی سه پلتفرم پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. همچنین، شما هم‌اکنون می‌توانید بازی Detroit: Become Human، تازه‌ترین پروژه‌ی استودیوی کوانتیک دریم، را روی پلتفرم‌های مذکور تجربه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا