معرفی بهترین نامادری ها در انیمه های مختلف!
1%
  • 0/10

معرفی بهترین نامادری ها در انیمه های مختلف!

مادران سخت کوش انیمه!

معرفی بهترین نامادری ها در انیمه های مختلف! ۱ ۲۸ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

مادران دنیای انیمه از بهترین‌ شخصیت‌های این صنعت‌اند، اما نامادری ها در انیمه های مختلف خودی نشان داده و در این مقاله با بهترین آنها آشنا می‌شویم.

در میان انواع شخصیت‌های متعدد در دنیای انیمه، یکی از شخصیت‌هایی که معمولا در سیر داستانی قهرمانان این دنیا نقش مهمی دارد، مادر مهربان و دلسوز است. این مادران چه نسبت خونی با خانواده خود داشته باشند چه نداشته باشند، بیشتر به خاطر عشق و حمایت بی پایانشان از خانواده خود شناخته می‌شوند، چیزی که بیش از حد مایل به ابراز آن هستند. شکی نیست که مادران انیمه در هر سریالی که ظاهر می‌شوند بسیار نمادین هستند. 

همین استاندارد در مورد نامادری ها در انیمه نیز صدق می‌کند. صرف نظر از اینکه آنها در زندگی خانواده خود حضور فعال دارند یا نه، نامادری‌های این لیست چیزی جز عشق بی‌قید و شرط نسبت به فرزندانی که زیر بال و پر خود گرفته‌اند ندارند؛ اما جدای از دوست داشتن خانواده‌هایشان، این ناماداری های انیمه شخصیت‌ها، عادت‌ها و داستان‌های منحصربه‌فردی نیز دارند که از آن‌ها شخصیت‌های کاملاً مستقل در مقابل نقش‌های کمرنگ‌تر می‌سازد. بیشتر مادرانی که در دنیای انیمه معروف شده‌اند، مادران بیولوژیک بوده‌اند با این حال، اخیراً، نامادری هایی ظاهر شده اند که به اندازه همتایان خود مهربان هستند. با وجود این نامادری ها، می‌توان گفت که خانواده‌های آنها در دستان خوبی هستند!
با رسانه سرگرمی در بررسی لیستی از بهترین نامادری ها در انیمه همراه باشید:

۱۷. کوبایاشی (Kobayashi)

انیمه اژدهای خدمتکار خانم کوبایاشی (Miss Kobayashi’s Dragon Maid)

کوبایاشی همیشه با صورتی به ظاهر بی‌حوصله، در مقایسه با دیگر شخصیت‌های اجتماعی انیمه اژدهای خدمتکار خانم کوبایاشی، نسبتاً آرام و خون‌سرد است. تنها چیزی که می‌تواند آرامش او را بشکند الکل است و هر زمان که مست می‌شود، بداخلاق می شود. کوبایاشی علیرغم شخصیتش فردی مهربان و خوش‌نیت است، چیزی که به بهترین وجه از طریق رابطه او با اژدهای جوان کانا کامویی نشان داده می‌شود. در سرتاسر سریال، کوبایاشی تا آخر عمر کار می‌کند تا با کانا وقت بگذراند و از برآورده شدن نیازهایش اطمینان حاصل کند.

۱۶. ماسانه آماها (Masane Amaha)

انیمه شمشیر ساحره (Witchblade)

علیرغم اینکه ماسانه نامادری ریکوهو است، هنوز رفتاری جوان و بی‌پروا دارد. بی‌پروا بودنش به ویژه با استفاده از Witchblade در جنگ تشدید می‌شود. هنگامی که Witchblade فعال است، ماسانه از تخریب لذت زیادی می‌برد، تا جایی که عطش او برای مبارزه تقریباً رفع نشدنی به نظر می‌رسد. اگرچه شخصیت او با یک مادر نمونه فاصله زیادی دارد، اما با این وجود مسئولیت کامل مراقبت از دخترخوانده‌اش ریهوکو را بر عهده می‌گیرد که واقعاً او را می‌پرستد. به عنوان اثبات پیوند قوی آنها، ماسانه بلافاصله پس از گرفتن ریهوکو توسط بخش رفاه کودکان، تصمیم می‌گیرد تا ریهوکو را پس بگیرد.

۱۵. نانوها تاکاماچی (Nanoha Takamachi)

انیمه Magical Girl Lyrical Nanoha

نانوها به عنوان شخصیت اصلی انیمه Magical Girl Lyrical Nanoha، دختری معصوم و بازیگوش است که به تدریج بالغ‌تر می‌شود. در طول سریال، او درگیری‌های متعددی را تحمل می‌کند، از رابطه اش با Fate Testarossa گرفته تا مبارزه با هیولاها و دشمن. در طی یک درگیری بود که نانوها با Vivio دختری مرموز که یک یادگار به پای او چسبیده بود، ملاقات می‌کند. بعد از اینکه نانوها مراقبت از Vivio را بر عهده گرفت، با او ارتباط برقرار کرده و Sacred Heart معروف خود را به او هدیه می‌دهد و با نظارت بر آموزش جادویی او، مراقبت خود را نشان می‌دهد. در حالی که او نسبت به ویویو بسیار سخت گیر است، برخلاف رویکرد آرام‌تر فیت برای بزرگ کردن او، با این حال نانوها بهترین ها را برای ویویو می‌خواهد و او را دوست دارد، احساسی که ویویو از صمیم قلب آن‌را حس می‌کند.

۱۴. برنت (Burnet)

انیمه Pokemon Sun & Moon

برنت مانند همسرش، پروفسور کوکوی در مطالعه پوکمون در منطقه آلولا مهارت بالایی دارد. مطابق با هوش او، شخصیت شاداب اوست. او عمیقاً به Pokemon در حال چک خود اهمیت می‌دهد و هر کسی که او را می‌شناسد گرمای رفتار او را حس می‌کند. با توجه به رابطه اش با اش، برنت مانند پسر خودش از او مراقبت می‌کرد. او اغلب به اش توصیه‌های مفیدی در مورد پوکمون می‌کرد و حتی به او اجازه داد با او و کوکوی زندگی کند. هنگامی که اش تصمیم گرفت منطقه آلولا را ترک کند تا بقیه جهان را کشف کند، برنت از فکر رفتن او اشک می‌ریخت اما همچنان قول داد که از Ash حتی از راه دور حمایت کند.

۱۳. کرلی دادان (Curly Dadan)

انیمه وان پیس

کرلی دادان به عنوان رهبر گروه راهزنان خود که خانواده دادان نامیده می‌شود، رابطه نزدیکی با زیردستان خود دارد و با آنها با دقت رفتار می‌کند. متأسفانه، نمی‌توان همین را در مورد رابطه او با آس و لوفی جوان گفت که هر دو توسط پدربزرگ لوفی، گارپ، تحت مراقبت او قرار گرفتند. اما علیرغم اینکه فکر می‌کرد پسرها دردسر ساز هستند، کرلی دادان همچنان تا حدودی از آس و لوفی مراقبت می‌کرد، همانطور که نشان داد وقتی دو پسر توسط دزد دریایی بدنام Bluejam دزدیده شدند، به نجات آنها آمد. چندین سال بعد، وقتی از مرگ آس در مارینفورد مطلع شد، کرلی دادان به حدی ناراحت شد که پرسید چرا گارپ اجازه داد آس بمیرد.

۱۲. رئا ماساکی (Rea Masaki)

انیمه Tenchi Muyo

پس از ازدواج با نوبویوکی ماساکی، رئا به طور طبیعی نامادری فرزندان نوبویوکی، با نام‌های تنچی و تنیو ماساکی می‌شود. در حالی که رئا به راحتی در زندگی خود با ماساکی‌ها سازگار شد، پسرخوانده‌اش تنچی در ابتدا در پذیرش رئا به عنوان مادر جدید خود مردد بود. خوشبختانه، این رئا است که به او کمک می‌کند بپذیرد که مادرش در انسان کاملی نبوده و تنچی نیز به نوبه خود رئا را به عنوان یک شخصیت واقعی مادرانه می‌شناسد.

۱۱. یوکو آرایده (Yoko Araide)

انیمه Case Closed

با توجه به اقدامات او در Case Closed، یوکو آرایده ممکن است اضافه‌شده عجیبی به فهرست بهترین نامادری های انیمه به نظر برسد. به طور خاص، قتل هولناک اما هولناک همسرش یوشیترو ممکن است برخی از بینندگان را به این باور برساند که او ممکن است فردی شیطانی باشد که قادر به ابراز عشق به پسرخوانده‌اش تومواکی نیست. با این حال، در واقعیت، این یوکو بود که تومواکی را پذیرفت و طوری از او مراقبت کرد که انگار پسر خودش است. نقشه او برای قتل یوشیترو ناشی از تمایل او به انتقام گرفتن از مادر تومواکی بود، و اطمینان حاصل کرد که توموآکی مانند پدرش عمل نمی‌کند، که هر دوی آنها را هنگام اعتراف به جنایات خود کاملاً روشن می‌کند.

۱۰. میوا آساهینا (Miwa Asahina)

انیمه Brothers Conflict

میوا آساهینا، نزدیک به آغاز سریال Brothers Conflict، با رینتارو هیناتا ازدواج می‌کند و سیزده پسر از ازدواج قبلی‌اش را به همراه دارد. میوا پس از ملاقات با دختر رینتارو به اسم اما، وقت خود را برای آشنایی با او تلف نمی‌کند و بلافاصله به اما اجازه می‌دهد تا او را «مادر» صدا کند. علاوه بر پذیرش سریع اما، میوا با پسرخوانده‌اش لوئیس نیز رابطه محبت آمیزی دارد که در دو سالگی او را به فرزندی پذیرفت. غیر از مراقبت از فرزندانش، میوا به عنوان یک طراح مد موفق کار می‌کند، گاهی اوقات به عنوان بخشی از شغل خود به خارج از کشور سفر می‌کند، به همین دلیل بود که وقتی لویی تنها دو سال داشت، به فرزندی پذیرفت.

۹. بالسا یونسا (Balsa Yonsa)

انیمه Seirei no Moribito

بالسا که یک مبارز توانا است، ابتدا خود را به عنوان محافظ معرفی می‌کند تا بتواند هشت نفری که برای محافظت از او جان باخته‌اند، جبران کند. در طول سفر او است که با شاهزاده چاگم ملاقات می‌کند که پس از اینکه بالسا او را از غرق شدن در رودخانه ای نزدیک نجات می دهد توسط مادرش به او سپرده شده است تا از او در برابر ترور محافظت کند. بالسا که در ابتدا تمایلی به قبول این درخواست نداشت، در نهایت به گونه‌ای رشد می‌کند که از چاگوم به عنوان پسرش مراقبت می‌کند و به او در مورد دنیای خارج از قلعه خود آموزش می‌دهد و در عین حال از او در برابر شکارچیانی که مایلند چاگوم را مرده ببینند محافظت می‌کند. اگرچه رفتار سخت‌گیرانه و بی‌معنای او باعث می‌شود که چاگوم او را در بعضی مواقع عصبی شود، بالسا همچنان به او کمک می‌کند تا با زندگی عادی سازگار شود.

۸. نونو یاکوشی (Nono Yakushi)

ناروتو شیپودن

نونو که در اصل جاسوسی از سازمان بسیار مخفی Root بود، در نهایت آنجا را ترک کرد و در یتیم خانه کونوها سرپرستی کودکان را بر عهده گرفت. او به شدت از کودکان تحت سرپرستی خود مراقبت می‌کرد، از جمله یک کابوتو جوان مبتلا به فراموشی. این نونو بود که در نهایت نام کابوتو را به دلیل کلاه ایمنی که در اولین ملاقات به سر داشت، گذاشت. متأسفانه، زمانی که نونو مأمور شد به دهکده دیگری نفوذ کند تا نقشه‌های آنها را بیاموزد، دوباره به دنیای جاسوسی بازگردانده شد. از آنجا، او وظیفه کشتن همکار جاسوس خود، کابوتو را بر عهده گرفت که به دلیل شستشوی تدریجی مغز در طی پنج سال، قادر به تشخیص او نبود، حتی زمانی که او زخم هایش را التیام بخشید.

۷. بِلمِره (Belle-mere)

انیمه وان پیس

بِلمِره از One Piece یکی از اولین نام هایی است که در هنگام بهترین نامادری ها در انیمه (یا به طور کلی بهترین مادران) ذکر می‌شود. او که سابقاً یک تفنگدار دریایی بود، نوجیکو و نامی جوان را از سرزمینی جنگ زده نجات داد و با وجود اینکه همه اطرافیانش در توانایی او برای یک مادر خوب تردید داشتند، آنها را به عنوان دختران خود بزرگ کرد. اگرچه او و نامی اغلب به دلیل ساده لوح بودن او در مورد وضعیت فرزندخواندگی اش با هم درگیر می‌شدند، بِلمِره با این وجود از رویای نامی حمایت می‌کرد و سخت تلاش می‌کرد تا مایحتاج اولیه او و نوجیکو را حتی با هزینه خودش فراهم کند. پس از اینکه بِلمِره در مواجهه با آرلونگ مجبور می‌شود بین نجات خود یا دخترانش یکی را انتخاب کند، در نهایت تصمیم می‌گیرد دخترانش را نجات دهد و بهای نهایی آن را می پردازد.

۶. گرندینی (Grandeneey)

انیمه Fairy Tail

لازم نیست همه مادرها انسان باشند تا خانواده خود را دوست داشته باشند و هیچ کس بهتر از Grandeeney این نکته را ثابت نمی‌کند. یکی از بسیاری از اژدهایانی که ۴۰۰ سال قبل از داستان اصلی Fairy Tail وجود داشت، گراندینی مسئول آموزش خواندن و نوشتن وندی علاوه بر جادوی خاص او بود. همراه با چهار اژدهای دیگر، گراندینی روح خود را در بدن وندی کاشت تا از تبدیل شدن وندی به اژدها جلوگیری کند و در کمین فرصتی برای شکست دادن آکنولوژیا یک بار برای همیشه می‌نشیند. گراندینی پس از پیوستن کوتاهی به وندی پس از نبرد با تارتاروس، وقت خود را برای تمجید از رشد او و ابراز عشق به دختر خوانده‌اش تلف نکرد.

۵. میتو فریکس (Mito Freecss)

انیمه Hunter x Hunter

با توجه به اینکه پدر گون مسیر شکارچی شدن را انتخاب کرد، سرانجام میتو سرپرستی گون را بر عهده گرفت و او را به جای پدر و مادرش بزرگ کرد. با این حال، او از آرزوی گون برای تبدیل شدن به یک شکارچی حمایت نمی‌کرد، زیرا نمی‌خواست گون مانند پدرش بی پروا شود، چیزی که به نقطه اختلاف میان میتو و گون تبدیل شد. همانطور که گون مسیر خود را برای تبدیل شدن به یک شکارچی ادامه می دهد، میتو در نهایت به او اعتراف می کند که چرا او را زیر بال خود گرفته است، به وضوح از اینکه درباره پدرش به او دروغ گفته است شرمنده است. با این حال، زمانی که گون به جزیره نهنگ باز می‌گردد، میتو از دوستی گون با کیلوا ابراز خوشحالی می کند و تصمیم می‌گیرد بیشتر درباره پدرش به گون بگوید.

۴. میچیکو مالاندرو (Michiko Malandro)

انیمه Michiko and Hatchin

میچیکو که در محیطی ناآرام بزرگ شده بود، در سنین جوانی به سمت رهبری هدایت شد و از بچه‌های دیگر یتیم خانه اش در زمانی که در کنار دوستش آتسوکو بزرگ می شد مراقبت می کرد. با این حال، با وجود این بلوغ، او می‌تواند کاملاً کودکانه باشد و وقتی همه چیز بر وفق مراد او پیش نمی‌رود، تناسب گاه و بیگاهی را ایجاد می‌کند. پس از نجات هانا از خانواده بدی که داشت، هر دوی آنها وارد ماجراجویی می شوند و میچیکو مانند دختر خودش از هانا مراقبت می کند. اگرچه شخصیت متضاد آنها منجر به این می شود که میچیکو و هانا گاهی اوقات با هم دعوا می‌کنند، اما هر دوی آنها وابستگی متقابلی به یکدیگر دارند که حتی زمانی که به دلیل زندانی شدن میچیکو از هم جدا می شوند ادامه دارد.

۳. هاراکو کامیو (Haruko Kamio)

انیمه Air

عمه میسوزو کامیو، هاروکو پس از مرگ مادرش ایکوکو تاچیبانا، وظیفه مراقبت از خواهرزاده‌اش را بر عهده دارد. به دلیل این شرایط، هاروکو در ابتدا مراقبت از میسوزو را ناخوشایند می‌داند و فعالانه از دلبستگی به او اجتناب می‌کند، اگرچه این تا حدودی به دلیل اندوهی است که پس از مرگ ایکوکو تجربه کرد. با این حال، پس از گذشت سه روز، هاروکو در نهایت عاشق میسوزو شد، احساسی که وقتی میسوزو شروع به صدا زدن “مامان” به جای “خاله” کرد، متقابل شد. از آن زمان به بعد، هاروکو همچنان به عنوان یک شخصیت مادرانه نسبت به میسوزو عمل می‌کند و وقتی کسی به او نزدیک می شود، بیش از حد از میسوزو محافظت می کند.

۲. یور فورجر (Yor Forger)

انیمه Spy x Family

یور فورجر از انیمه Spy x Family ممکن است یکی از نامادری های منحصر به فرد در این لیست باشد، اما به دلایلی که مربوط به شغل او و نه وجود او است. یک قاتل قراردادی از گاردن که با نام مستعار پرنسس خار شناخته می‌شود، در ابتدا می توان فکر کرد که فردی که تجارتش شامل ترور می‌شود و شایسته بزرگ کردن فرزند نیست. اما همانطور که مشخص است، یور عمیقاً به دختر ناتنی خود آنیا اهمیت می‌دهد و به سرعت برای دفاع از او عمل می‌کند. او با جدیت تلاش می‌کند تا با انجام کارهای عادی مانند آشپزی، به خاطر او، زندگی بهتری را برای آنیا بهتر کند و با احساساتش هماهنگ‌تر شود.

۱. ماکویا (Maquia)

انیمه Maquia: When The Promised Flower Blooms

ماکویا که عضوی از نژاد آیورف بود، از ایجاد دلبستگی به دیگران منصرف شد زیرا موقعیت او به عنوان یک جاودانه باعث می‌شد که از دوستان و عزیزانش بیشتر زنده بماند. با این حال، پس از ملاقات با آریل، ماکویا وقت خود را برای نجات او از مرگ و گرفتن پسر به عنوان پسرخوانده خود تلف نمی‌کند. شکافی بین ماکویا و آریل با گذشت زمان به دلیل طول عمر ماکویا شکل می‌گیرد که ماکویا دائماً از آن عصبانی است. علیرغم اختلاف سنی فزاینده آنها، ماکویا بالاخره می‌تواند از رشد آریل آرامش می‌یابد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments