۱۰ فیلم لایو اکشن برتر کمیک دی سی بر اساس نمره IMDB

۱۰ فیلم لایو اکشن برتر کمیک دی سی بر اساس نمره IMDB

برترین آثار دی‌سی که باید دید!

شرکت دی‌سی (DC) فیلم‌های لایو اکشن‌های بسیار زیادی از کمیک بوک‌های خود ساخته است، در ادامه ۱۰ فیلم لایو اکشن برتر از کمیک دی سی‌ که توسط IMDb رتبه بندی شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم.

دی‌سی کامیکس (DC Comics)  به‌عنوان یکی از دو ناشر بزرگ کمیک بوک‌ها (کتاب‌های مصور) در جهان، طبیعتاً فهرست بزرگی از فیلم‌های لایو اکشن تولید کرده است. حتی قبل از اینکه مفاهیم چندجهانی (مولتی‌ورس) یا دنیای سینمایی به پروژه‌های بزرگ تبدیل شوند، دی‌سی برای طرفداران خود فیلم‌های به یاد ماندنی زیادی را ساخت.

۱۰.Wonder Woman

امتیاز IMDb از 10 :  7.4

تاریخ انتشار: ۲  ژوئن ۲۰۱۷

زن شگفت‌انگیز نام شخصیت ابرقهرمانی است که پس از سال‌ها بار دیگر با عنوانی مستقل روانه سینما شد. این شخصیت نخستین بار در سال ۱۹۴۱ معرفی و در کامیک‌های دی‌سی مشاهده گردید.خالقین این ابرقهرمان برخلاف دیگر همتایانش، ویژگی‌های فوق‌العاده و گذشته‌ی پرباری را برای شخصیت پردازی او در نظر گرفته‌اند که او را تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان دنیای کمیک دی‌ سی می‌کند. در حالی که DCEU (دنیای گسترده دی‌سی) در آن زمان در وضعیت پرآشوبی قرار داشت، فیلم زن شگفت‌انگیز به کارگردانی پتی جنکینز (Patty Jenkins) یک تزریق مثبت و موردنیاز بود.

۹. Batman

امتیاز IMDb از 10 : 7.5

تاریخ انتشار: ۲۳ ژوئن ۱۹۸۹

اگرچه سه‌گانه شوالیه تاریکی به‌وسیله طرفداران این شخصیت تحسین شد، اما فیلم بتمن تیم برتون (Tim Burton) صحنه‌ای را برای شکوفایی شهرت تئاتری این شخصیت آماده کرد. قبل از این، بتمن از نظر سینمایی بیشتر به خاطر سفرهای کمپینی‌اش در دوران آدام وست (Adam West) شناخته می‌شد، اما فیلم بتمن سال ۱۹۸۹ یک لایو اکشن به‌یاد ماندنی از بتمن ساخت که هنوز هم طرافداران خاص خود را دارد.

۸. Superman II: The Richard Donner Cut

امتیاز IMDb از 10 : 7.6

تاریخ انتشار: ۲ نوامبر ۲۰۰۰

آثار کلاسیک دهه ۷۰ ریچارد دانر (Richard Donner) در میان طرفداران کهنه کار سوپرمن محبوبیت دارند، یه همین دلیل برش کارگردانی ریچارد دانر از سوپرمن ۲ نیز طرفداران زیادی دارد. تکرار کریستوفر ریو (Christopher Reeve) از پسر کریپتونی هنوز هم توسط طرفداران به خاطر به تصویر کشیدن امید واقعی، خوش بینی و الهاماتی که سوپرمن به طور طبیعی تراوش می‌کند، تحسین می‌شود. در تمام طول فیلم، هوس ذاتی، خوش‌دلی و شوخ طبعی این شخصیت کمیک بوکی، به خوبی به تصویر کشیده‌ شده است.

۷. Watchmen

امتیاز IMDb از 10 : 7.6

تاریخ انتشار: ۶ مارس ۲۰۰۹

نگهبانان یکی از تحسین‌برانگیزترین کامیک بوک‌هایی است که تا به حال نوشته شده است. در حالی که این اقتباس زک اسنایدر (Zack Snyder) به دلیل عدم اجرای درست مضامین کمیک، جنجالی به پا کرد. اما با این وجود، فیلم نگهبانان با استقبال نسبتا مثبت منتقدان مواجه شد. طرفداران زک اسنایدر نیز بدون شک سبک فیلم سازی او را شناخته و این فیلم را تحسین کردند. داستان این فیلم در سال ۱۹۸۵است که در آن پنج ابرقهرمانان در میان مردم وجود دارند. قاتل یکی از این ابرقهرمانان چیزی را فاش می‌کند که می‌تواند سرنوشت دنیا را تغییر دهد.

۶. Zack Snyder’s Justice League

امتیاز IMDb از 10 :  8.1

تاریخ انتشار: ۱۸ مارس ۲۰۲۱

پس از خروج زک اسنایدر از لیگ عدالت در سال ۲۰۱۷  به دلیل یک تراژدی خانوادگی، طرفداران در نهایت برداشت کارگردان اصلی از این فیلم را دیدند که عملکرد متوسطی داشت.سپسس در سال ۲۰۲۱ لیگ عدالت زک اسنایدر تقریباً به مدت ۴ ساعت (بدون احتساب تیتراژ) کشیده شد و روایت منسجم تری را به شخصیت‌های مربوط به تیم اصلی ارائه کرد. اسنایدر بالاخره توانست به طرفداران، یک بتمن رستگار شده و خوش بین، و یک سایبورگ را نشان دهد که به عنوان هسته عاطفی فیلم عمل می‌کند.

۵.V For Vendetta

امتیاز IMDb از 10 :  8.1

تاریخ انتشار: ۱۶ مارس ۲۰۰۶

یکی دیگر از کمیک‌های مورد احترام مور (Moore) که مورد اقتباس قرار گرفت کمیک وی مثل وندتا بود. اقتباس جیمز مک تیگ (James McTeigue) به دلیل برداشتن فتنه سیاسی متراکم از صفحات کمیک مور، و درگیر نگه داشتن مخاطبان با تمام بازیگرانی که رشته های داستان را می‌کشند، مورد استقبال مثبت قرار گرفت. همچنین هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) به‌دلیل اجرای نقش شخصیت وی مرموز تحسین شد، زیرا توانست علیرغم اینکه تماشاگران هرگز چهره او را ندیده‌اند، اجرای متقاعد کننده‌ و خوبی را داشته باشد.

۴. Batman Begins

امتیاز IMDb از 10 :  8.2

تاریخ انتشار: ۱۵ ژوئن ۲۰۰۵

فیلم بتمن آغاز می‌کند کریستوفر نولان یکی از بهترین سه‌گانه‌های ابرقهرمانی مدرن تمام دوران را آغاز کرد که یک اقتباس موفق از شخصیت محبوب کمیک دی سی بود. این فیلم چرخشی بسیار خوبی در داستان بتمن فرانک میلر (Frank Miller) به نام اولین سال (Year One)  ایجاد کرد و شرورهای مختلفی را برای سال‌های اولیه این شوالیه تاریکی در خود جای داد. بعد از اثر بتمن و رابین، نولان تصمیم گرفت که شخصیت بتمن را بازگرداند و یک قهرمان نوآور، در سطح خیابان‌ها برای عصر مدرن خلق کند. موفقیت فیلم بتمن آغاز می‌کند دوباره محبوبیت این کاراکتر را از نظر نمایشی احیا کرد، و مانند فیلم‌های مردعنکبوتی سم ریمی (Sam Raimi) در همان زمان، به پیشبرد ژانر ابرقهرمانی در میان فیلم‌ها کمک کرد.

۳. The Dark Knight Rises

امتیاز IMDb از 10 : 8.4

تاریخ انتشار:  ۲۰ جولای ۲۰۱۲

این فیلم که  ترکیبی از کمیک‌های مختلف بود، بسیار خوب عمل کرد. شوالیه تاریکی برمی‌خیزد مسلماً آغاز دنباله سه گانه بود. حتی با وجود اینکه  فیلم شوالیه تاریکی در سال ۲۰۰۸ امتیاز خوبی را به ثبت رساند، فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، استقبال خوبی را برای بتمن کریستین بیل (Christian Bale) به نمایش گذاشت. چیزی که این فیلم را متمایز از دیگر قسمت‌ها می‌کند و باعث جذابیت فیلم شده است، این است که در این قسمت از سه گانه شوالیه تاریکی، مرگ و فراموشی دشمن اصلی شخصیت بتمن است.

۲. Joker

امتیاز IMDb از 10 :  8.4

تاریخ انتشار: ۴ اکتبر ۲۰۱۹

این یک تصمیم عجیب و غریب بود که یک فیلم کامل فقط به جوکر اختصاص داده شود، اما فیلم با بازیگری واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) به عنوان جوکر یک داستان خوب و محکم داشت. فینیکس قبلا ثابت کرده بود که بازیگری فوق‌العاده بااستعداد با طیفی باورنکردنی است و این ویژگی خود را باری دیگر در فیلم جوکر ثابت کرد. اگرچه پیام‌های فیلم در برخی مواقع بسیار ظریف نیستند، فرض اصلی فیلم برای داستانی با محوریت یک ابرشرور مناسب بود و فینیکس یک بازی عالی و سزاوار اسکار را ارائه کرد.

۱.The Dark Knight

امتیاز IMDb از 10 :  9.0

تاریخ انتشار: ۱۸ جولای ۲۰۰۸

فیلم شوالیه تاریکی نولان که از نظر بسیاری به عنوان بهترین فیلم ابرقهرمانی لایو اکشن شناخته می‌شود، استاندارد بالایی برای فیلم‌های قهرمانان با لباس‌های پر زرق و برق ایجاد می‌کند. عملکرد هیث لجر به طور قابل درکی مورد تحسین قرار گرفت و تفسیری را ارائه کرد که در آن زمان در فیلم‌های لایو اکشن دیده نشده بود. شوالیه تاریکی پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۰۸ بود. همچنین این فیلم موفق به کسب ۸ نامزدی و ۲ برد در هشتاد و یکمین مراسم اسکار شد.

شوالیه تاریکی به عنوان بهترین اثر لایو اکشن شرکت دی‌سی شناخته می‌شود، به نظر شما کدام‌یک از آثار لایو اکشن کمیک دی‌ سی بهترین اثر است؟

4.3 10 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا