#مهسا_امینی
تست سرعت اینترنت

معرفی بهترین وب سایت‌ها برای تست سرعت اینترنت

سایت‌های معروف تست سرعت اینترنت

احتمالا این اتفاق نیز برای شما رخ داده است که هنگام جستجو در اینترنت با کندی سرعت مواجه شوید، در صورت رخ دادن چنین اتفاقی باید در ابتدا به سراغ تست سرعت اینترنت بروید.

برای انجام این کار نرم افزارها و وب سایت‌هایی وجود دارند که بسیار محبوب هستند. در ادامه این مطلب به معرفی بهترین وب سایت‌های موجود برای تست سرعت اینترنت می‌پردازیم که شما را از میزان تاخیر در اینترنت، سرعت آپلود و سرعت دانلود آگاه می‌کنند.

بهترین وب سایت‌های تست سرعت اینترنت

انجام دادن چنین تست‌هایی می‌تواند به کاربران کمک کند که از میان داده گوشی هوشمند و اینترنت مودم یکی را که دارای سرعت بیشتری است انتخاب کنند.

وب سایت TestMy.net

این وب سایت با تست و آزمایش پهنای باند می‌تواند نتایج دقیقی را در اختیار کاربران قرار دهد و به همین دلیل است که این وب سایت با دیگر سایت‌های موجود در این لیست تفاوت دارد. این سایت در ابتدا Host کاربران را مورد بررسی قرار می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که نتایج به دست آمده بسیار به میزان سرعت اینترنت افراد نزدیک باشد.

وب سایت TestMy.net با دیگر سایت‌ها تفاوت دارد و دلیل آن این است که از افراد خواسته می‌شود که مشخص کنند به دنبال بررسی سرعت چه بخشی هستند؛ برای مثال کاربران در ابتدا باید مشخص کنند که قصد دارند سرعت آپلود، سرعت دانلود یا میزان تاخیر در اینترنت را محاسبه کنند و این موضوع به دقیق‌تر شدن نتایج به دست آمده بسیار کمک می‌کند.

به علاوه این امکان وجود دارد که کاربران با یک تست سرعت، تمام اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورند، اما این روش چندان دقیق نیست و احتمال خطا وجود دارد. همچنین در پایان تست سرعت اینترنت یک نمودار به شما نشان داده می‌شود که در این نمودار کاربران می‌توانند اطلاعاتی همانند میانگین تغییر سرعت در هنگام تست، میزان تاخیر در اینترنت و… را مشاهده کنند.

وب سایت Speed Smart

اگر به دنبال وب سایت خاصی هستید که به کمک آن بتوانید به سادگی و به سرعت، اینترنت خود را مورد بررسی قرار دهید پیشنهاد می‌شود که از سایت SpeedSmart استفاده کنید. برخی از آزمایش کنند‌ه‌های سرعت اینترنت دارای عملکردی به اصطلاح ترکیبی هستند که کاربران در صورت استفاده از آن‌ها می‌توانند حداکثر سرعت آپلود و دانلود سرویس خود را بررسی کنند.

انجام این کار باعث می‌شود که افراد از حداکثر سرعت یا توان اینترنت خود آگاه شوند و در صورت نیاز به بررسی سرعت اینترنت در زمان جستجو در وب سایت‌ها افراد باید از سایت‌های دیگری برای تست سرعت استفاده کنند؛ زیرا در صورت کاهش سرعت اینترنت این وب سایت همچنان حداکثر سرعت سرویس خریداری شده توسط کاربران را نشان می‌دهد.

وب سایت Speed Test

این وب سایت که گاهی Speedtest by Ookla نامیده می‌شود دارای یک اپلیکیشن بسیار محبوب نیز بوده که بسیاری از کاربران گوشی هوشمند از آن استفاده می‌کنند. اما در این مطلب ما به بررسی نسخه سایت Speedtest می‌پردازیم که از سال ۲۰۰۶ در اختیار کاربران قرار گرفته است. نکته جالب توجه در رابطه با این آزمایش کننده سرعت اینترنت این است که از گذشته تا به امروز حدود ۳۵ میلیارد تست در این وب سایت انجام شده است.

تست سرعت اینترنت در این سایت بسیار ساده بوده و تنها کافی است که روی گزینه Go در میان صفحه کلیک کنید. این امکان وجود دارد که سروری را که Speedtest به آن متصل می‌شود تغییر دهید و تنظیمات مختلف را اعمال کنید. همچنین در پایان تست این سایت اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

وب سایت Fast

می‌توان گفت که این سایت از میان دیگر وب سایت‌های موجود در این لیست دارای سرعت تست اینترنت بالاتری بوده و همچنین کاربران به راحتی می‌توانند از این سایت استفاده کنند؛ زیرا دارای طراحی چندان پیچیده‌ای نیست. زمانی که وارد این وب سایت می‌شوید قبل از اینکه گزینه‌ای را انتخاب کنید این سایت به تست سرعت اینترنت شما می‌پردازد و به همین دلیل موقع انتخاب گزینه خاصی به سرعت نتایج به دست آمده به شما نشان داده می‌شود.

در سایت Fast به سرعت نتایج به دست آمده به نمایش در می‌آیند و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید می‌توانید روی گزینه more information کلیک کنید. ناگفته نماند که این سایت در ابتدا اطلاعاتی مانند سرعت دانلود، سرعت آپلود و میزان تاخیر در سرعت اینترنت را به نمایش می‌گذارد.

وب سایت SpeedOf.Me

این وب سایت برای اکثر پلتفرم‌ها در دسترس بوده و پیشنهاد می‌شود افرادی که قصد دارند از سرعت اینترنت خود در گجت‌های مختلف آگاه شوند از این سایت استفاده کنند. سایت SpeedOf.Me بسیار برای کاربران کاربردی است و افراد مختلف می‌توانند برای تست سرعت اینترنت خود در دستگاه‌های متفاوت از این وب سایت استفاده کنند.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا