پدر‌های بازی‌های ویدویی
1%
  • 0/10

بهترین پدر‌های بازی‌های ویدیویی

به نام پدر

بهترین پدر‌های بازی‌های ویدیویی ۱ ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین شخصیت زندگی هر فردی، قطعا پدر آن فرد است. مردانی که تمام تلاششان را برای سربلندی و افتخار کردن به فرزندان خود انجام می‌دهد تا آن‌ها با قاطعیت در درون خود یا کنار دیگران، پدر خود را بهترین مرد زندگی خود بنامند. حال به دلیل روز جهانی پدر، قرار است بهترین‌، پدرهای بازی‌های ویدیویی را معرفی کنیم.

در حالی صنعت بازی‌های ویدویی به بلوغ خود رسیده است، ثمره این بلوغ را در گیم‌پلی، روایت داستان‌، شخصیت پردازی مفصل و…، شاهد هستیم. در برخی از این داستان‌ها ما با مردان و مخصوصا پدرانی روبه‌رو هستیم که طبق روایت، در کنار خانواده خود زندگی می‌کنند و تمرکز زیادی برای پردازش آن‌ها انجام شده که بتوانند تاثیر کافی را چه درون بازی برای اعضای خانواده خود چه برای مخاطبان و بازیکنان آن بازی بگذارند.

در این مطلب قرار در واقع به بهترین پدر‌های بازی‌های ویدیویی بپردازیم که شایسته دریافت لیوانی با طرح و نوشته‌ی، بهترین پدر جهان، هستند. برخی از آن‌ها ممکن است تاثیر زیادی حتی در زندگی واقعی ما گذاشته باشند و حتی برخی از آن‌ها ممکن است توانسته باشند احساسی پدرانه به ما القا کنند. پس در ادامه با همراه باشید.

Barret Wallace در بازی Final Fantasy 7

شاید برت والاس (Barret Wallace) ظاهری خشن و پرخاشگر داشته باشد، اما رابطه عمیق و احساسی او با دخترخوانده‌اش یعنی مارلین (Marlene)، آن جلوه‌ی نسبتا بد او پنهان می‌کند. تکامل این رابطه را می‌توانیم به خوبی در نسخه اصلی بازی Final Fantasy 7 و در سال‌های بعدی، در بازسازی آن و دنباله آن یعنی Final Fantasy 7 Rebirth به شکلی دقیق و جزئی‌تر ببینیم. حتی در زمان‌هایی که برت ماموریت‌هایی به دور دخترخوانده خود داشته باشد، او باز هم انگیزه نهایی که دارد، نجات و به ارث بردن سیاره در حال مرگ توسط مارلین است. به همین علت اگر به تجربه بازی‌های نشسته باشید، به راحتی متوجه این شیمی پدرانه خواهید شد که راحت می‌توان آن را داخل لیست بهترین پدر‌های بازی‌های ویدویی جای داد.

Bayek در بازی Assassin’s Creed Origins

‏ یکی از پدران مهم در این فهرست، بایک (Bayek) است که بخش عمده‌ای از داستان او پس از مرگ پسرش روایت می‌شود. مرگی که او را به تشکیل گروه Hidden Ones واداشت و در ادامه باعث شد به تعقیب Order of the Ancients بپردازد. این دو گروه به ترتیب پیشگامان اساسین‌ها و شوالیه‌های معبدی (تمپلار‌ها) بودند، که در نهایت به این معنی است که تمام داستان خیر در برابر شر که مجموعه بازی‌های Assassin’s Creed بر محور آن می‌چرخید، نتیجه مستقیم فاجعه خانوادگی بایک بوده است. فراتر از این درام تاریخی، بازی Assassin’s Creed Origins، همچنین نگاهی صمیمانه به یک زندگی زناشویی است که به دلیل غم مشترک، از هم دور و متلاشی شده است. این موضوع را زمانی بیشتر در نظر میگیریم که او پسرش را به عنوان یک مجای (محافظ مصر باستان) آموزش می‌داد، و این باعث می‌شد معنای بیشتری پیدا کند. در عوض، در سایه مرگ پسرش، تلاش او برای دادخواهی، میراثی از محافظان را به وجود آورد که هزاران سال دوام آورد . شایسته جایگاهی بین بهترین، پدر‌های بازی‌های ویدویی است.

Bowser در سری بازی‌های Super Mario

باوزر (Bowser) شاید یک الگوی کامل نباشد، زیرا که او تفریحش در کنار تنیس، آدم‌ربایی هم است. اما با این حال بازی Super Mario Sunshine نشان داد که او پدری مجرد است که دارد تمام تلاش خود را برای انجام بهترین‌ها، می‌کرد. او حتی در نقطه‌ای از رفتارهای پدرانه خود مثل رفتن مسابقات کارتیگ، سعی می‌کرد که به باوزر جونیور (Bowser Jr) در کنار خودش شرور بودن را یاد دهد و از این موضوع ترسی نداشت. اما نداشتن ترس به معنایی هیچ ترسی نیست، زیرا که فرزند خود را یک نقطه ضعف از خود می‌دانست. با این حال او حتی می‌تواند در لیستی از پدر‌های بازی‌های ویدیویی اما دسته‌بندی شرور آن، جایگاه بالای را کسب کند.

Dr. Light در سری بازی‌های Mega Man

اگر انیمیشن Astro Boy (دکتری که به جای فرزند خود، یک جایگزین از او درست می‌کند) را دیده باشید، کاملا می‌توانید این الهام واضحی که بازی‌های Mega Man از آن گرفته است را متوجه شوید. جایی که دکتر لایت (Dr. Light)، می‌خواهد مگا من به عنوان فرزند خود در دنیایی بدون درگیری و صلح زندگی کند و حتی علاقه‌ای هم به مبارزه او با دکتر وایلی (Dr. Wily)، ندارد، حتی با اینکه می‌داند با وجود مبارزه مگا من با او دنیا می‌تواند جای بهتری شود.

Joel Miller در سری بازی‌های The Last of Us

شاید اگر از هر دنبال‌کننده بازی‌های ویدویی سوال کنید که چند پدر در این صنعت را نام ببرد، در اکثر مواقع نام جوئل میلر (Joel Miller) بر سر زبان‌های قرار می‌گیرد. شاید اگر تصمیم نهایی خودخواهانه و شاید با عواقب زیاد او را که سرنوشت به نوعی دختر‌خوانده‌اش، الی (Ellie) را تعیین می‌کرد، کنار بگذاریم، شاید در چهارچوبی منطقی بتوانیم او را در هرجایی و بحثی به عنوان یکی از بهترین و ماندگارترین پدرهای بازی‌های ویدیویی قرار دهیم.

با وجود هر اتفاقی که در پشت صحنه شخصیت‌پردازی و روند روایت داستان او رخ داده است، باز هم نمی‌توانیم جوئل را نادیده بگیریم. زیرا که حتی در لحظات آغازین بازی The Last of Us ما کاملا به عنوان مخاطب می‌توانیم احساس پدرانه او در زمان از دست دادن دختر خود را، متوجه شویم. حتی پس مدتی در بازی The Last of Us Part II کاملا نبود کشته شدن و نبود به گونه‌ای حس می‌شود که انگار بازیکنان هم در کنار الی، پدر خود را از دست داده‌اند.

John Marston در بازی Red Dead Redemption

بازی Red Dead Redemption را در اکثر مواقع به خاطر جهان بزرگ، عمیق و هیجان‌انگیزش به یاد می‌آوریم، اما فراموش نکنیم روایت آن داستانی از پدری است که برای خانواده‌ خود و آرامش آن‌ها هرکاری انجام می‌دهد. جان مارستون (John Marston) را می‌توان از آن دسته پدرانی دانست که تا پای فدای کردن خود برای فرزند و همسر خود می‌روند و دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند. پدری که بعد از ربوده شدن خانواده خود مجبور می‌شود تا دوباره به جهان خلافکاری پای بگذارد و حتی برای نجات جان خانواده‌ای که در دارد، خود را فدا می‌کند تا جایگاهی پرافتخار و اما غم‌آور را در لیست بهترین، پدر‌های بازی‌های ویدیویی داشته باشد.

Kazuma Kiryu در سری بازی‌های Yakuza/ Like a Dragon

کازوما کیریو (Kazuma Kiryu) هرچند پدر بیولوژیکی شخص خاصی نیست، اما کسانی که تجربه بازی Yakuza را داشته باشند متوجه دلیل چرایی قرار گرفتن او در این لیست می‌شوند. او پدر درک احساس پدر بودن بعد از اداره یتیم‌خانه‌ای نشان داد که می‌تواند پدر خوبی برای همه باشد و شاید همین دلیل برای حضور او جمع بهترین پدر‌های بازی‌های ویدیویی، کافی باشد.

Kratos سری بازی‌های God of War

بیایید که کریتوس (Kratos) را که به دلیل فریب خوردن برای هدف خود و کشتن فرزند و همسر خود را، نادیده بگیریم. زیرا در که ادامه وقتی آترئوس (Atreus) در کنار او قرار می‌گیرد، ما کریتوسی را می‌بینیم که شاید هنوز خشن و پرخاشگر باشد، اما با تسلط و کنترلی که روی خود پیدا کرده است، توانسته نقش پدری به مراتب بهتر را ایفا کند و تمام تلاش خود نزدیک‌تر کردن آترئوس و آموزش دادن او می‌کند. پس اگر بخواهیم منصفانه عمل کنیم، باید بگوییم حالا قلب او توانسته در جای مناسبی قرار بگیرد و این باعث می‌شود تا کریتوس بتواند، در بین بهترین پدر‌های بازی‌های ویدیویی حضور داشته باشد.

Lee Everett در سری‌ بازی‌های Telltale’s The Walking Dead

در جهان آخرالزمانی بازی The Walking Dead، این لی اورت (Lee Everett) بود که توانست در آن هرج‌ومرج، دختری یتیم به نام کلمنتاین (Clementine) را بگیرد و نقش پدر حضور نداشته او را ایفا کند. تماما در روایت این بازی ما متوجه می‌شویم در کنار کلمنتاین می‌توانیم فرزندی برای لی باشیم تا او هم رفتاری پدرانه و محافظانه برای ما داشته باشد، بلکه یک دلگرمی درون بازی داشته باشیم. اما نقطه اوج داستان دقیقا آنجایی است که لی دیگر مهلت زنده ماندن ندارد و حالا کلمنتاین که دوباره یتیم شده است، باید به نصیحت‌های گفته شده توسط لی گوش دهد تا در این جهان پر از ترس، به بقا بپردازد.

Norman Osborn در سری بازی‌های Marvel’s Spider-Man

با بر زبان آوردن نام نورمن آزبورن (Norman Osborn)، شاید او را به عنوان یکی از مهم‌ترین دشمنان اسپایدرمن بشناسیم. اما از این غافل نشویم که او در سری بازی‌های Marvel’s Spider-Man در غم و اندوه از دست دادن همسر خود قرار دارد و از این که ممکن پسر خود یعنی هری (Harry) را هم از دست بدهد، می‌ترسد. او در واقع در کنار چهره شرور خود، پدری دلسوز است که در حال انجام تمام تلاش‌های خود است تا وضعیت زندگی که دارد، از آنی که است بدتر نشود.

Sam Fisher در سری بازی‌های Splinter Cell

در سری بازی‌های Splinter Cell، سم فیشر (Sam Fisher) به عنوان یک جاسوس حرفه‌ای با تکنولوژی‌های پیشرفته و توانایی‌های استتار برجسته شناخته می‌شود، اما نقش او به عنوان یک پدر برای دختر خود یعنی سارا فیشر (Sarah Fisher)، به شخصیت او عمق دیگری اضافه می‌کند. رفتار سم تعاملات با دیگران غالباً تند و خطرناک است و ممکن است شوخ طبعی کمی داشته باشد، اما در برخوردهایی که با دختر خود سارا دارد، او سعی می‌کند به عنوان یک پدر معمولی و مهربان عمل کند. حتی اگر قبل از آن و به تازگی چندین نفر را کشته باشد. پس می‌توان با توجه به این موضوع جایی به او در لیست بهترین‌ پدر‌های بازی‌های ویدویی هدیه داد.

Geralt of Rivia در سری بازی‌های The Witcher

‏از نظر فنی، جادوگران نمی‌توانند بچه داشته باشند، زیرا سموم تزریق شده به بدن آن‌ها در کودکی باعث نازایی آن‌ها می‌شود. این یک فرایند دردناک است که بسیاری از جادوگران بالقوه را می‌کشد و کسانی که زنده می‌مانند، تنها سایه‌های سابق خود هستند. حداقل این چیزی است که ممکن است اگر در جهان جادوگران زندگی می‌کردید، بشنوید. اما کسانی که گرالت (Geralt) را می‌شناسند، می‌دانند که بعد از آشنا شدن با دختری به نام سیری (Ciri) و شیمی که بین آن‌ها شکل گرفت، چیزی کم از یک رابطه پدر و دختری ندارد. حتی در مواقع بسیاری هم گرالت تا مرز چشیدن طعم مرگ می‌رود تا تار مویی از سیری کم نشود حتی با اینکه او پدر بیولوژیکی سیری نیست. این تنها بخشی از مواردی است که باعث می‌شود نام گرالت را، در لیست بهترین پدر‌های بازی‌های ویدیویی شاهد باشیم.

به اتمام معرفی بهترین پدرهای بازی‌های ویدیویی رسیدیم که سعی که محبوب‌ترین آن‌ها را در این لیست داشته باشیم. حالا اگر پدری در صنعت بازی‌های ویدیویی است که در این لیست حضور ندارد، خوشحال می‌شویم که او را به ما معرفی کنید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments