بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳
1%
  • 0/10

بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ را بشناسید

سال ۲۰۲۳، از پر بارترین و بهترین سال‌ها برای دنیای جذاب ویدیو گیم بود!

بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ را بشناسید ۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ غوغا به پا کردند. سال ۲۰۲۳ از بهترین سال‌ها در دنیای ویدیو گیم بود و بخش مهمی از آن را مدیون شخصیت‌های منفی هستیم. در این مطلب نگاهی به بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ خواهیم داشت.

سال ۲۰۲۳ به باور بسیاری از گیمرها و البته فعالان حوضه ویدیو گیم، یکی از بهترین سال‌ها در تاریخ این صنعت بود و بدون شک بخش زیادی از این رخداد عالی را مدیون شخصیت‌های منفی بازی‌ها هستیم. سال ۲۰۲۳ مملو از داستان‌های قدرتمند و تازه بود و ما را با رویی تازه از این دنیای جذاب روبرو کرد. بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ شاید به اندازه باوزر (Bowser) در ماریو، پیرامید هد (Pyramid Head) در سایلنت هیل یا بیگ باس (Big Boss) در متال گیر ماندگار نباشند، اما فاصله چندانی با آن‌ها ندارند!

بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ به قدری قدرتمند ظاهر شدند که برخی آن‌ها را بهتر از قهرمانان بازی‌ها دانسته و اهمیت بیشتری برای آن‌ها قائل هستند. این شخصیت‌ها ما را تا حدی شگفت زده کردند که نمی‌توان یکی از آن‌ها را به عنوان بهترین معرفی کرد. در نتیجه به معرفی ده ویلن برتر بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم.

بارناباس تارمر در Final Fantasy 16

بازی Final Fantasy 16 مملو از شخصیت‌های منفی قدرتمند است، اما هیچکدام به درخشش بارناباس تارمر (Barnabas Tharmr)، شاه والوئد (King of Waloed) ظاهر نشد! او به عنوان شاهی جنگجو، فاتح قاره اش (Ash) که انتظاری به غیر از قتل از او نداشتیم، شخصیتی بسیار پیچیده و البته ظالم دارد. علاوه بر آن، پرستش اولتیما، روی عرفانی شخصیت او و عطش برای از بین بردن انسان‌ها و حتی غلبه بر ادین (Odin)، بارناباس تارمر را یکی از عجیب‌ترین شخصیت‌های منفی دنیای ویدیو گیم می‌کند!

بود آکونا در Star Wars Jedi: Survivor

بود (Bode Akuna) در بازی Star Wars Jedi: Survivor از غم انگیزترین داستان‌های شخصیت‌های منفی را داشته که سبب شد بسیاری کاربران او را شخصیتی دوست داشتنی ببیند. بود مسیر خود را به عنوان همراه کل (Cal) آغاز کرده، اما مخاطب در پایان مسیر متوجه دورویی او شده و با یکی از غم انگیزترین پایان‌های برای بازی‌های ویدیویی آشنا می‌شود! بود در حقیقت جدای (Jedi) قدیمی بوده که پس از قتل همسرش توسط ایمپریال اینکوییزیتورز (Imperial Inquisitors) مجبور به عهد بستن با آن‌ها در عوض سلامتی دخترش می‌شود. بود به عنوان جاسوس در میان جدای‌ها فعالیت کرده و بر خلاف فعالیت خود، کل را دوستی حقیقی می‌بیند. با این حال به دلیل عهد خود و سلامت دخترش، مجبور به پشت کردن به کل می‌شود. در نهایت بود توسط کل کشته شده و دختر بود، کیتا (Kata) یتیم می‌شود!

گنوندورف در The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

گنوندورف (Ganondorf) یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های منفی ویدیو گیم در سال ۲۰۲۳ بازگشت. گندوندورف با ظاهر جدید و جذاب خود پس از سال‌ها غیبت بار دیگر جهان زلدا را به هرج و مرج کشاند. علاوه بر آن، صداپیشگی این شخصیت توسط مت مرسر (Matt Mercer) روحی تازه در این شخصیت دمید و همه را غافلگیر کرد. این شخصیت مهم، بازی Tears of the Kingdom را چندین پله نسبت به نسخه‌های پیشین ارتقا بخشید.

جک کراسر در Resident Evil 4

کراسر (Jack Krauser) ویلن اصلی بازی Resident Evil 4 نبوده، با این حال اثر اعمال او به قدری در این بازی زیاد است که به هیچ عنوان نمی‌توان نام او را از خاطر برد. کراسر که در گذشته همراه لئون کندی (Leon Kennedy) بود، پس از زخمی کاری طی مبارزه در کنار او، برای ترمیم زخم به آلبرت وسکر (Albert Wesker) روی آورد. پس از ترمیم، او قانع شد که اعمال وسکر و یارانش درست بوده و در نتیجه به مبارزه در برابر لئون می‌رود. نبردهای این دو جز خاطره انگیزترین نبردهای سری Resident Evil هستند.

کوزی شیشیدو در Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

کوزی شیشیدو (Kosei Shishido) دوست و دشمن شما بوده که تا صحنه پایانی بازی روی حقیقی خود را نشان نمی‌دهد. او پس از رهایی از فقر، تبدیل به جنگجویی از گروه کیجین شده، اما در این گروه به طور مدام مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرد. پس از آن به کمک یوکی چورنو نجات یافته و به خانواده واتاسه می‌پیوندد. شیشیدو پس از اینکه برنامه‌های واتاسه برای از بین بردن اتحاد امی را متوجه شده، به شکل زیرکانه برای هر دو جبهه فعالیت کرده که در نهایت به مبارزه‌ای افسانه‌ای در مقر امی ختم می‌شود.

کریون در Marvel’s Spider-Man 2

استودیو اینسامنیاک در بازگرداندن ویلن‌های قدیمی عملکردی فوق العاده داشت. نحوه طراحی شخصیت‌هایی چون کریون (Kraven) در بازی Marvel’s Spider-Man 2 بی نظیر بوده و بخش‌های مختلف این شخصیت را به خوبی به تصویر می‌کشد. نحوه پیشرفت داستان کریون نیز خاطره انگیز است و حتی باعث می‌شود کاربران با این شخصیت با ترحم و بخشش برخورد کنند!

لیلیث در Diablo 4

ویلن اصلی بازی Diablo 4 یعنی لیلث (Lilith)، مادر اهریمن‌ها به قدری عالی و قدرتمند بود که بسیاری او را نماد اصلی دنیای دیابلو می‌دانند. لیلیث، دختر مفیستو و سازنده جهان پناهگاه (Sanctuary) قصد داشته قدرت پدر خود را بدست آورد تا به نیروهای خود در برابر جهنم‌های سوزان کمک کند. در نتیجه این اهداف لیلیث، کاربران برای رسیدن به لیلیث هر کاری می‌کنند!

مستر اسکرچ در Alan Wake 2

مستر اسکرچ (Mr. Scratch) در بازی Alan Wake 2 به باور بسیاری یکی از تاریک‌ترین شخصیت‌های منفی صنعت بازی سازی است. مستر اسکرچ در حقیقت به دست توماس زین (Thomas Zane) و به عنوان نسخه‌ای دیگر از آلن ویک ساخته شده است. اسکرچ در جهان بازی بخشی از تاریکی (Dark Presence) شده و در حقیقت شایعات مربوط به آلن را به جهان حقیقی راه می‌دهد. همه چیز درباره این شخصیت منفی عالی و کامل بوده و مبارزه مستقیم آلن با او، این بازی و شخصیت اسکرچ را تبدیل به برخی از بهترین‌های سال ۲۰۲۳ می‌کند.

اورین در Baldur’s Gate 3

انتخاب Baldur’s Gate 3 به عنوان بهترین بازی سال ما را متقاعد کرد که چیزهای زیادی در این بازی قدرت به وجد آوردن ما را دارند. یکی از این موارد، شخصیت‌های پیچیده بازی بود. شخصیت‌های منفی این بازی هر کدام به نوبه خود بی نظیر بوده، اما هیچکدام به اندازه اورین (Orin) ما را شگفت زده نکرد! شخصیت او نه تنها جذاب بوده، بلکه حس همدردی را نیز در کاربران بر می‌انگیزد. اورین از برگزیدگان خدای قتل بوده و همیشه در تلاش برای نمایش خوی وحشیانه خود است! اگر شما کمی درباره این شخصیت کاوش کنید، متوجه زندگی تاریک و ترسناک او و اجبار به قتل مادر خودش در گذشته می‌شوید.

ونوم در Marvel’s Spider-Man 2

ونوم (Venom)، نمادین‌ترین دشمن عنکبوتی امسال همه را شگفت زده کرد. اینسومنیاک نسخه‌ای جدید از ونوم را به ما نشان داد و همین موضوع ما را بیش از پیش عاشق این شخصیت کرد. ارتباط مستقیم ونوم با پیتر پارکر و قدرت کنترل ونوم توسط کاربران، هر کسی را به این بازی جذب می‌کند. ونوم در این بازی هری آزبورن (Harry Osbon) را درگیر خود می‌کند و این موضوعی است که از کتاب‌های کمیک ادی بروک (Eddie Brock) الهام گرفته است.

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد سال ۲۰۲۳ یکی از بهترین سال‌های بازی‌های ویدیویی بود و امید است سال ۲۰۲۴ نیز بتواند این روند را ادامه دهد. نظر شما چیست؟ به نظر شما بهترین ویلن های بازی ها در ۲۰۲۳ کدام هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments