دکتر استرنج در انتهای Spider-Man: No Way Home چه تغییری کرد؟

بندیکت کامبربچ پاسخ می‌دهد

بازیگر دکتر استرنج در Spider-Man: No Way Home

بازیگر دکتر استرنج در Spider-Man: No Way Home توضیحاتی را پیرامون تغییر این شخصیت طی تعاملش با پیتر پارکر ارائه داده است.

سومین اقتباس سینمایی مرد عنکبوتی (Spider-Man) در دنیای سینمایی مارول با نام Spider-Man: No Way Home شناخته شده و اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی اکران شد. این اثر نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه نزدیک به ۲ میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت. داستان مدت کوتاهی پس از قسمت دوم روایت می‌شود. هویت واقعی مرد عنکبوتی لو رفته و او بدنبال راهی است تا حافظه تمام مردم را دستکاری کند. به همین دلیل، به سراغ دکتر استرنج رفته و از او درخواست کمک می‌کند.

کتاب Spider-Man: No Way Home – The Art of the Movie چندی پیش منتشر شد و اطلاعات جالبی را از جنبه‌های مختلف فیلم شامل می‌شود. بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در بخشی از کتاب مزبور درباره تاثیری می‌گوید که مرد عنکبوتی روی استیون استرنج داشت؛ تاثیری که از میزان خودخواهی و غرورش کاست. در ادامه می‌توانید توضیحات بازیگر دکتر استرنج در Spider-Man: No Way Home را مطالعه کنید:

یکی از آن‌ها فردی بالغ بوده و دیگر هنوز به دانشگاه نرفته است. بنابراین، یک طور حس پدرانه در استرنج بوجود می‌آید که قبلاً برایش اتفاق نیافتاده است. این شخصیت، یک خودخواه بوده و فقط خودش و خواسته‌های خودش را می‌بیند. حتی اگر مشغول کاری برای دیگران باشد، آن را به روش خودش انجام می‌دهد. بنابراین، همچین رابطه‌ای باعث تغییر در او شد.

در پی اتفاقاتی که در انتهای فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست رخ داد، تمام مردم جهان حتی دکتر استرنج بخشی از حافظه‌شان که به پیتر پارکر مربوط می‌شد را از دست داده‌اند. با در نظر گرفتن این موضوع، بعید بنظر می‌رسد رابطه‌ای که میان استیون استرنج و پیتر شکل گرفت، در آثار بعدی Marvel Cinematic Universe مورد کندوکاش قرار بگیرد. در ضمن، رابطه مشابهی میان استرنج و آمریکا چاوز در Doctor Strange in the Multiverse of Madness وجود دارد.

قسمت چهارم مجموعه فیلم‌های مرد عنکبوتی در دست ساخت قرار دارد اما تاریخ انتشارش مشخص نیست.

4.1 11 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا