#مهسا_امینی

نمرات و نقدهای Battlefield 2042 منتشر شد؛ تکامل شگفت‌انگیز

این بازی به‌زودی منتشر می‌شود

نقدهای Battlefield 2042

در شرایطی که فاصله چندانی با عرضه در بازارهای جهانی نداریم، نقدهای Battlefield 2042 روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته است.

شوترهای اول شخص الکترونیک آرتز طی سال‌های گذشته عملکرد مناسبی نداشته و نتوانستند انتظارات مالی ناشر خود را برآورده کنند. در همین حین، محبوبیت بازی‌های چندنفره روز به روز افزایش یافت. این اتفاقات دست به دست هم داد تا ناشر آمریکایی تصمیمی غیرمنتظره را اتخاذ کرده و بخش داستانی را به صورت کامل از جدیدترین نسخه بتلفیلد حذف کند؛ محصولی که Battlefield 2042 نامگذاری شده است. اگرچه بخش عمده محبوبیت این سری به خاطر رقابت‌های چندنفره جذابش است، کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد بخش داستانی روزی به صورت کامل حذف شود.

حذف بخش کمپین، به معنی حذف داستان نبوده و دایس قصد دارد قصه مد نظر خود را بر پایه رقابت‌های چندنفره Battlefield 2042 روایت کند؛ مانند سیاستی که پیش از این در قبال Apex Legends و Call of Duty Warzone اتخاذ شد و اتفاقا نتیجه هم داده است. داستان جدیدترین بتلفیلد چند سال بعد از Battlefield 4 جریان دارد. در پی فجایع طبیعی کشورهای متعددی از هم پاشیده و مردم آواره شده‌اند. اگرچه کشورهای باقی مانده تعدادی از مهاجران را پذیرفته‌اند، به دلیل کمبود منابع نمی‌توانند با ورود همه موافقت کنند. در چنین شرایطی، گروهی از مردمان بدون میهن یک گروه نظامی تشکیل داده و با انجام اقدامات مختلف، جنگی بزرگ میان ایالات متحده آمریکا و روسی را زمینه‌چینی می‌کنند. در ضمن، این بازی در کنار مدهای قدیمی چند مد جدید از جمله Portal را در خود جای داده است.

در حالی که تنها چند روز به انتشار باقی مانده، نقدهای Battlefield 2042 روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته است. تاکنون و با انتشار ۱۵ نقد مثبت، یک نقد متوسط و یک نقد منفی روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، این بازی به متای ۸۰/۱۰۰ دست یافته است. برای مقایسه می‌توان به Battlefield V اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه شد و متای رقم ۷۳/۱۰۰ بود. اینطور که به نظر می‌رسد، دایس توانسته محصول بهتری را ارائه دهد. در ضمن، یکی از رقبای بتلفیلد 2042، یعنی Call of Duty: Vanguard چند روز پیش نقدهای خود را دریافت کرد و متایش ۷۵/۱۰۰ شد. البته نقدهای بتلفیلد در حال حاضر ۱۷ عدد و کال آو دیوتی ۴۶ عدد است. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید.

وب سایت EGM:

Battlefield 2042 سبک بندبکس را به روش‌های جسورانه و جنجال‌برانگیز به سری بازگردانده است. سیستم Specialist در نگاه اول توهین به کاربر است اما در واقع رقابت‌ها فرصت‌هایی را در اختیارش قرار می‌دهد که در نسخه‌های پیشین امکانپذیر نبود. نقشه‌های وسیع و خوش ساخت شرایطی را برای تجربه‌های جدید فراهم می‌کنند و مدها هم عالی هستند. بتلفیلد 2042 برای همه کاربران با همه سلیقه‌ها چیزی برای ارائه دارد. این بازی، سری را به تکامل رسانده است.

وب سایت Digital Trends:

از آنجایی که تنها مدهای چندنفره دارد، Battlefield 2042 باید به گونه‌ای می‌بود که عدم وجود بخش داستانی را با تنوع در محتویات آنلاین جبران کند. سازندگان بازی نه تنها کمبود را جبران کرده‌اند، بلکه فراتر از آن عمل کرده‌اند. All-out Warfare تکاملی شگفت انگیز برای تجربه کلاسیک بتلفیلد بوده که این فرنچایز را به واسطه وسعت بالای محیط و روش‌های تماشایی برای تجربه آن مدرنیزه کرده است. مدهای Portal و Hazard Zone هم می‌درخشند، به خصوص مورد اول که کاربران به واسطه آن می‌توانند تجربه‌های منحصربفردی را برای خودشان خلق کنند.

وب سایت Hardcore Gamer:

Battlefield 2042 باید بازگشتی پیروزمندانه برای فرنچایز و سازندگانش می‌بود اما این اتفاق رخ نداده است. بازی مزبور به لطف گیم پلی شگفت انگیز، بهبودها، ویژگی‌های جدید و جلوه‌های بصری چشم نواز از برخی جهات به وعده خود عمل کرده است. [هر چند،] متاسفانه محتوا کافی نبوده و مد Hazard Zone متعادل نیست.

وب سایت‌های معتبر مانند Game Informer ،PC Gamer و IGN نقدهای خود را به صورت ناقص منتشر کرده و به مرور زمان آن را تکمیل می‌کنند. در ضمن، بازی Battlefield 2042 در تاریخ ۲۸ آبان سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۹ نوامبر) عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا