تماشا کنید: با قابلیت‌های آیریش در Battlefield 2042 آشنا شوید

هر متخصص قابلیت‌های منحصربفردی دارد

تماشا کنید: با قابلیت‌های آیریش در Battlefield 2042 آشنا شوید سورنا رضایی ۰ ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ تریلر بازی

الکترونیک آرتز ساعاتی قبل ویدیویی را در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد که به معرفی قابلیت‌های آیریش در Battlefield 2042 می‌پردازد.

انتظارها در روزهای پایانی تیر به انتها رسید و جدیدترین نسخه سری بازی‌های بتلفیلد سرانجام معرفی شد. Battlefield 2042 برخلاف نسخه‌های پیشین هیچ گونه بخش داستانی‌ای نداشته و تمام تمرکزش روی رقابت‌های آنلاین قرار دارد. البته نبود کمپین به معنای عدم روایت یک داستان نیست. سازندگان در استودیو دایس تصمیم گرفته‌اند برای به تصویر کشیدن داستان از روشی بهره ببرند که پیش از این در ایپکس لجندز مورد استفاده قرار گرفته است. در ضمن، اتفاقات در آینده‌ای نزدیک جریان داشته و حول محور درگیری ایالات متحده آمریکا و روسیه است. یک جبهه سوم هم وجود دارد که «مردمان بدون میهن» نام دارند. آن‌ها افرادی هستند که کشور خود را در پی فجایع طبیعی از دست داده‌اند.

Battlefield 2042 در مقایسه با نسخه‌های پیشین تغییرات قابل‌توجهیداشته که یکی از آن‌ها به کلاس‌بندی شخصیت‌ها مربوط می‌شود. در گذشته چهار کلاس وجود داشت که شخصیت‌های هر کدام تنها به نوع خاصی از سلاح‌ها و تجهیزات دسترسی داشتند. در نسخه جدید، هر شخصیت از یک آیتم و مزیت منحصرفرد برخوردار بوده و هیچ گونه محدودیتی در بحث تجهیزات وجود ندارد. در ضمن، شخصیت‌ها در محصول جدید دایس تحت عنوان متخصص (Specialist) شناخته می‌شوند.

الکترونیک آرتز با انتشار یک ویدیوی نسبتا بلند در شبکه اجتماعی توییتر به معرفی قابلیت‌های آیریش در Battlefield 2042 پرداخته است. این متخصص در کلاس مهندسین قرار گرفته و آیتم منحصربفردش سیستم Fortification است. این سیستم در واقع یک محافظ بوده که مقابل انواع مختلف گلوله و موج انفجار موارد متفاوت مانند نارنجک کارایی دارد. مزیت او هم یک جعبه است که با نزدیک شدن به آن می‌توان زره دریافت کرد. در صورتی که آیریش را به یاد نمی‌آورید، باید بگوییم نخستین بار در Battlefield 4 معرفی شد و یکی از همرزم‌های شخصیت اصلی بود. او بنا به دلایلی ارتش ایالات متحده آمریکا را ترک کرده و فرماندهی گروهی از مردمان بدون میهن را بر عهده دارد. البته آیریش برخلاف دیگر گروه مردمان بدون مهین به دنبال دشمنی با ابرقدرت‌ها نیست.

بازی Battlefield 2042 در زمان انتشار دارای سه مد خواهد بود: All-out War ،Hazard Zone و Portal. دو مد All-out War و Portal معرفی شده و اطلاعات اولیه درباره‌شان موجود است اما دایس تاکنون صحبتی از Hazard Zone به میان نیاورده و تنها گفته تجربه‌ای سرتاسر هیجان را ارائه داده و بهترین المان‌های سندباکس مجموعه را شامل می‌شود. نسخه آلفا بتلفیلد جدید چندی پیش منتشر شد و همین اتفاق، فرصتی را به وجود آورد تا کاربران به بررسی فایل‌هایش بپردازند. به لطف فایل‌ها، حالا چیزهای بیشتری از Hazard Zone می‌دانیم.

اینطور که به نظر می‌رسد، Hazard Zone از دو بازی Escape from Tarkov و Hunt: Showdown الهام گرفته شده و یک مد PvPvE محسوب می‌شود. کاربران در رقابت‌های این مد به یک نقشه فرستاده شده و وظیفه می‌یابند درایوهای مربوط به ماهواره سقوط کرده را جمع‌آوری کنند؛ درایوهایی که در نقاط مختلف نقشه پراکنده شده‌اند. مطابق انتظار، سربازانی که توسط کاربران واقعی کنترل شده، تنها دشمنان نبوده و کاربر باید مقابل هوش مصنوعی هم بایستد. علاوه بر این‌ها، رقابت‌های این مد مانند Escape from Tarkov شامل باس فایت می‌شود.

در انتها، لازم به ذکر است بتلفیلد 2042 در تاریخ ۳۰ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ اکتبر) به بازارهای جهانی خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا