لوفی در انیمه وان پیس

مبارزاتی که لوفی در انیمه وان پیس در آنها مغلوب شد

تجارب دردناک لوفی

تعداد مبارزاتی که لوفی در آنها شکست خورده خیلی کم بوده و در این لیست به مبارزاتی که لوفی در انیمه وان پیس در آنها مغلوب شد می‌پردازیم. مانکی دی. لوفی (Monkey D. Luffy)‌ که شخصیت اصلی سری وان پیس نوشته ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) است، با هدف تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی راهی دریا شد‌ و با خوردن میوه Gum-Gum، توانایی جنگی لوفی به شدت افزایش یافته است و با آموزش بیشتر، او به یکی از قوی‌ترین افراد این سری تبدیل شده است. 

با این حال، لوفی کاملا شکست‌ناپذیر نیست و در واقع افراد شرور زیادی در انیمه One Piece وجود دارند که یک یا حتی دو بار لوفی را شکست دادند تا اینکه دزدان دریایی کلاه حصیری در پایان پیروز شدند. در واقع، بیشتر آرک‌های داستانی One Piece شامل حداقل یک مبارزه است که در آن لوفی یا مجبور به عقب‌نشینی می‌شود یا کاملاً شکست می‌خورد، و این به تعلیق می‌افزاید و در عین حال شخصیت شرور را بسیار تأثیرگذارتر می‌کند. او همیشه در زمانی که مهم‌تر است برنده می‌شود، اما در بین پیروزی‌های نمادین لوفی بر شرورانی مانند Crocodile و Doflamingo او ممکن است از دزدان دریایی متخاصم و افسران دریایی کتک بخورد. 

در این مقاله رسانه سرگرمی، به معرفی مبارزاتی می‌پردازیم که لوفی در آنها مغلوب شده است:‌

لوفی در برابر هیگوما

اولین مبارزه لوفی در One Piece یک مبارزه کوتاه بود، زیرا لوفی یک پسر جوان بود و هنوز تمرین با قدرت های جدید میوه خود را شروع نکرده بود. هنگامی که شنکس مو قرمز از شهر زادگاه لوفی دیدن کرد، یک ارباب راهزن کوچک به نام هیگوما تصمیم گرفت همه را مورد آزار و اذیت قرار دهد و شنکس با نادیده گرفتن او در ابتدا راه بزرگ را در پیش گرفت. وقتی لوفی با این شرور روبرو شد، هیگوما به سرعت لوفی را شکست داد و حتی سعی کرد پسر را بکشد. خوشبختانه، یک هیولای دریایی در هیگوما، و هنگامی که لوفی در آب قرار گرفت، شنکس برای نجات او رسید. هیگوما ممکن است اولین شروری باشد که لوفی را شکست داد، اما او مدت زیادی از این موضوع به خود افتخار نکرد.

لوفی در برابر کاپیتان اسموکر

اولین شکست درست و حسابی لوفی در وان پیس به دست کاپیتان (اکنون دریادار) اسموکر، که به عنوان یک افسر نیروی دریایی در طول آرک Logue Town خدمت می‌کرد، رخ داد و این قدرت که یک نوع قدرت از میوه Logia ساخته شده از دود بود، غیرممکن بود که بدون استفاده از Color of Arms Haki، با حملات فیزیکی شکست داده شود. نبرد بین این دو خیلی سریع به پایان رسید و به نفع اسموکر تمام شد. در نهایت، لوفی باید نجات می یافت و پدرش، مانکی دی. دراگون، برای نجات او وارد عمل شد. لوفی از این فرصت استفاده کرد و از Logue town فرار کرد و او و خدمه اش در یک طوفان باران به سمت گرند لاین حرکت کردند و اسموکر و Tashigi را بسیار پشت سر گذاشتند.

لوفی در برابر کروکودایل

ٰاولین چالش بزرگ لوفی در گرند لاین در برابر یکی از هفت جنگ سالار دریا و رهبر باروک ورکز، کروکودایل بود. کروکودایل به‌عنوان یک از وحشی‌ترین دزدهای دریایی شناخته می‌شد، زیرا در گذشته در دریاهای دنیای جدید قایقرانی کرده بود و به لوفی رحم نکرد. با قدرت های Sand-Sand Fruit خود، او یک دشمن فوق العاده برای لوفی بود، و او یکی از معدود تبهکارانی است که بیش از یک بار لوفی را شکست داد، اگرچه نبرد سوم به نفع لوفی به پایان رسید. با این وجود، کروکودایل برای اولین بار به لوفی چشید که گرند لاین چگونه است، و لوفی تقریباً در این نبرد جان خود را از دست داد.

لوفی در برابر انل

لوفی به لطف میوه شیطانی لاستیکی خود توانست در بیشتر حملات انل مقاومت کند. با این حال، مهارت انل همچنان بالاتر از او بود و لوفی به ناچار در اولین نبرد با انل شکست خورد و مجبور شد یک بار دیگر با او بجنگد تا او را شکست دهد و Skypiea را نجات دهد. حتی با برخورداری از مصونیت رعد و برق به عنوان یک جنگجوی لاستیکی، لوفی برای یک عمر درگیر مبارزه بود و باید با احتیاط دور یک شرور که قبلاً یک بار لوفی را شکست داده بود قدم بگذارد.

لوفی در برابر آئوکیجی/کوزان

ٰقبل از آرک Water 7 ، لوفی و دزدان دریایی کلاه حصیری با آئوکیجی دریاسالار نیروی دریایی، برخورد داشتند. با اینکه او یک دریاسالار بود، فقط یک برنده در مبارزه وجود داشت و لوفی، حتی با کمک زورو و سانجی، هیچ شانسی نداشت. اگرچه خدمه به شدت شکست خورد، اما کوزان از آنها در امان ماند. در نتیجه، لوفی قوی‌تر شد تا مطمئن شود که قدرت محافظت از نزدیکان خود را دارد. در آن زمان، کوزان یک آنتاگونیست خوش خیم بود که لوفی باید با احتیاط از او دوری می‌کرد، اما در آرک‌های اخیر One Piece، کوزان یکی از اعضای دزدان دریایی ریش سیاه است که او را به دشمنی مرگبار برای لوفی و نیروی دریایی تبدیل می‌کند.

لوفی در برابر راب لوچی

مبارزه لوفی با لوچییک نبرد نمادین نه تنها در One Piece بلکه در تمام انیمه‌ها و مانگا‌ها است. اگرچه مبارزه آنها در Enies Lobby بزرگ‌ةرین نبرد آنها است، اما این دو نفر در Water 7 نیز با هم درگیر شدند، جایی که لوچی در نهایت لوفی را بدون دردسر شکست داد. با این حال، در راه رسیدن به Enies Lobby، لوفی Gear 2 و Gear 3 را توسعه داد تا با قدرت فوق‌العاده CP9 همگام شود و همسفران کشتی خود نیکو رابین را از چنگ نیروی دریایی نجات دهد. مثل همیشه، لوفی از مبارزه خود با لوچی چیزهای زیادی یاد گرفت.

لوفی در برابر سنتومارو و پاسیفیستا

در مجمع الجزایر سابائودی، کل خدمه کلاه حصیری توسط نیروی مشترک نیروی دریایی و یکی از هفت جنگ سالار دریا بارتولومی کوما، شکست خوردند. سنتومارو و تیم او از پاسیفیستا به اندازه کافی قوی بودند که خدمه را نیز کاملاً تحت تأثیر قرار دهند، حتی اگر آنها تنوع کمتری در قدرت داشتند. برای بدتر شدن همه چیز برای لوفی، تمام خدمه او توسط کوما و قدرت میوه Paw-Paw او منفجر شدند. تا به امروز، این یکی از بزرگترین ضررهایی است که کاپیتان کلاه حصیری تا به حال متحمل شده است، و زمان زیادی طول کشید تا کلاه های حصیری دوباره برای ماجراجویی های بیشتر در دنیای جدید متحد شوند.

لوفی در برابر ماجلان

لوفی در تلاش برای نجات برادر خود آس، وارد بزرگترین زندان شناخته شده در دنیای وان پیس، Impel Down شد. زمانی که خود سرپرست ماجلان به لوفی رسید، او به طبقه چهارم جهنمی آن زندان رسید و آنها در آنجا نبردی کوتاه اما شرورانه داشتند. لوفی شانس کمی در برابر میوه Venom-Venom ماژلان داشت، که به زودی لوفی را در عذاب می پیچید و در اثر سموم کشنده می مرد. ماجلان بعد از اینکه لوفی را شکست خورده دید کمی رحم کرد و لوفی را به جای کشتن مستقیم به سطح 5 فرستاد و به آقای 2 و ایوانکوف آخرین فرصت را داد تا جان قهرمان کلاه حصیری را نجات دهند.

لوفی در برابر شارلوت کاتاکوری (راند اول)

درست مانند سایر نبردهای مهم، لوفی چند بار با شارلوت کاتاکوری جنگید قبل از اینکه واقعاً بتواند به سطح خود برسد و او را در نبرد شکست دهد. این دو ابتدا در تی پارتی با هم درگیر شدند، جایی که لوفی نیاز داشت از دست جیمبی نجات پیدا کند. بعداً در Mirroworld، لوفی و کاتاکوری دوباره با هم جنگیدند و فرمانده برتری خود را نسبت به کاپیتان کلاه حصیری ثابت کرد و او را مجبور کرد تا مبارزه را رها کند تا هاکی او بازگردد. با این حال، در نبرد نهایی، لوفی با استفاده برتر از هاکی پیروز شد، اگرچه هنوز یک مبارزه نزدیک بود.

لوفی در برابر کایدو

در آرک کشور وانو، لوفی به مصاف یکی از چهار امپراتور دریا، Kaido رفت. اگرچه نقشه این بود که کایدو را در اونیگاشیما از بین ببرند، اما لوفی ابتدا با امپراتور در کوری درگیر شد و با همه چیزهایی که داشت به یکباره به او ضربه زد. با این حال، کایدو تمام حملات را به دوش کشید و بدون نگرانی ایستاد. کایدو تنها با یک حرکت لوفی را ناک اوت کرد و او را به راحتی شکست داد و به او اجازه داد تا به صف شروران One Piece بپیوندد که لوفی را شکست دادند و سرانجام بعداً با شکست خود روبرو شدند.

5 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا