کارگردان Batgirl از شباهت فیلمش به بتمن نولان و برتون می‌گوید

«هر روز به فیلم بت گرل فکر می‌کنم»

کارگردان Batgirl

عادل العربی کارگردان Batgirl در بخشی از مصاحبه خود به شباهت اثر جدیدش به بتمن کریستوفر نولان و تیم برتون اشاره دارد.

عادل العربی (Adil El Arbi) و بلال فلاح (Bilall Fallah) یک زوج هنری بلژیکی هستند که با Bad Boys for Life خود را بر سر زبان‌ها انداخته و با سریال Ms. Marvel ثابت کردند موفقیت‌هایشان اتفاقی نبود. آن‌ها همچنین طی سال‌های گذشته نخستین فیلم اختصاصی بت گرل را جلوی دوربین بردند که قرار بود بصورت انحصاری از طریق سرویس استریم HBO Max منتشر شود. در کمال ناباوری، وارنر حدوداً یک سال پیش اعلام کرد Batgirl را لغو کرده و هیچ گونه برنامه‌ای برای عرضه‌اش ندارد.

برخی رسانه‌ها مانند Collider و Rolling Stone مدعی شدند اکران آزمایشی Batgirl بازخوردهای منفی‌ای را بهمراه داشته و همین موضوع یکی از عوامل موثر در لغو پروژه بود. با اینحال، رسانه‌های شناخته شده‌تر مانند The Hollywood Reporter تاکید داشتند لغو بت گرل هیچ ربطی به کیفیت آن نداشته و وارنر تصمیم گرفت با این کار بخشی از هزینه‌های خود را کاهش دهد. در ضمن، وارنر فیلم بت گرل را بدون اطلاع به بازیگران و دست اندرکاران لغو کرد. بطوری که مانند مخاطبان از طریق رسانه‌ها مطلع شدند.

عادل العربی چندی پیش مصاحبه‌ای را با رسانه Yahoo Entertainment انجام داد. او در بخش نخست صحبت‌های خود فاش کرد لغو فیلم بت گرل همچنان برایش دردناک بوده و به این فکر می‌کند که چطور می‌توانست جلویش را بگیرد:

هر روز به فیلم بت گرل فکر می‌کنم. روند ساخت را در ذهنم مرور می‌کنم و با خودم می‌گویم: «کدام کار را باید بطرز متفاوتی انجام می‌دادیم؟» همان‌طور که می‌گویند، کار خدا است. فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که یک روز به دی سی برگردیم.

برخلاف برخی گزارش‌های غیررسمی، کارگردان Batgirl نسبت به اثری که ساخته اطمینان کامل دارد:

فیلم واقعاً ترکیبی از بتمن کریستوفر نولان (Christopher Nolan) و تیم برتون (Tim Burton) بود. شهر گاتهام واقع گرایانه بود و فیلم داستان سرراست و احساسی‌ای داشت.

عادل العربی در ادامه صحبت‌های خود به یکی از صحنه‌های اکشن فیلم Batgirl پرداخت:

ما [عادل العربی و بلال فلاح] از جلوه‌های ویژه خوشمان نمی‌آید. به همین دلیل، از مدل‌های مینیاتوری زیادی استفاده کردیم. یک سکانس اکشن عالی وجود داشت که در آن یک کامیون به تونل برخورد می‌کند. این صحنه را مانند کاری که تیم برتون در The Batman انجام داده بود، ضبط کردیم. یکی از باحالترین کارهایی بود که برای یک فیلم انجام دادیم.

کارگردان بلژیکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تحسین عملکرد برندن فریزر (Brendan Fraser) جلوی دوربین پرداخت و تاکید داشت نقش آفرینی او در حد برندگان جوایز بازیگری اسکار (Academy Awards) بود. در ضمن، فریزر نقش تد کارسون را بر عهده داشت که یک ابرشرور بوده و با نام فایرفلای شناخته می‌شود. در ضمن، از دیگر بازیگران حاضر در Batgirl می‌توان مایکل کیتون (Michael Keaton) و لسلی گریس (Leslie Grace) را نام برد.

3 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا