#مهسا_امینی

جزئیات تازه‌ای از داستان دنباله‌ی Band of Brothers منتشر شد

این سریال مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد

داستان دنباله‌ی Band of Brothers

به لطف گزارشی که ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر شد، نخستین اطلاعات از داستان دنباله‌ی Band of Brothers در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

پس از موفقیت‌های Saving Private Ryan، تام هنکس (Tom Hanks) و استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) مشترکا روی سریال Band of Brothers کار کردند که فیملنامه‌هایش بر اساس رمانی به همین نام اثر استیون ای. امبروز (Stephen E. Ambrose) نوشته شده بودند؛ رمانی که بر اساس واقعیت به قلم تحریر درآمده بود. داستان روی گردان Easy Company تمرکز دارد که تقریبا در تمام عملیات‌های بزرگ ارتش متفقین در جریان جنگ جهانی دوم حضور داشتند. این مینی سریال ۱۰ قسمت داشته و بین سپتامبر الی نوامبر سال ۲۰۰۱ میلادی روی آنتن رفت. محصول شبکه‌ی HBO بازخوردهای مثبتی را از سوی کارشناسان و مخاطبان دریافت کرد و توانست در مراسم‌های اهداف جوایز بسیار موفق ظاهر شود.

حضور نام‌های مشهور تنها به پشت دوربین خلاصه نشده و چهره‌های شناخته‌شده‌ی بسیاری در جلوی دوربین به نقش‌آفرینی پرداختند که برای مثال می‌توان به مایکل فاسبندر (Michael Fassbender)، سایمون پگ (Simon Pegg)، جیمز مک‌آووی (James McAvoy) و تام هاردی (Tom Hardy) اشاره کرد. البته آن‌ها در زمان ساخت سریال بازیگران چندان مشهوری نبودند. در ضمن، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ در سال ۲۰۱۰ میلادی اسپین‌آف Band of Brothers را تحت عنوان The Pacific تولید کردند. این اثر ۱۰ قسمت داشته و به نبرد میان نیروهایی آمریکایی و ژاپنی در جریان جنگ جهانی دوم در اقیانوس آرام می‌پردازد. حال و با گذشت حدودا ۱۰ سال، دنباله‌ی سریال در دست ساخت قرار دارد.

وب سایت GQ با انتشار یک گزارش اختصاصی، اطلاعات تازه‌ای را از داستان دنباله‌ی Band of Brothers به اشتراک گذاشت. با توجه به مطلب، تام هنکس و استیون اسپیلبرگ بار دیگر روی صندلی تهیه‌کننده‌ی اجرایی می‌نشینند. البته این بار خبری از HBO نیست و سرویس استریم اپل وظیفه‌ی پخش آن را بر عهده گرفته است. فیلمنامه‌ها بر اساس Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany اثر دونالد ال. میلر (Donald L. Miller) نوشته می‌شوند. از همین رو، داستان روی گردانی تحت عنوان The Bomber Boys تمرکز دارد که در نخستین عملیات جبهه‌ی نرماندی و دیگر عملیات‌های صورت گرفته در قاره‌ی اروپا شرکت داشته‌اند. قصه همچنین به چتربازانی می‌پردازد که در زندان‌های نیروهای نازی حبس شده‌اند.

از دیگر افرادی که در تیم تولید حاضر هستند می‌توان به جان اورلوف (John Orloff) اشاره کرد. او وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه‌ها را بر عهده گرفته است. اورلوف طی سال‌های فعالیت خود روی آثار مختلفی کار کرده که برای مثال می‌توان به Band of Brothers اشاره کرد. نام کری فوکوناگا (Cary Fukunaga) کارگردان فیلم No Time To Die هم در لیست دست‌اندرکاران دیده می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، او مجموعا سه قسمت را جلوی دوربین خواهد برد. در ضمن، نام نهایی اثر هنوز مشخص نیست. با این حال، The Bomber Boys گزینه‌ی محتملی است.

در گزارش GQ نامی از بازیگران برده نشد اما احتمالا به‌زودی معرفی خواهند شد؛ زیرا دنباله‌ی Band of Brothers اوایل سال جاری میلادی وارد فاز فیلمبرداری می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا