زمان انتشار نسخه ایکس باکس بازی Baldur’s Gate 3 فاش شد

این بازی برای دیگر پلتفرم‌ها در دسترس است

نسخه ایکس باکس بازی Baldur's Gate 3

رسانه Exputer در جدیدترین گزارش اختصاصی خود زمان انتشار نسخه ایکس باکس بازی Baldur’s Gate 3 را لو داده است.

سال ۲۰۲۳ میلادی هنوز به اتمام نرسیده و در طول ماه‌های گذشته، گیمرهای سراسر جهان شاهد عرضه بازی‌های تحسین برانگیزی بوده‌اند. یکی از آن‌ها، Baldur’s Gate 3 است که اوایل سپتامبر برای رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت و مدتی بعد هم دارندگان پلی استیشن توانستند پای تجربه آن بنشینند. اگرچه نسخه ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس هم در دست توسعه بود، سازندگان مجبور شدند به دلیل مشکلی در قابلیت تقسیم صفحه آن را تاخیر بزنند.

Exputer رسانه‌ای در حوزه سرگرمی بوده و در یکی از گزارش‌های اختصاصی خود، زمان انتشار نسخه ایکس باکس بازی Baldur’s Gate 3 را فاش کرده است. بر این اساس، دارندگان کنسول‌های مایکروسافت می‌توانند از تاریخ ۱۵ آذر (مصادف با ۶ دسامبر) به تجربه آن بپردازند. البته نویسنده مطلب گفت تیم توسعه هم اکنون در حال بررسی نسخه ایکس باکس بوده و اگر تسترها با مشکل خاصی مواجه نشوند، این برنامه ریزی پا بر جا می‌ماند. در صورتی هم با مشکل بزرگی برخورد کنند که برطرف کردنشان زمانبر باشد، ممکن است عرضه نسخه ایکس باکس تا اوایل سال آینده میلادی عقب بیافتد.

چندی پیش تعدادی از ایمیل‌های متعلق به مایکروسافت در فضای مجازی لو رفت. با توجه به یکی از آن‌ها، مایکروسافت نسبت به موفقیت بازی Baldur’s Gate 3 اطمینان نداشت و به همین دلیل، حاضر نشد هزینه ۵ میلیون دلاری را برای آوردنش به سرویس اشتراکی گیم پس (Game Pass) بپردازد. البته یکی از توسعه دهندگان به دفاع از تصمیم ردموندی‌ها پرداخت و گفت به دلیل ژانر بازی کمتر کسی چنین موفقیتی را برای نسخه سوم Baldur’s Gate پیش بینی می‌کرد. بد نیست بدانید این بازی حتی از انتظارات استودیوی سازنده یعنی Larian Studios هم بهتر ظاهر شده و تنها در استیم بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نسخه فروخته است..

در انتها، بد نیست بدانید بازی Baldur’s Gate 3 یکی از شانس‌های اصلی Game of the Year محسوب می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا