کارگردان Baby Driver فیلم دلهره‌آور The Chain را می‌سازد

داستان مادری که برای نجات فرزندش به یک مجرم تبدیل می‌شود

کارگردان Baby Driver

ادگار رایت کارگردان Baby Driver قصد دارد فیلم دلهره‌آور The Chain را بر اساس رمانی به همین نام بسازد. این اثر درباره‌ی گروگانگیری خواهد بود.

ادگار رایت (Edgar Wright) مدتی پس از اکران Baby Driver در سال ۲۰۱۷ میلادی کار روی پروژه‌ی جدید خود را آغاز کرد. این فیلم Last Night in Soho نام داشته و درباره‌ی دختر جوانی است که طی یک اتفاق رازآلود به لندن دهه‌ی ۶۰ میلادی سفر می‌کند. هفتمین ساخته‌ی رایت قرار بود از تاریخ ۴ مهر (مصادف با ۲۵ سپتامبر) روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما شیوع ویروس کرونا و بهم ریختن برنامه‌ی اکران‌ها، پخش آن را تا سال ۲۰۲۱ میلادی عقب انداخت. تاخیر در اکران این فیلم ترسناک و روانشناسانه باعث نشد تا رایت از هم اکنون به فکر پروژه‌ی بعدی خود نباشد.

با توجه به گزارش اخیر وب سایت Deadline، ادگار رایت قصد دارد با همکاری یونیورسال پیکچرز فیلم سینمایی The Chain را بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی ادرین مک‌کینتی (Adrian McKinty) بسازد. این کتاب درباره‌ی مادری است که فرزندش گروگان گرفته شده است. برخلاف موارد مشابه، فرد گروگانگیر به دنبال پول یا انتقام نیست و تنها خواسته‌اش این است که شخصیت اصلی داستان یک کودک را گروگان بگیرد. خانواده‌ی آن کودک هم باید یک کودک دیگر را گروگان بگیرند تا این زنجیره ادامه پیدا کند. در مطلب هیچ اشاره‌ای به بازیگران حاضر در این پروژه نشد اما می‌دانیم چه کسی وظیفه‌ی آماده سازی فیلمنامه را به دوش می‌کشد.

جین گلدمن (Jane Goldman) به عنوان فیلمنامه ‌نویس به پروژه‌ی The Chain پیوسته است. او در ابتدا به عنوان روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی کتاب فعالیت می‌کرد اما پس از چند سال تصمیم گرفت شغل خود را تغییر داده و وارد حوزه‌ی فیلم و سریال شود. گلدمن طی این سال‌ها روی آثار شاخصی کار کرده که برای مثال می‌توان به X-Men: First Class و Kingsman: The Secret Service اشاره کرد. در ضمن، ادگار رایت تنها کارگردان نیست و به عنوان تهیه‌کننده هم روی پروژه نظارت دارد. تا به این لحظه، نامی از دیگر اعضای تیم تولید فاش نشده است. همچنین سال اکران یا زمان آغاز فیلمبرداری هم مشخص نیست. بدون شک، طی ماه‌های آینده جزئیات بیشتری منتشر خواهد شد.

اواسط اسفند سال گذشته بود که وب سایت The GWW با انتشار یک گزارش اختصاصی مدعی شد سونی به ساخت دنباله‌ی Baby Driver چراغ سبز نشان داده است. اینطور که به نظر می‌رسد، ادگار رایت بار دیگر روی صندلی کارگردانی می‌نشیند و انسل الگورت (Ansel Elgort)، لیلی جیمز (Lily James)، جان برنثال (Jon Bernthal) و  مایکل پیتر بالزری (Michael Peter Balzary) هم برای ایفای نقش‌های قدیمی خود بازمی‌گردند. اگرچه چند ماه از انتشار این گزارش گذشته اما سونی پیکچرز هنوز واکنشی به آن نشان نداده است. با این حال، احتمال صحیح بودن مطلب وجود دارد؛ زیرا رایت اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود فیلمنامه‌ی قسمت دوم Baby Driver آماده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا