#مهسا_امینی

کارگردانان Avengers: Endgame نسبت به همکاری دوباره با مارول مطمئن هستند

زمان مناسب باید فرا برسد

کارگردانان Avengers: Endgame

آنتونی و جو روسو کارگردانان Avengers: Endgame با اطمینان از بازگشت خود به مارول و همکاری دوباره با این استودیوی فیلمسازی می‌گویند.

آنتونی روسو (Anthony Russo) و جو روسو (Joe Russo) با نویسندگی و کارگردانی Pieces در سال ۱۹۹۷ میلادی رسما وارد عرصه‌ی فیلمسازی شدند. این اثر در جشنواره‌ی فیلم اسلم‌دنس به نمایش درآمد و همانجا بود که توجه استیون سودربرگ (Steven Soderbergh) به آن دو جلب شد. سودربرگ به برادران روسو پیشنهاد کرد به همراه جرج کلونی وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی فیلم جدیدشان را بر عهده می‌گیرد و آن دو هم پذیرفتند. محصول جدید این دو برادر نهایتا در سال ۲۰۰۲ میلادی تحت عنوان Welcome to Collinwood راهی سینماها شد.

آنتونی و جو روسو پس از دومین تجربه‌ی خود در ساخت فیلم بلند، بیشتر تمرکز خود را روی سریال‌های تلویزیونی قرار دادند. این روند ادامه داشت تا اینکه وظیفه‌ی کارگردانی Captain America: The Winter Soldier و سپس Captain America: Civil War بر عهده‌ی آن دو قرار گرفت. استودیوی مارول که از عملکردشان راضی بود، ساخت Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame را هم بر عهده‌ی برادران روسو قرار داد. قسمت‌های سوم و چهارم انتقامجویان عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و جز معدود فیلم‌هایی هستند که فروششان از مرز ۲ میلیون دلار عبور کرده است.

برادران روسو پس از ساخت Avengers: Endgame تمرکز خود را روی شرکت فیلمسازی‌شان به نام AGBO قرار داده‌اند. از محصولات قابل‌توجه این شرکت می‌توان به Twenty One Bridges و Extraction اشاره کرد. در چنین شرایطی، این سوال برای تعدادی از طرفداران مارول به وجود آمده است: آیا شاهد بازگشت کارگردانان Avengers: Endgame به مارول و همکاری دوباره با این استودیوی فیلمسازی خواهیم بود یا خیر.

برای یافتن پاسخ این سوال باید به مصاحبه‌ی اخیر آنتونی و جو روسو با وب سایت Esquire مراجعه کرد. آنتونی روسو در پاسخ به سوالی مرتبط گفت:

برای هفت سال متوالی به صورت تمام وقت با مارول همکاری کردیم و تمرکز خود را روی محصولات آن‌ها قرار دادیم. بهترین دوران زندگی‌مان بود و واقعا عاشقش هستیم. به فیلم‌هایی که ساختیم و همچنین به همکاری‌مان با مسئولان مارول افتخار می‌کنیم. شگفت‌انگیز بود.

مشغول یافتن فرصت‌هایی برای تکرار و همچنین گسترش آن تجربه‌ها و روابط کاری هستیم. فیلم Extraction با همکاری کریس همسورث (Chris Hemsworth) [بازیگر نقش ثور] و سم هارگریو (Sam Hargrave) [تنظیم‌کننده صحنه‌های بدلکاری] نمونه‌ای از آن است. روش‌های مختلفی برای گسترش روابط کاری با بازیگران، دست‌اندرکاران و تهیه‌کنندگان فیلم‌های قدیمی وجود دارد. این موضوع واقعا هیجان‌انگیزی است.

چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) که بسیاری او را با نقش بلک پنتر می‌شناسند، در فیلم Twenty One Bridges با برادران روسو همکاری کرد. این موضوع برای کریس همسورث و سم هارگریو هم صدق می‌کند. این دو به ترتیب به عنوان بازیگر نقش اصلی و کارگردان در پروژه‌ی Extraction حضور یافتند. در ضمن، فیلم جدید شرکت AGBO با نام Cherry شناخته می‌شود که تام هالند (Tom Holland) نقش اصلی‌اش را ایفا کرده است. این اثر در حال حاضر تاریخ اکران ندارد. آنتونی روسو در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت:

اگرچه دوران همکاری‌مان با مارول به سر رسیده اما اگر از دیدگاه متفاوتی به قضیه نگاه کنیم، می‌بینیم آن همکاری‌ها تکامل پیدا کرده و در پروژه‌های دیگر ادامه یافته‌اند. مثال دیگر، فیلم Cherry با همکاری تام هالند است. همچنان با بسیاری از بازیگران مارول در ارتباط بوده و با آن‌ها کار می‌کنیم. علاوه بر این‌ها به‌طور منظم با کوین فایگی (Kevin Feige) و لوئیس داسپازیتو (Louis D’Esposito) صحبت می‌کنیم.

کارگردانان Avengers: Endgame
تصویری از فیلم اکشن Extraction با نقش‌آفرینی کریس همسورث

سپس نوبت به جو روسو رسید تا او هم صحبت‌هایی را در این باره انجام دهد:

تمرکزمان در حال حاضر روی شرکت AGBO و فیلم Cherry قرار دارد. اخیرا فیلم Extraction را داشتیم. آثار سینمایی بسیاری هستند که در آستانه‌ی ورود به فاز تولید قرار دارند. به علاوه، به همراه باراک اوباما (Barack Obama) و میشل اوباما (Michelle Obama) روی فیلم Exit West کار می‌کنیم. تمرکز ما فعلا روی این‌ها قرار دارد.

ما کوین فایگی، لوئیس داسپازیتو و ویکتوریا آلونسو (Victoria Alonso) و دیگر کارمندان مارول را ستایش می‌کنیم و به دنبال فرصتی دیگر برای همکاری هستیم. وقتی زمان مناسب فرا برسد، مطمئن هستم همه‌ی ما از آن استفاده خواهیم کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا