توضیح بخش پایانی انیمه حمله به تایتان
1%
  • 0/10

توضیح بخش پایانی انیمه حمله به تایتان

چرخه‌ای که هیچگاه پایان نیافت.

توضیح بخش پایانی انیمه حمله به تایتان ۰ ۲۶ آبان ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه جذاب و دیدنی حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) که به تازگی نیز به پایان رسیده است، به یکی از پرطرفدارترین انیمه‌های تمام دوران‌ها تبدیل شده است. در بخش پایانی انیمه حمله به تایتان، اتفاقات غیر منتظره و بحث برانگیز بی شماری رخ ‌داد که ممکن است طرفداران خود را گیج و آنها را با سوال‌های زیادی در ذهنشان رها ‌کرده باشد.

انیمه حمله به تایتان، به دلیل خط داستانی بسیار هیجان انگیز که در آن به مضامین عمیقی سیاسی پرداخته است، پیچش‌های داستانی، کارکترهای محبوب و دوست داشتنی، جلوه‌های بصری و همچنین موسیقی‌های نمادین متن خود، موفق شد در مدت زمان بسیار کوتاهی نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، به موفقیت بی سابقه‌ای دست پیدا کند. به علاوه، طرفداران شاهد اتفاقات بحث برانگیز بسیار زیادی در طول داستان بودند که با پیش رفتن داستان، تنها سوالات بیشتری را در ذهن آنها به وجود می‌آورد. اما همانطور که همه ما می‌دانیم، یکی از نقاط مثبت داستان انیمه حمله به تایتان این بود که هیچگاه به یکباره دلیل رخ دادن هر اتفاقی را توضیح نمی‌داد و اینگونه بینندگان خود را همواره تا مدت زمان مشخصی بین زمین و هوا معلق نگه می‌داشت. به همین ترتیب، بخش پایانی انیمه حمله به تایتان نیز، به گونه‌ای بود که برخی از اتفاقات آن بینندگان خود را تا حدودی گیج کرد. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به توضیح وقایع مهم بخش پایانی انیمه حمله به تایتان می‌پردازیم.

درخت بزرگ و آینده پارادایس

یکی از بزرگترین سوالاتی که در انتهای بخش پایانی انیمه حمله به تایتان برای بینندگان مطرح شد این بود که پس از نابودی تایتان‌ها، آینده بشریت به چه صورت خواهد بود؟ واقعیت این است که درخت بزرگی که در آخر این قسمت نشان داده می‌شود نماد وجود قدرت تایتان‌ها است. منبع قدرت تایتان‌ها به این درخت مربوط می‌شود. زمانی که در قسمت آخر، زندگی یمیر بنیانگذار نشان داده شد، ما دیدیم که او در ابتدا وارد درختی شد که در واقع منبع همه موجودات زنده بود. این منبع نیز، همان چیزی بود که به یمیر قدرت تایتان‌ها را داد؛ یعنی در واقع همان موجود هزار پا مانندی که بعدها درون ارن نیز زندگی کرد. همین درخت بار دیگر در محل دفن ارن رشد کرد و احتمال می‌رود که حاوی قدرت تایتان‌ها باشد که در اصل قرار بود با مرگ یمیر از بین برود. اگرچه موجود هزار پا مانند پس از پایان جنگ ناپدید شد اما در واقع انیمه هیچگاه کشته شدن آن را نشان نداد. بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که این موجود تلاش کند با یک میزبان دیگر ارتباط برقرار کند و به همین خاطر نیز به داخل درخت بازگشته است. بسیاری از طرفداران گمان می‌کنند کودکی که در پایان سریال وارد درخت می‌شود، باعث تکرار چرخه به وجود آمدن تایتان‌ها می‌شود.

 ارن چگونه توانست ارتباطش را با آرمین و میکاسا از سر بگیرد؟

تا بخش پایانی انیمه حمله به تایتان، رابطه ارن با میکاسا و آرمین برای همیشه به پایان رسیده بود. آخرین باری که ارن با میکاسا ملاقات کرد، او را مورد سرزنش قرار داد و به او گفت که از کودکی از او نفرت داشته است. اما میکاسا در اعماق قلبش باور داشت که ارن هنوز همان فردی است که در ابتدا عاشقش شده است. در نهایت نیز زمانی که ارن درست قبل از مرگش، میکاسا را وارد یک توهم کرد و به صورت واضح احساساتش را به او ابراز کرد، میکاسا پی برد که تمام این مدت در رابطه با او اشتباه نکرده بود. زمانی هم که ارن با آرمین وارد یک رویا شد، چهره حقیقی خود را به او نشان داد و بسیار واضح بیان کرد که با وجود همه کارهای وحشتناکی که انجام داده است، هنوز دوست دارد که زنده بماند تا بقیه عمرش را در کنار میکاسا و دوستان سابقش سپری کند. او بیان می‌کند که همه این جنایات را به این خاطر مرتکب شده است تا دوستانش را به قهرمانانی تبدیل کند که از طرف همه جهان مورد تحسین قرار می‌گیرند.

معنی عمیق پشت بخش پایانی انیمه حمله به تایتان

دسته دیدبانی و دولت الدیایی‌ها تلاش کردند تا روابط دیپلماتیک خود را با سایر کشورهای جهان تقویت کنند تا شاید بتوانند امنیت مردمشان را برای بلند مدت تضمین کنند. اما متاسفانه، بیشتر تلاش‌های آنها با شکست مواجه شد زیرا که درصد بسیار بزرگی از جهان باور داشت که خون شیطان در رگ‌های الدیایی‌ها جاری است و به همین خاطر نیز نباید با آنها متحد شد. نفرت جهان نسبت به جزیره نشینان باعث شد ارن رابملینگ (غرش) را فعال کند تا با آزادسازی همه تایتان‌ها، مردم خارج از دیوارها را از بین ببرد و به این چرخه نفرت پایان ببخشد. با این حال، حتی رامبلینگ نیز در بهترین حالت، تنها چند دهه برای جزیره پارادایس زمان می‌خرید و پس از آن نیز، این چرخه هرگز پایان نمی‌یافت زیرا که دولت‌های دیگر با همدیگر برعلیه پارادایس متحد می‌شدند و با پیشرفتی هم که در تکنولوژی مورد استفاده این دولت‌ها دیده می‌شد، به طور قطع از یک نقطه زمانی مشخص به بعد، می‌توانستند به راحتی بر تایتان‌ها غلبه کنند. با وجود همه اتفاقاتی که در طول این داستان رخ داد و همه زندگی‌هایی که در راه نجات بشریت و به وجود آوردن صلح قربانی شدند، ما در بخش پایانی انیمه حمله به تایتان می‌بینیم که چرخه نفرت بین کشورها و نژادهای مختلف هیچگاه از بین نرفت. با در نظر گرفتن همه این‌ها، می‌توانیم بگوییم که هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama)، خالق این شاهکار هنری، قصد داشته است تا تمایل ذاتی بشر را به جنگ، نفرت، تبعیض و درگیری نشان دهد. تا زمانی که انسان‌ها وجود داشته باشند، این چرخه نیز ادامه خواهد داشت. شاید مهمترین پیامی که می‌توان از این موضوع دریافت کرد این است که باید قبل از اینکه دیر شود از ریشه دواندن چرخه تبعیض، جنگ و نفرت جلوگیری کرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments