انیمه حمله به تایتان: قدرت تایتان عظیم الجثه چیست؟

انیمه حمله به تایتان: قدرت تایتان عظیم الجثه چیست؟

تجسم ناتوانی بشریت در برابر تایتان‌ها

تایتان عظیم الجثه که به عنوان خدای نابودی توصیف می‌شود، نمادی از این مجموعه بوده و سایه بزرگی را بر چیزهایی که جلوی آن قرار دارد می‌اندازد.

نمادی از این سری، که تصویر آن اکنون مترادف با دنیای تیره و خاکستری اخلاقی سری حمله به تایتان است، تایتان عظیم الجثه شاید وحشتناک‌ترین تجسم درماندگی نژاد بشر در برابر تایتان‌ها باشد. وجود عظیم او بر روی همه چیز در اطرافش قرار دارد، و تنها تایتانی از نه تایتان است که می‌تواند بر فراز دیوارهای پارادایس، جهان را نگاه کند. در نتیجه، تایتان عظیم الجثه – که در مانگا به آن تایتان غول آسا نیز گفته می‌شود – یکی از عاملان اصلی سقوط دیوار ماریا، در همان آغاز حمله به خط داستانی اصلی بود.

این امر آن را به عنوان یکی از آنتاگونیست‌های اصلی سریال معرفی کرد تا زمانی که در نهایت حقیقت در مورد جهان آن سوی دیوارها فاش شد. در طول داستان فرنچایز، هم برتولت هوور و هم آرمین آرلرت قدرت این تایتان را در دست داشتند، و وفاداری این تایتان از مارلی به الدیایی‌های جزیره پارادایس تغییر جهت داد. اولین بار در سال ۸۵۰ درست قبل از سقوط دیوار ماریا در پارادیس ظاهر شد و پنج سال بعد در نبرد تروست برای دومین بار ظاهر شد، جایی که درگیری را برانگیخت که منجر به کشف تایتان حمله ارن توسط پارادایس شد.

تبدیل انفجاری

یکی از بارزترین ویژگی‌های تایتان عظیم الجثه، ماهیت تغییر شکل آن و همچنین میزان کنترلی است که کاربر می‌تواند بر روی آن اعمال کند. در حالی که اکثر تبدیل‌های دیگر تایتان‌ها دارای انفجارهای جزئی هستند، تایتان عظیم الجثه با یک انفجار بسیار بزرگ‌تر شکل می‌گیرد که می‌تواند از فوران باد شدید تا نیروی یک سلاح هسته‌ای کوچک متغیر باشد. علاوه بر این، کاربر می‌تواند با آموزش کافی میزان انفجار را تنظیم کند و تا حدی به همین دلیل است که قدرت تایتان تا این حد ترسناک است.

در شدیدترین موارد این تغییر منطقه اطراف با خاک یکسان شد، اکثر سازه های ساخته شده ویران شدند و تمام زندگی در مجاورت از بین رفت. متعاقباً، انفجار همچنین یک ابر قارچی عظیم ایجاد می‌کند که می‌توان از این انفجار به عنوان یک بمب در مواقعی حساب شده استفاده کرد.

برتولت هوور برد این انفجار را در طول نبرد شیگانشینا به حداکثر رساند، جایی که او بیشتر منطقه اطراف خود را ویران کرد و سربازان بی‌شماری از دسته دیده‌بانی را کشت. به طور مشابه، آرمین آرلرت از این جنبه از قدرت تایتان عظیم برای از بین بردن کامل ناوگان دریایی مارلی در لیبریو استفاده کرد که به دسته دیده‌بانی اجازه داد تا در تلاش برای بازپس گیری ارن به شهر حمله کند.

خدای نابودی

در حالی که تبدیل انفجاری آن ممکن است به خودی خود به اندازه کافی وحشتناک باشد، آنچه بعدا می‌آید به همان اندازه کابوس‌وار است. تایتان عظیم الجثه با ارتفاع ۶۰ متر، تقریباً چهار برابر بیشتر از نه تایتان دیگر جثه دارد و تنها نسخه‌های خاصی از تایتان بنیان‌گذار می‌توانند از نظر مقیاس این تایتان را شکست دهد. اگرچه تایتان‌های دیوار در پارادایس شباهت‌های زیادی به قد و قامت و ظاهر آن دارند، حتی آنها هم کمی از ارتفاع آن فاصله دارند.

این اندازه عظیم به تایتان قدرت بدنی زیادی می‌‌بخشد، تا جایی که عملا هیچ تایتان دیگری نمی‌تواند با وسایل عادی با آن مقابله کند. به عنوان مثال، تایتان عظیم الجثه برتولت توانست تنها با یک ضربه، تایتان حمله ارن را به سمت بالای دیوار ماریا بفرستد. کاربران تایتان عظیم الجثه عملاً هر نوع زمینی را که در آن قدم می‌زنند زیر پا می‌گذارند، که این توانایی را برای از بین بردن انبوه سربازان یا وسایل نقلیه‌ای که چیزی شبیه به توپخانه ضد تایتان مورد استفاده توسط نیروهای متفقین شرق میانه ندارند، ایده‌آل می‌کند.

از طرف دیگر، اندازه این تایتان هم نقطه ضعف اصلی آن است، زیرا نیروی محض حرکت اعضای آن به حدی است که فاقد تحرک به نظر می‌رسد و در واکنش یا دفاع از خود بسیار کند است. علاوه بر این، بالاتنه تایتان عظیم الجثه در مقایسه با نیمه پایینی آن به دلیل بازوهای باریک نامتناسب آن نسبتا ضعیف‌تر است. در مقایسه، پاهای تایتان عظیم‌ الجثه بسیار عضلانی‌تر و تقریباً ستون مانند هستند، به همین دلیل است که ویرانگرترین ضربه‌های این تایتان عموماً از طریق ضربات وارده پا انجام می‌شود. تأثیرات این امر می‌‌تواند از له کردن کل خانه‌ها تا تخریب دروازه بیرونی وال ماریا متفاوت باشد.

تایتانی بی‌مانند

بر خلاف نه تایتان دیگر، تیتان عظیم الجثه تقریباً هیچ پوستی روی صورت یا بدن خود ندارد و بیشتر ماهیچه‌های خود را در معرض دید قرار می‌دهد. علاوه بر این، ساختار اسکلتی تایتان نیز بر روی قسمت‌های خاصی از بدنش، به‌طور برجسته در امتداد صورت، قرار گرفته است. تایتان عظیم برتولت ظاهری به شدت تغییر شکل یافته، با گوش‌های اسکلتی، بدون لب و ساختار چهره‌ای داشت که به شدت با شکل انسانی او متفاوت بود. از سوی دیگر، تایتان عظیم الجثه آرمین مقداری پوست در اطراف لب‌هایش داشت اما کاملاً فاقد گوش و بینی بود. تایتان آرمین نیز نای مشخصی داشت که یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن است.

در تمام موارد، توانایی متمایز تایتان عظیم الجثه جدا از تبدیل انفجاری و اندازه عظیم، کنترل میزان بخار ساطع شده از قسمت‌های مختلف بدنش است. همه تایتان‌ها با وارد شدن ضربه‌ای قاتل یا در حین بازسازی زخم‌ها متلاشی می‌شوند و بخار آزاد می‌کنند، اما تایتان عظیم الجثه می‌تواند حجم بیشتری از بخار را برای دفع دشمنان آزاد کند به خصوص اگر آنها به پشت او نزدیک شوند. نیروی بخار آنقدر شدید است که می تواند حریفان را به پرواز درآورد یا حتی اگر خیلی نزدیک شوند، آنها را کاملاً بسوزاند. با این حال، اشکال این توانایی این است که در صورت استفاده بیش از حد می‌تواند منجر به تبخیر تمام ماهیچه‌های بدن تایتان شود.

4.8 10 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا