Assassin’s Creed Valhalla برای پی‌سی در انحصار فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود

خبری از استیم نیست

Assassin’s Creed Valhalla برای پی‌سی در انحصار فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود عرفان خورسند ۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
Assassin's Creed Valhalla برای پی‌سی

یوبی‌سافت در راستای همکاری خود با اپیک گیمز قصد ندارد Assassin’s Creed Valhalla برای پی‌سی را روی استیم یا دیگر فروشگاه‌ها عرضه کند.

خبر بزرگ امروز، رونمایی از رسمی از تریلر جذاب و هیجان‌انگیز جدیدترین نسخه از مجموعه‌ی Assassin’s Creed با نام Valhalla بود. این پروژه‌ی بزرگ که به گفته‌ی یوبی‌سافت توسط ۱۵ استودیوی این شرکت در سراسر جهان در دست ساخت است، مطابق سنت‌های ریشه‌ای این مجموعه به برهه‌ای دیگر از تاریخ خواهد پرداخت. این بار نوبت وایکینگ‌هاست؛ مردمان شجاع و ماجراجوی اسکاندیناوی که در حد فاصل اواخر قرن هشتم تا یازدهم میلادی اروپا را با فرهنگ، آداب و رسوم و البته کشتی‌ها و جنگجویان خود در نوردیدند. بازی شما را در نقش Eivor قرار خواهد داد؛ فرمانده قدرتمندی که همراه با قبیله‌اش از نروژ می‌گریزد تا منابع و آینده‌ی بهتری را در انگلستانِ چند تکه پیدا کند.

بازی در تعطیلات سال جاری میلادی برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین شاهد عرضه‌ی آنها برای کنسول‌های نسل بعد نیز خواهیم بود. یوبی‌سافت تصمیم گرفته مطابق با همکاری خود با شرکت اپیک گیمز که مدتی است آغاز شده، Assassin’s Creed Valhalla برای پی‌سی را تنها از طریق فروشگاه‌ Uplay و اپیک گیمز استور عرضه کند. این شرکت پیش‌تر هم بازی The Division 2 را تنها در این فروشگاه عرضه کرده بود و خبری از انتشار آن روی فروشگاه‌های دیگر پلتفرم پی‌سی از جمله استیم و GOG نبود. این اولین باری است که یک بازی از مجموعه‌ی Assassin’s Creed در استیم منتشر نمی‌شود.

هنوز مشخص نیست که این انحصار، موقت خواهد بود یا خیر. تاکنون چندین بار سابقه داشته که بازی‌ها در ابتدا صرفا برای فروشگاه اپیک منتشر شوند و سپس راه خود را به استیم باز کنند، از جمله Borderlands 3. از جزئیات توافق یوبی‌سافت با اپیک گیمز خبری در دسترس نیست اما اگر همان روال The Division 2 طی شود، فروشگاه اپیک گیمز تنها فروشگاه واسطه‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla برای پی‌سی خواهد بود.

یوبی‌سافت مدتی است که استیم را به دلیل مدل تجاری و درآمدزایی‌اش کنار گذاشته است. نایب رئیس این شرکت فرانسوی، کریس ارلی، در مصاحبه‌ای پیش‌تر اذعان داشته بود که مدل درآمدی استیم «غیر واقع‌گرایانه» است و با ساز و کار فعلی دنیا در زمینه نشر بازی‌ها همخوانی ندارد. استیم به طور معمول ۳۰ درصد از فروش بازی‌ها را برای خود نگه داشته و باقی را در اختیار ناشر/توسعه‌دهنده می‌گذارد. این در حالی است که فروشگاه اپیک گیمز برای سازندگان سودرسان‌تر است چرا که ۸۸ درصد فروش بازی را به آنها اختصاص می‌دهد. همین مسئله باعث شده که بسیاری از بازی‌سازان و ناشرهای بزرگ و کوچک استیم را علی‌رغم سابقه و امکانات برتر خود نسبت به فروشگاه اپیک گیمز، کنار بگذارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا