بازی Assassin’s Creed Rift در اوایل سال ۲۰۲۳ منتشر می‌شود!

بازی Assassin’s Creed infinity در سال ۲۰۲۵ میلادی از راه می‌رسد

بازی Assassin’s Creed Rift در اوایل سال ۲۰۲۳ منتشر می‌شود! حمید توحیدلو ۰ ۰۲ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی Assassin’s Creed Rift

بر اساس اظهارات اخیر یکی از اینسایدرهای معروف، به نظر می‌رسد که بازی جدید Assassin’s Creed Rift در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر خواهد شد.

بدون هیج شک و تردیدی، سری اساسینز کرید یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که نسخه‌ی اول آن در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط شرکت یوبی‌سافت روانه بازار شد؛ عنوانی که به لطف سبک منحصر به فرد و داستان درگیرکننده خود با استقبال بی‌نظیر منتقدها و بازیکنان قرار گرفت و یک مسیر موفقی را برای این کمپانی فرانسوی رقم زد. به دنبال محبوبیت اساسینز کرید، یوبی‌سافت تا به امروز نسخه‌های متعددی روانه بازار کرده که برخی‌ها حسابی محبوب هستند و برخی دیگر نیز به خاطر گیم‌پلی نسبتا تکراری، چندان باب میل هواداران نبودند.

در حال حاضر جدیدترین بازی این سری با نام والهالا شناخته می‌شود که چیزی بیش از یک سال از عرضه‌ی آن می‌گذرد. این عنوان با روایت ماجراهای اساطیر نورس به خوبی توانست انتظارها را برآورده کند و تیم توسعه‌دهنده با عرضه‌ی به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی متنوع، همواره محتوای جدیدی را تقدیم گیمرها می‌کند. Dawn of Ragnarok در واقع تازه‌ترین بسته‌ی گسترش‌دهنده این اثر نقش آفرینی برشمرده می‌شود که چند روز پیش در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

حال بر اساس گزارش‌های اخیر، به نظر می‌رسد که شرکت یوبی‌سافت هم اکنون روی ساخت بازی Assassin’s Creed Rift مشغول به کار است. نکته جالب اینجا است که اثر اثر در ابتدا به عنوان یک بسته‌ی گسترش‌دهنده برای بازی اساسینز کرید والهالا محسوب می‌شد، اما به مرور به لطف تلاش سازندگان و ساخت محتوای زیاد، به یک محصول مستقل تبدیل شد. گزارش‌های قبلی حاکی از آن بودند که این عنوان در اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی راهی بازار خواهد شد.

در همین راستا، چندی پیش آقای تام هندرسون، یکی از معروف‌ترین اینسایدرهای صنعت بازی‌های ویدیویی، در پیامی اعلام کرد که بازی Assassin’s Creed Rift در سال جاری میلادی منتشر نمی‌شود و این عنوان برای عرضه در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ میلادی برنامه‌ریزی شده است. او معتقد است که شرکت ناشر به دلیل برنامه‌ی زمانی انتشار Assassin’s Creed Infinity، نسخه‌ی اصلی و بعدی فرنچایز اساسینز کرید، تصمیم به عرضه‌ی آن در اوایل سال آینده میلادی گرفته است.

شواهد امر گویای این موضوع است که بازی اساسینز کرید ریفت نسبت به سایر عناوین اصلی مجموعه کوچک‌تر بوده و داستان آن حول یکی از شخصیت‌های برجسته بازی اساسینز کرید والهالا می‌چرخد. از طرفی، این بار خبری از یک بازی اکشن نقش آفرینی نیست و سازندگان تمام تمرکز خود را روی المان‌های مخفی کاری قرار داده‌اند. دقت داشته باشید که یوبی‌سافت هنوز هیچ صحبتی از بازی مزبور به میان نیاورده و این گفته‌ها از سوی منابع رسمی تایید و یا تکذیب نشده‌اند. بدین ترتیب، نمی‌توان با قاطعیت در خصوص عرضه‌ی بازی جدید مجموعه در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی صحبت کرد و طبق معمول، باید منتظر خبرهای موثق بمانیم.

بازی Assassin’s Creed Rift

در خلال این گفته‌ها، تام هندرسون ادعا کرد که بازی Assassin’s Creed Infinity نیز در سال ۲۰۲۴ و یا ۲۰۲۵ میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه خواهد شد؛ ادعایی که با گزارش‌های قبلی کاملا مطابقت دارد. او بر این باور است که بازی مراحل ساخت اولیه‌ی خود را پشت سر می‌گذارد.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که نزدیک به یک سال پیش شرکت یوبی‌سافت از بازی جدید مجموعه با نام رمزی اینفینیتی پرده برداشت. این عنوان در واقع یک اثر سرویس محور از فرنچایز اساسینز کرید بوده که توسط استودیوی کپک و مونترال توسعه می‌یابد. تیم سازنده در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما قصد داریم اطلاعات جدیدی در رابطه با ادغام استودیوهای با استعداد و خلاق خود به اشتراک بگذاریم. از این پس، اعضای دو استودیوی کبک و مونترال به صورت یک ساختار بین استودیویی با یکدیگر روی توسعه‌ی سری اساسینز کرید فعالیت می‌کنند و آینده‌ی این مجموعه را رقم خواهند زد. این دو تیم سازنده فرنچایز را به سمت رشد، تکامل و پیشرفت هدایت می‌کنند. در پی همکاری بزرگ کبک و مونترال، یک پروژه مهم و حیاتی در دست ساخت و توسعه‌ قرار دارد که در حال حاضر با نام رمزی اساسینز کرید اینفینیتی شناخته می‌شود.

لازم به ذکر است که Assassin’s Creed Infinity تنها نام رمزی بازی جدید مجموعه است و به احتمال قوی این اثر با عنوان دیگری روانه بازار خواهد شد. از طرفی، اثر مزبور هنوز به طور رسمی معرفی نشده و تا به این لحظه جزئیاتی از تاریخ انتشار آن توسط منابع رسمی اعلام نشده و چه بسا هیچ اطلاعاتی در خصوص داستان، شخصیت و دوره‌ی تاریخی بازی در دسترس نیست.

با این وجود، تام هندرسون اذعان داشت که اساسینز کرید اینفینیتی به دنبال ایجاد ارتباطی میان تمام بازی‌های آینده مجموعه است. بنابراین، ظاهرا آنیموس قطب اصلی این تجربه بوده که داستان دوره‌های مختلف تاریخی را به با یکدیگر پیوند می‌زند و به تدریج محتوای داستانی مختلفی را دریافت خواهد کرد. در آخر، این اینسایدر اعلام کدر که یوبی‌سافت چیزی در حدود ۲۰ اطلاعیه‌ی جدید برای انتشار بازی‌ها در آینده‌ی نه چندان دور دارد که احتمالا برخی از آن‌ها مربوط به عناوین بعدی سری اساسینز کرید خواهد بود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار بازی Assassin’s Creed Rift در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی چیست؟ به نظر شما، آیا بازگشت به سبک مخفی کاری تصمیم درستی است و این عنوان نسبتا کوچک می‌تواند انتظار هواداران را برآورده کند؟ شما چه انتظارهایی از بازی سرویس محور Assassin’s Creed Infinity دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا