1%
  • 0/10

امید اعضای استودیو آرکین به ریبوت یا لغو بازی Redfall

تصمیم‌های اشتباه بتزدا

امید اعضای استودیو آرکین به ریبوت یا لغو بازی Redfall ۰ ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
لغو بازی Redfall

آن‌طور که به نظر می‌رسد، برخی از اعضای استودیوی آرکین امیدوار بودند که مایکروسافت انتشار بازی Redfall را لغو کند.

بعد از مدت‌ها صبر و انتظار، در نهایت بازی ردفال ماه گذشته روانه بازار شد. برخلاف تصورها و نمایش‌ها، ساختار بازی با ایرادهای زیادی روبه‌رو بود و کیفیت آن مورد انتقاد شدید منتقدها و بازیکن‌ها قرار گرفت؛ به طوری که ردفال فورا به یکی از بدترین بازی‌های ایکس باکس تبدیل شد و شکست تلخی را کارنامه ردموندی‌ها و استودیوی آرکین به ثبت رساند.

این شکست در حالی رقم خورده که آرکین پیش‌تر سابقه ساخت بازی‌های ارزشمندی از جمله دث‌لوپ و Dishonored را در کارنامه خود دارد. بر اساس گزارش جدید رسانه بلومبرگ، گویا جابه‌جایی متعدد اعضای تیم، نبود منابع کافی برای توسعه یک بازی AAA و همچنین یک سری ایرادهای مدیریتی باعث این اتفاق بوده است.

با استناد بر این گزارش، به نظر می‌رسد پروژه ردفال در سال ۲۰۱۸ میلادی در قالب یک بازی چندنفره آرکین کلید خورد. در آن زمان، اعضای استودیو چندان با ایده اصلی بازی آشنا نبودند و درباره ساخت این بازی و استفاده از ایده‌های خلاقانه خود در گیم پلی آن اطمینان خاطر نداشتند.

جدا از این مشکل، کمبود منابع کافی و توسعه‌دهندگان در ساخت بازی ردفال نیز از جمله مشکلات استودیوی آرکین طی این مدت بوده است. بلومبرگ مدعی است که حدود ۷۵ درصد از کارمندان آرکین این استودیو را در حین پروژه ردفال ترک کردند و شرکت بتزدا نیز حمایت خوبی از استودیو نداشته است.

علاوه بر این‌ها، گویا بتزدا پیش‌تر استودیو آرکین را تحت فشار قرار داده بود که Redfall را در قالب یک بازی سرویس محور توسعه دهد. با این وجود، در سال ۲۰۲۱ میلادی آن‌ها از تصمیم خود صرف نظر کردند و به همین خاطر، سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای از بازی حذف شد. این تغییر رویکرد نیز آسیب زیادی به ساختار بازی وارد کرده است.

در همین حین، گروهی از کارمندان استودیو امیدوار بودند که بعد از تصاحب بتزدا توسط مایکروسافت، ردموندی‌ها دستور لغو یا ریبوت بازی Redfall را صادر کنند. با این وجود، همان‌طور که فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت نیز گفته بود، ایکس باکس در آن زمان در پروژه‌های در دست ساخت استودیوهای زیرمجموعه بتزدا دخالت نمی‌کرد.

بازی ردفال در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. طبق روال همیشه، مشترکین سرویس گیم پس به صورت رایگان می‌توانند به تجربه بازی بپردازند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments