چقدر ابرشرور فیلم آکوامن 2 را می‌شناسید؟
1%
  • 0/10

چقدر ابرشرور فیلم آکوامن 2 را می‌شناسید؟

بلک مانتا کیست و چه پیشینه‌ای دارد؟

چقدر ابرشرور فیلم آکوامن 2 را می‌شناسید؟ ۰ ۰۵ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

بلک مانتا، ابرشرور فیلم آکوامن 2 خواهد بود که قرار است بار دیگر به مصاف دشمن قدیمی‌اش یعنی آکوامن برود. این دو رقیب قدرتمند، تاریخچه‌ای طولانی در مجموعه کمیک‌های شرکت دی‌سی (DC) دارند.

بلک مانتا، یکی از شخصیت‌های فیلم آکوامن (Aquaman) بود که حضور کوتاهی در این فیلم داشت و یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) در نقش او بازی می‌کرد. در فیلم قبلی، او یک دزد دریایی و شخصیتی شرور بود. قرار است که بلک مانتا در فیلم آکوامن 2 قدرتمندتر و ترسناک‌تر از قبل، ظاهر شود. بلک مانتا و آکوامن سابقه کوتاهی در DCEU دارند، اما ارتباط آن‌ها در کمیک‌ها به چندین دهه قبل بازمی‌گردد. این دو، تنفر زیادی از هم دارند و دشمانی قسم‌خورده هستند که ده‌ها بار در طول تاریخ کمیک با یکدیگر جنگیده‌اند.

حضور بلک مانتا در فیلم قبلی کوتاه بود، اما فهمیدیم که رقیبی خطرناک برای آرتور کِری است. زیرا اگرچه از توانایی آکوامن برخوردار نیست و توان برقراری ارتباط با موجودات آبزی را ندارد، دارای خصوصیات دیگری است که بیانگر قدرت او هستند. در فیلم آکوامن 2، این شخصیت با عزم راسخ‌تری به داستان بازمی‌گردد. بلک مانتا، اکنون سلاح قدرتمندی در اختیار دارد که او را تبدیل به قوی‌ترین حریف آکوامن می‌کند. این مقاله، شامل تمام چیزهایی است که باید در مورد ابرشرور فیلم آکوامن 2 بدانید. از مشخصات ظاهری تا پیشینه‌اش در کمیک‌ها.

اولین حضور بلک مانتا در کمیک‌های دی‌سی

در سال 1967، بلک مانتا (با نام مستعار دیوید کین) اولین حضورش را در شماره 35 کمیک آکوامن به ثبت رساند. ابتدا اطلاعات کمی در مورد این شخصیت وجود داشت. خوانندگان فقط می‌دانستند که او دشمن پادشاه دریاها است و لباس پیشرفته‌ای با ظاهر عجیب و غریب می‌پوشد. زمانی که بلک مانتا در شماره 452 کلاه خود را از سرش برداشت، خوانندگان دریافتند که او یک سیاهپوست آمریکایی است و مایل است رهبر سیاهپوستان دریا شود. در این کمیک، بلک مانتا فردی سنگدل است که پسر شیرخوار آکوامن را در نهایت بیرحمی می‌کشد.

نویسندگان کمیک آکوامن، بالاخره در سال 1992 فاش کردند که بلک مانتا چه گذشته‌ای دارد و چگونه تبدیل به یک قاتل شده است. او به عنوان کودکی معرفی می‌شود که در نزدیکی خلیج مریلند به دنیا آمده است. یک روز، او توسط دزدان دریایی ربوده می‌شود تا به عنوان برده به آن‌ها خدمت کند. زمانی که بلک مانتا با آکوامن مواجه می‌شود، از پادشاه دریاها کمک می‌خواهد تا بتواند از دست دزدان دریایی فرار کند. اما آکوامن از کمک به او خودداری می‌کند. به همین دلیل، بلک مانتا کینه‌ای از پادشاه آتلانتیس به دل می‌گیرد که قلبش را آتش می‌زند.

ابرشرور فیلم آکوامن 2 از چه قدرت‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار است؟

بلک مانتا (Black Manta) هیچ قدرت فوق‌العاده‌ای ندارد، اما یک جنگجوی بااستعداد است چراکه از جوانی آموزش دیده است تا هم در خشکی و هم در دریا به‌خوبی مبارزه کند. او یکی از مرگبارترین قاتلان در دنیای دی‌سی، و یک استراتژیست باهوش به حساب می‌آید. اگرچه بلک مانتا در خشکی به دنیا آمده، اما درک کاملی از دریا دارد و یک غواص باتجربه است. با این حال چیزی که بلک مانتا را تبدیل به تهدیدی بزرگ برای آکوامن می‌کند، لباس‌های اوست. لباس‌هایی که غیر قابل نفوذ هستند و قدرت زیادی به او می‌دهند که کمتر شروری از آن برخوردار است.

لباس‌های بلک مانتا متشکل از یک خنجر بلند، زوبین و تفنگ دوتیغه است. یک کلاه ایمنی هم در این لباس‌ها وجود دارد که به او اجازه می‌دهد زیر آب نفس بکشد. در جلوی این کلاه، دو چشم بزرگ هم تعبیه شده است که توانایی دید مادون قرمز را به بلک مانتا می‌دهد. علاوه بر این، چشم‌های او پرتوهای قدرتمندی را ساطع می‌کنند که باعث مرگ متاانسانی مثل آکوامن خواهد شد. جالب است بدانید که همه این‌ها، ارمغانی از طرف اوشن‌مستر (Ocean Master) به بلک مانتا بود. اوشن‌مستر، این لباس‌ها را به بلک مانتا هدیه کرد تا آکوامن را به قتل برساند.

بلک مانتا در فیلم آکوامن 2 چه نقشی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید، ابرشرور فیلم آکوامن 2 در پی انتقام از پادشاه دریاها است. در قسمت قبلی، او با دشمن دیرینه‌اش مواجه شد و مبارزه‌ای سخت و طولانی را پشت سر گذاشت. در این جنگ طاقت‌فرسا، بلک مانتا متحمل شکستی سنگین شد و لباس‌هایش دچار آسیب جدی شدند. سپس توسط دکتر استفان شین (زیست‌شناس دریایی) نجات پیدا کرد، در حالی که زخمی و تحقیر شده بود. بلک مانتا، اکنون در مسیر انتقام است و قصد دارد نه‌تنها آرتور بلکه خانواده و سرزمین اجدادی‌اش را هم نابود کند. او حالا رهبر گروهی از مزدوران و جایزه‌بگیران دریایی است.

آرتور اکنون پدر، شوهر و پادشاهی است که زندگی کاملی در کنار خانواده‌اش دارد و محافظ آتلانتیس است. قطعا آکوامن به‌راحتی نمی‌تواند بر بلک مانتا غلبه کند. از این رو، ممکن است از برادرش اوشن‌مستر (که در زندان آتلانتیس به سر می‌برد) کمک بگیرد. این دو مجبورند با یکدیگر متحد شوند تا بتوانند دنیای خود را از خشم بلک مانتا، نجات دهند. فیلم آکوامن 2 احتمالا آخرین فیلم DCEU قبل از راه‌اندازی مجدد آن در سال 2025 خواهد بود. این می‌تواند آخرین‌بار باشد که جیسون موموآ در نقش آکوامن ظاهر می‌شود و به جنگ دشمنان آتلانتیس می‌رود.

نظر شما در مورد بلک مانتا و قدرت‌های او چیست؟ آیا او رقیب قدرتمندی برای آکوامن خواهد بود؟ لطفا نظر خود را برای ما بنویسید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments