1%
  • 0/10

چه زمانی Aquaman 2 جلوی دوربین خواهد رفت؟

جیمز وان بار دیگر روی صندلی کارگردانی می‌نشیند

چه زمانی Aquaman 2 جلوی دوربین خواهد رفت؟ ۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلمبرداری Aquaman 2

دولف لاندگرن بازیگر و رزمی‌کار سوئدی در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود با Fandom Spotlite زمان آغاز فیلمبرداری Aquaman 2 را فاش کرد.

وقتی آکوامن به عنوان یکی از اولین ابرقهرمان‌هایی انتخاب شد که به دنیای سینمایی دی‌سی می‌پیوندد، گروهی از کارشناسان و کاربران با چنین تصمیمی مخالفت کردند. آن‌ها اعتقاد داشتند آرتور کری به اندازه‌ی کافی در میان مخاطبان عام سینما شناخته نیست و نمی‌تواند از نظر تجاری مانند دیگر شخصیت‌ها مانند سوپرمن، بتمن، واندر وومن و فلش عمل کند. اولین اقتباس سینمایی آکوامن نهایتا توسط جیمز وان (James Wan) ساخته شد و در دسامبر ۲۰۱۸ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. Aquaman، بازخوردهای متوسطی را از سوی منتقدان دریافت کرد اما فروش بسیار بالایی را به ثبت رساند و در حال حاضر، پرفروش‌ترین فیلم DCEU به شمار می‌رود. این موفقیت‌ها باعث شد وارنر با ساخت قسمت دوم و اکران آن در سال ۲۰۲۲ موافقت کند.

فاصله‌ی زمانی زیاد بین قسمت اول و دوم می‌تواند کاهش تمایل طرفداران برای دیدن دنباله را در بلند مدت همراه داشته باشد اما همین فاصله‌ی زمانی باعث شد Aquaman 2 در جریان همه‌گیری ویروس کرونا با هیچ گونه تاخیری مواجه نشده و تیم نویسندگی هم بدون نگرانی تمرکز خود را روی تکمیل فیلمنامه قرار دهد. در حال حاضر مشخص نیست اتفاقات دومین اقتباس سینمایی آرتور کری حول محور چه موضوعی می‌چرخد اما می‌دانیم این قسمت از لحاظ تُن بسیار جدی‌تر از قسمت اول خواهد بود. علاوه بر این، یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) با انتشار یک ویدیو فاش کرد ورزش را شروع کرده تا برای فیلمبرداری Aquaman 2 آماده شود. او نقش دیوید کین/ بلک مانتا را در دنیای سینمایی دی‌سی بر عهده دارد.

دولف لاندگرن (Dolph Lundgren) بازیگر و رزمی‌کار سوئدی اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Fandom Spotlite انجام داد. او در بخشی از گفتگو فاش کرد فیلمبرداری Aquaman 2 احتمالا در تابستان سال جاری میلادی در شهر لندن صورت می‌گیرد. با در نظر گرفتن اینکه یحیی عبدالمتین دوم روند آماده‌سازی را آغاز کرده و همچنین گزارش‌هایی که در گذشته منتشر شده بودند، می‌توان امیدوار بود برنامه‌ریزی‌های وارنر تغییری نکرده و این پروژه‌ی مورد انتظار اواسط سال جاری میلادی جلوی دوربین برود. در ضمن، لاندگرن درباره‌ی فیلمبرداری صحنه‌های زیرآب هم صحبت کرد:

احتمالا تابستان امسال صحنه‌هایم در Aquaman 2 را ضبط می‌کنم. فیلمبرداری هم در لندن انجام خواهد گرفت. امیدوار هستم [شرایط مساعد باشد و] این فیلم سال آینده به سینماها بیاید.

بازیگر نقش پادشاه نرئوس در ادامه گفت:

صحنه‌های زیرآب تجربه‌ی کاملا جدیدی بود. هیچ آبی سر صحنه‌ی فیلمبرداری نبود. تنها آبی که در آن بازه‌ی زمانی دیده بودم، آب‌های داخل بطری‌های Evian [یک برند آب معدنی] بودند. تمام روز را به واسطه‌ی هارنس در هوا معلق بودیم، نزدیک به پنج، شش، هفت یا شاید هم هشت ساعت در یک روز. در این حالت پاهایتان را به گونه‌ای خاص تکان می‌دهید و همزمان حرف می‌زنید یا راه می‌روید. نهایتا هم موها را با استفاده از کامپیوتر اضافه می‌کنند.

تجربه‌ی به شدت خسته‌کننده و در عین حال، جدیدی بود. کار کردن با بازیگرانی مثل ویلیام دفو (Willem Dafoe)، پاتریک ویلسون (Patrick Wilson) و جیسون موموآ (Jason Momoa) واقعا عالی بود.

اگر دقت کرده باشید، دولف لاندگرن در صحبت‌های خود از کلمه‌ی «احتمالا» استفاده کرد. این موضوع را احتمالا باید به پای همه‎‌گیری ویروس کرونا نوشت که باعث شده نتوان برنامه‌ریزی بلند مدتی انجام داد؛ زیرا ممکن است نرخ شیوع دوباره افزایش یافته و به تبع آن، محدودیت‌های اجتماعی بیشتری اجرا شوند. در ضمن، با شروع فیلمبرداری می‌توان انتظار داشت تصاویری از پشت صحنه به فضای مجازی راه بیابند.

در انتها، لازم به ذکر است Aquaman 2 از تاریخ ۲۵ آذر سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۱۶ دسامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینماها خواهد آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments