#مهسا_امینی

دو میلیاردمین آیفون اپل امسال به فروش می‌رسد

اپل امسال ۱۹۵ میلیون آیفون می‌‌فروشد

دو میلیاردمین آیفون اپل امسال به فروش می‌رسد ساحره چمنی ۰ ۲۱ دی ۱۳۹۸ موبایل
دو میلیاردمین آیفون

دو میلیاردمین آیفون اپل سال ۲۰۲۰ به فروش می‌رسد. اپل از سال ۲۰۰۷ تاکنون که ۱۳ سال از فروش اولین گوشی‌اش می‌گذرد توانسته دو میلیارد دستگاه بفروشد.

اولین آیفون ۱۳ سال پیش به بازار عرضه شد و زمان زیادی نگذشت تا این گوشی به مهمترین محصول اپل تبدیل شد و حالا بیشترین میزان درآمد اپل را تشکیل می‌دهد.

این گوشی صنعت گوشی موبایل را به کلی تغییر داد و با وجود قیمت بالایی که داشت توانست در رده پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا قرار گیرد و حالا امسال اپل به فروش دو میلیاردمین دستگاه آیفون نزدیک می‌شود.

هشت تحلیلگر بازار پیش‌ بینی کرده‌اند که در طول سالجاری میلادی دو میلیاردمین آیفون به فروش می‌رسد.

این تحلیلگران همچنین برآورد کرده‌اند که در طول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹۵ میلیون دستگاه آیفون به فروش می‌رسد که این رقم از پیش‌بینی‌های اولیه مبنی بر فروش ۱۸۶ میلیون دستگاه بیشتر است.

اپل سال ۲۰۰۷ از اولین آیفون توانست ۱.۹ میلیون دستگاه به فروش برساند، از آن زمان تاکنون میزان فروش آیفون به شدت افزایش یافت.

البته بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میزان فروش آیفون کاهش یافت با این حال اپل درآمد ۲۷۵ میلیارد دلاری را از فروش آيفون کسب کرده است.

مطمئنا آیفون بیشترین درآمد را برای اپل رقم زده است، اما سرویس‌هایی همچون اپ ‌استور، اپل ‌پی و اپل موزیک سال به سال با رشد همراه شده و درآمد زیادی برای اپل در پی داشته است.

اپل قرار است در سال ۲۰۲۰ آیفون ۹ و نخستین گوشی‌های مبتنی بر شبکه 5g را معرفی کند بنابراین فروش تعداد زیادی آیفون در سال آتی خیلی دور از دسترس نیست و انتظار می‌رود که رقم فروش دو میلیاردمین آیفون خیلی زودتر از پیش‌بینی‌ها به دست بیاید.

البته افزایش میزان فروش آیفون از نسخه 5G نه تنها به دلیل فناوری جدید این گوشی‌ است بلکه اپل اعلام کرده که قیمت این نسخه از آیفون را نسبت به سال گذشته افزایش نمی‌دهد. بر این اساس پیش بینی شده که حدود ۲۰۰ میلیون نفر از کاربران دنیا اقدام به خرید آیفون 5g کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا