1%
  • 0/10

پورت USB-C شاید به آیفون های قدیمی بیاید!

پورت USB-C شاید به آیفون های قدیمی بیاید! ۰ ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
آیفون USB-C

اینطور که از حرف‌های یک افشاگر پیداست، شاید اپل تصمیم بگیرد پورت USB-C را به آیفون های قدیمی‌تر هم اضافه کند.

همانطور که می‌دانید، هیچ یک از گوشی‌های اپل در حال حاضر از پورت USB-C بهره نمی‌برند و همه‌ی آن‌ها از طریق لایتنینگ شارژ می‌شوند. اما به خاطر اصرارها و تهدیدهای اتحادیه‌ی اروپا، تصمیم گرفته از سری آیفون ۱۵ پورت USB-C را جایگزین لایتنینگ کند. اما اینطور که به نظر می‌رسد، پورت یادشده شاید در آیفون‌های قدیمی‌تر هم تعبیه شود.

وقتی اپل از گوشی‌های جدیدی رونمایی می‌کند، فقط فروش مدل‌های استاندارد و پلاس را ادامه می‌دهد. تولید مدل‌های پرو متوقف می‌شود تا کاربران به خرید گوشی‌های جدید تشویق شوند. اما اپل طبق قانون اتحادیه‌ی اروپا باید از یک تاریخ خاص به بعد، تمام گوشی‌هایش را با پورت USB-C به فروش برساند.

حال جالب اینجاست که خبر مربوط به این موضوع در کدگشایی بتای سیستم‌عامل تلویزیون اپل یعنی tv0S 17 به بیرون درز کرده که در آن، به دو مدل آیفون متفاوت از گوشی‌های سری آیفون ۱۵ اشاره شده است. حال سوالی که به وجود می‌آید این است که این دو مدل چه دقیقا چه آیفون هایی هستند که قرار است با USB-C راهی بازار شوند؟

اینطور که از شواهد پیداست، شاید این گوشی‌ها آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس باشند که قرار است با USB-C راهی بازار شوند. چون اپل با رونمایی از سری آیفون ۱۵ تولید این گوشی‌ها را متوقف نخواهد کرد و در نتیجه اگر قرار به عرضه‌ی آن‌ها همزمان با عرضه‌ی سری آیفون ۱۵ باشد، باید آن‌ها را با پورت جدید در بازار ببینیم.

حال سوال اینجاست که چرا آیفون ۱۳ نباید یکی از این گوشی‌ها باشد؟ چون تولید این گوشی هم متوقف نخواهد شد. شاید هم این احتمال هم وجود دارد که اپل فقط مدل استاندارد از سری آیفون ۱۳ و ۱۴ را به پورت USB-C مجهز کند. برخی‌ها هم معتقدند این آیفون‌ها فقط مدل مرجع بوده و صرفا جهت تست توسط توسعه‌دهندگان طراحی شده‌اند و قرار نیست راهی بازار شوند. اما فعلا چیزی مشخص نیست و باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده اپل چه تصمیمی می‌گیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments