1%
  • 0/10

اپل مپس مکان‌‌های تست کرونا را نمایش می‌دهد

اپل مپس مکان‌‌های تست کرونا را نمایش می‌دهد ۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
اپل مپس ویروس کرونا

اپل پرتال جدیدی راه اندازی کرده است که به سرویس‌های مراقبت بهداشتی، آزمایشگاه‌ها و سایر مشاغل مرتبط امکان می‌دهد اطلاعات مربوط به مکان‌های آزمایش کوید-۱۹ را ارائه دهند تا پس از بررسی و تأیید توسط این شرکت، در اپل مپس نمایش داده شود.

این پرتال الگویی با فرمت CSV ارائه می‌دهد که باید توسط ارائه دهندگان و آزمایشگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط با سرویس‌های مراقبت بهداشتی پر شود. در این پرتال اطلاعاتی مانند ساعت تست، الزامات ارجاع، شرایط لازم برای ویزیت بیمار، نوع آزمایش و موارد دیگر درخواست می‌شود. سپس این پرونده برای بررسی به شرکت اپل ارسال می‌شود.

برای اضافه کردن مکان‌های جدید آزمایش کرونا، این ارگان‌ها باید روی کلید ‘i’ کلیک کرده و “اضافه کردن مکان” را انتخاب تا مکان جدید به اپل مپس اضافه شود. درصورتی که اپل اطلاعات را تأیید کند، این اطلاعات در کلیه سیستم به اپل مپس اضافه می‌شود.

مکان‌های آزمایش از نظر بصری با سایر نمادهای نقشه متفاوت است و با یک آیکون خاص و جزئیات مربوط به آن نمایش داده می‌شود.

برخلاف پرتال ثبت کسب و کار اپل که نیاز به وارد کردن Apple ID دارد، در این سیستم برای ثبت مکان‌های آزمایش و تست کرونا نیازی به اپل آی‌دی نیست.

اپل همچنین در زمینه‌ی کمک رسانی به کادر درمانی و نیز مردم در شرایط بحران کرونا بسیار فعال بوده است. این شرکت یک برنامه و وب سایت غربالگری COVID-19 را برای کاربران در ایالات متحده آمریکا راه اندازی کرده تا افراد در خانه علایم بیماری را بررسی کنند. جدای از فعالیت‌های مربوط به فناوری، اپل همچنین ماسک‌هایی تهیه کرده و یک میلیون محافظ صورت در هفته تولید و برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان ارسال می‌کند.

این کمپانی همچنین با همکاری گوگل سیستمی طراحی کرده‌اند که به کاربران هشدار می‌دهد در فاصله نزدیکی از یک فرد مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

این قابلیت که «ردیابی تماس» نام گرفته با ارسال به موقع اطلاعات درباره آنکه آیا فرد باید خود را قرنطینه کند یا آزمایش ابتلا به ویروس بدهد، در کاهش روند گسترش ویروس کرونا کمک می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments