آیفون ۱۶ فقط از این طریق می‌تواند گلکسی اس ۲۴ را شکست دهد

نرم‌افزار، تنها راه غلبه بر کهکشانی‌های سامسونگ است

آیفون ۱۶ گلکسی اس ۲۴

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا اپل می‌خواهد در سری آیفون ۱۶ به جای سخت‌افزار بیشتر روی نرم‌افزار مانور دهد تا بتواند فروش خوبی داشته باشد و با سامسونگ و سری گلکسی اس ۲۴ رقابت کند.

آیفون ۱۶ قرار است سال آینده رونمایی و راهی بازار شود و خیلی زود است بخواهیم درباره‌ی آن و قابلیت‌هایش صحبت کنیم اما این باعث نمی‌شود تا افشاگران دست از افشای اطلاعات پیرامون آن بردارند. در یکی از جدیدترین خبرها پیرامون گوشی‌های این سری، متوجه شدیم اپل نمی‌خواهد تغییرات سخت‌افزاری زیادی را برای آن‌ها در نظر بگیرد.

امسال، سالی بود که آیفون‌ها از لحاظ ظاهر پنل جلو شبیه به هم شدند چرا که حتی دو مدل استاندارد و پلاس هم به جزیره‌ی پویا مجهز شدند. از لحاظ سخت‌افزاری هم هر دو مدل پرو و استاندارد، پیشرفت‌های خوبی در مقایسه با قبل داشتند. از پردازنده گرفته تا دوربین اصلی، دوربین تله‌‌فوتو با زوم ۵ برابری، بدنه‌ی تیتانیومی و پردازنده‌ی ۳ نانومتری A17 پرو.

اما اینطور که پیداست، اپل برای اینکه بتواند با گلکسی اس ۲۴ و مدل‌های مختلف این سری رقابت کند نمی‌تواند به سری آیفون ۱۵ متکی باشد و نیاز دارد تا در سری آیفون ۱۶ تغییرات مثبت و متفاوتی را در نظر بگیرد. یکی از این تغییرات، هوش مصنوعی است. اپل می‌داند سری گلکسی اس ۲۴ آنقدر قدرتمند هستند که بتوانند از امکانات هوش مصنوعی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. از آن جایی که آیفون‌ها ضعف سخت‌افزاری ندارند، بنابراین اضافه شدن هوش مصنوعی به سری آیفون ۱۶ می‌تواند تنها راه رقابت با کهکشانی‌های شرکت کره‌ای باشد.

اگر شایعات حقیقت داشته باشند، نباید انتظار تغییرات سخت‌افزاری زیادی را برای نسل بعد آیفون‌ها داشته باشیم. جز اینکه مثلا مدل پردازنده بهتر خواهد شد یا مثلا قابلیت‌های موجود به گوشی‌های دیگر هم راه پیدا خواهد کرد؛ برای مثال دوربین تله‌فوتوی جدید در مدل پرو مکس به مدل پرو اضافه خواهد شد. اما از لحاظ نرم‌افزاری، ظاهرا اپل قرار است اتفاقات هیجان‌انگیزی را رقم بزند. اتفاقی که می‌تواند نبرد بین آیفون ۱۶ و سری گلکسی اس ۲۴ را به اوج خود برساند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا